Ertesi Gün Hapı

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Ertesi Gün Hapı
"Ertesi gün hapı" piyasada

Cinsel ilişkiden sonra 24 saat içinde alındığında hamileliği önleyen ertesi gün hapı Belçika'da reçetesiz olarak eczanelerde satışa sunuldu.

Önlem alınmadan girilen cinsel ilişkiden sonra kadınların hamile kalmasını önleyen hap, Belçika'da piyasaya sürüldü. Hükümetin kanun hükmündeki kararnamesinin Resmi Gazete'de yayımlanması üzerine eczanelerde reçetesiz olarak satışa sunulan hap, cinsel ilişkiden sonra 24 saat içinde alındığı takdirde, hamileliği önlüyor. Belçikalı Doktorlar Birliği, söz konusu hapın doktor kontrolü dışında satışa sunulmasının endişe verici olduğunu, ancak olayı "basite indirgemekten veya dramatize etmekten" kaçınmak gerektiğini açıkladı. Doktorlar, eczacıların hap sattıkları kadınları uyarmaları ve kürtajın etkileri hakkında bilgilendirmeleri gereği üzerinde durdular.

Doktorlar, kadınlara, kontrol dışında yüklü miktarda hormon satılmasının sakıncalarını anlatarak, ilacın olası yan etkilerine dikkat çektiler. Uzmanlar, "ertesi gün hapı"nın, piyasada reçeteli olarak satılan kürtaj hapı "RU486"dan farklı olduğunu belirttiler. "RU486" hapları, hamile kalan kadınların çocuk düşürmelerini sağlarken, diğeri hamileliği önceden engelliyor.

nazoeren

Daimi Üye
Tepki
2.261
bence böyle bir hap,insanların daha rahat,korkusuzca suistimallerine neden olabilir..

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Kızlar ben kesinlikle tavsiye etmiyorum ertesi gün hapını:eek:lmaz:

Ben bebeğimi bu yüzden kaybettim, daha doğrusu boş gebelik geçirdim:(

Fiyatları 18 TL bu arada.

Ertesi gün hapı olarak piyasada 2 tane ilaç var. Ben ikisinden de kullandım ve kesinlikle kadın doğumcular bu hapı tavsiye etmiyorlar. Kısırlığa bile yol açabiliyormuş fazla alımı...

Ayrıca bu hapın eş değeri birkaç kutu doğum kontrol hapına bedel. Yani hormonlarınızı mahvedebilirsiniz.:dusun:

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Ben de bir kere kullandım ama bu kadar zararı olduğunu bilmiyodum Arişim

iyiki kullanammışım yine almayı düşünüyodum bu ara:utandim:

neyseki gerek kalmadı:D

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Fındık sakın diyorum; ama kullanma. Normal hap kullan bunu kullanma. Çok zararlıymış, doktorum dövecekti beni neredeyse:gitme:

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Dediğim gibi sadece bir kere kullandım,bende sorun olmadı bitanem ama bu kadar zararı varsa asla kullanmam artık

zaten bende nedense adet tarihim hep 3-4 gün önce geliyo
her ay önceki aydan 3-4 gün önce oluyorum:dusun:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar