Eşlerine el kaldıran erkekleri kınıyoruz!

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Nasıl bir hayat içinde yaşamımızı daim ettiriyoruz.Yıllarca bir yastığa baş koyduğunuz insan,acısıyla,tatlısıyla her zorluğa göğüs geriyorsunuz ve her her türlü cefasını çekiyorsunuz.:aglayan:
Sonra dayağını,sopasını,küfrünü işitiyor ve yiyorsunuz-kizgin.Bu nasıl bir zihniyettir nasıl bir karaktersiz-zebaniliktir ya.
Şu an o kadar kızdım, o kadar sinirliyimki,sizlerde beni böyle görmeye alışkın değilsiniz ama inanın hemcinslerimin böyle acı haberlerini alınca ve böyle sıkıntıları girdiklerini duyunca inanın kendimi tutamıyorum.:kizdimama:
Eşinin döven,el kaldıran insan (insan bile demek benim gözümde yanlış ama) benim gözümde değersiz bir insandır.Onlar için bir yakıştırma bile yapamıyorum maalesef:eek:lmaz:

Kadınlara kalkan eller kırılsın diyorum başkada bir şey diyemiyorum.:kizdim:

Tepki
38
aynen bitanem sana tüm kalbimle katılıyorum:hanimsigara:
hangi çağda yaşıyoruz allah aşkına avrupa birliğinin eşiğindeyiz:mad:
bende tüm kalbimle kınıyorum
rabbim islah etsin bunları

dişikomando

Daimi Üye
Tepki
295
ne yazık ki dayak atanlrın için de üniversite mezunu kültürlü erkekler başı çekiyor ama en çok sinirlendiğim dayağa maruz kalan kadınların sineye çekmesi ve haklarını aramaması
bir erkek bana şunu söylemişti''karım sözlerine ve aklına yetişemiyorum,yetişemeyince sinirleniyorum onu dövmek istiyorum''

Oruc

Daimi Üye
Tepki
2.379
bende anlam veremiyom zayıf karakterli erkekler yapıyor bunu, Allah ıslah etsin...Rabbim bizleri onlara emanet verdi , hesap günü emanetimi ben sana dövmen hor görmen için değil onu koruyup gözetmen için verdim şimdi hesabını ver neden bunu yaptın dediğinde nasıl cevap verecekler acaba o karaktersizler...

peri_kizi

Daimi Üye
Tepki
292
gercekten zor mutsuz edici bi durum bu
ama ayni zamanda gercekler !!!
cooook var dayak yiyen kadinlar, hatta sakliyorlar hatta laf soyletmeyenlerde var, mesela benim eltim
konusmuyoruz gerci, aramizda sogukluk oldu , kotu bi insan degildir ama anlasaadik diyelim
onunda esi kaynim resmen esini yaninda calistigi ortagi olan kizla aldatiyor ve herkes biliyor bu durumu, esimde cok kez kavga etti bu konudan dolai hem kaynimla hemde ailesiyle ...kayin validem bile biliyor????? ben gorusmuyorum artik bazi sebeplerden oturu esimin ailesi ile zaten ...
neyse kizi bazen hem dovuyor, kiz kole gibi , evde hizmetci ama durumundan memnun kulturude buna musait acikcasi, kizda toz kondurmaz esimde esim diye boburlenir,bitane benim esim der :) ben anlamiyorum bazi geri kafalari malesef !!!nasil alistirirsan oyle gider ...polyannacilik oynayan cok var , ekonomik ozgurluk kadin icin sart okadar !!!

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
Kadına el kaldıran erkekler aciz insanlardır. Çünkü onların gücü ancak kadına yeter.Kadınlar dayak yemesin çünkü onlar annedir eştir..Bunu anlayamayan ve eşini hırpalayan erkekler zavallı ve ruhsuz bence.Allah öyle erkeklerden koruzun tüm hanımları.Benim kızımı ve tüm kızlarımızı..Üniversite okumuşlar bile bunu yapıyorsa demek ki diploma almak herşey demek değil.Bazı şeyler yürek ve karakyerle ilgili..
Rabbim uzak tutstn böylelerinden

niha55

Daimi Üye
Tepki
1.156
Okadar çokki eşinden dayak yiyen aslında onlara verilecek ceza bellide neyse bende şimdi terbiyemi bozmim erkeğim diye gezerler birde ne erkeği ya kendi hemcinsine atsın bakalım dayağı atamazki acizdir güçsüzdür çünkü eşi ondan daha güçsüzya erkekliği ona söker anca ne diyim ya o kadar çokki söylenecek ama değmezki ya asalaklar işte Allahından bulsunlar demicem zaten bulacaklar önce bu dünyada bulsunlar belalarını

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
erkekler sadece eşlerini dövmüyorlar ben eşimin şiddetinden kendimi koruyamadığım gibi çocuklarımıda koruyamadım çocuklarım şimdi evli babalarından gördükleri şiddetin hesabını bana soruryorlar şimdi çok pişmanım bazı şeyleri gençken bitirmek daha kolaymış

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Bizden güçlü olmaları demek bize eziyet edebileceklri anlamına gelmiyor..:mad:

Daha yeni çok yakın arkadaşım babasının evine gitti eşi şiddet uyguladığı için..:derdimcok:

Başı göğe ermiştir heralde eşinin..:saplak:

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
Sebep ne olursa olsun hiç bir kadın aşağılanmayı hak etmez.Erkek ve kadın savaşmak için değil birbirlerine üstünlük sağlamak için değil birbirlerinde huzur bulmak için evlenmelidirler. İki kırık kalp birbirine örtü olamamış ruhları aç kalan iki yalnız insan mutlu bir evliliğin sahipleri olamazlar. Dinimiz kadınlar erkeklere emanettir der.Her kadın, bir erkeğin ya kızıdır, ya kardeşidir, ya eşidir veya annesidir. Kadınlara kötü şeyler reva görülmemeli, onlara layık olduğu değer verilmelidir.

Karşılıklı saygılı olanlara selam olsun.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar