Epilasyon Yaptıranlar burayaa

sinem4159

Yeni Üye
Tepki
2
Merhaba Bayanlar!
Biliyoruz ki biz kadınların en büyük problemi istenmeyen tüyler :uzgun:
Bu problemin kökten çözümü var.
Lazer ve iğneli epilasyonlar...
Ama her ikisi için de birçok şey söylenmektedir.
Ben de karar verip bu sorunumu çözmeye karar verdim ancak hangisi daha sağlıklı bilemiyorum...
Bu konuda deneyim yaşayan ve düşüncelerini paylaşmak isteyen hanımları buraya davet ediyorum!! :findikim:

teşekkürler

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Tecrübesi olanlarin bilgilerinden bizde faydalaniriz sizin araciliginizla. :)

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Ben yaptırmadım ama yakın bir arkadaşım yüzündeki tüyleri sanıyorum lazer ile aldırdı.Hatta yüzünde yanıklar oldu bir dönem.Bikaç seanstan sonra onlar geçti ve yüzünde yanık olduğu için para bile almamışlardı :)

Çok memnun bebek gibi olmuştu yüzü ...

OP
S

sinem4159

Yeni Üye
Tepki
2
Leke konusunu ben de çok duydum açıkçası bundan korkuyorum. Bir de lazerdeki ışınların vücut için çok zararlı olduğunu duydum. Bu yüzdende iğneli olan en sağlıklısı olarak düşündüm. Ama bunda tamamen bitmesi için kaç seans olması gerekiyor? herkes farklı şey söylüyor :(

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Merhabalar..
Konu Vücut Bakımı
bölümünden ilgili bölüme taşınmıştır.
Kalıcı paylaşımlar.

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Merhaba Bayanlar!
Biliyoruz ki biz kadınların en büyük problemi istenmeyen tüyler :uzgun:
Bu problemin kökten çözümü var.
Lazer ve iğneli epilasyonlar...
Ama her ikisi için de birçok şey söylenmektedir.
Ben de karar verip bu sorunumu çözmeye karar verdim ancak hangisi daha sağlıklı bilemiyorum...
Bu konuda deneyim yaşayan ve düşüncelerini paylaşmak isteyen hanımları buraya davet ediyorum!! :findikim:

teşekkürler

Merhaba bir zamanlar en fazla üzerinde durduğum bir konu idi.
Lazer epilasyona gittim Lazer Epilasyon Deneyimlerimi Sizlerle Paylaşıyorum. - Hanımefendi.com - Kadın sitesi burada da paylaştım deneyim ve tecrübelerimi.
Ancak en kısa zamanda sonuç almak istiyorsan,kesinlikle iğneli epilasyonu tavsiye ediyorum.Evet lazere göre canın yanıyor ama sonucunda sende tüylerinden arınıyorsun.

duyguuuu

Daimi Üye
Tepki
489
benim fikrim şu;

vücudumuzda olan herşeyin tüyün bile bir nedeni var. köklerin kalıcı olarak yok edilmesi (özellikle genital bölge için) bence sağlığa zararlı.

eğer bizim için bir faydası olmasaydı Rabbim onların çıkmasını emretmezdi.

elbette ağda vs yaparak temizliyoruz ama sonuçta onların kökü yine oluyor.

birşeyler yaparken çok dikkatli düşünmek lazım bence.

lazer epilasyonun zararları yarın öbür gün çok zarar verecek gibi geliyor bana, tabi ki böyle olmamasını ümit ediyorum.

sevgilerle...

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
benim fikrim şu;

vücudumuzda olan herşeyin tüyün bile bir nedeni var. köklerin kalıcı olarak yok edilmesi (özellikle genital bölge için) bence sağlığa zararlı.

eğer bizim için bir faydası olmasaydı Rabbim onların çıkmasını emretmezdi.

elbette ağda vs yaparak temizliyoruz ama sonuçta onların kökü yine oluyor.

birşeyler yaparken çok dikkatli düşünmek lazım bence.

lazer epilasyonun zararları yarın öbür gün çok zarar verecek gibi geliyor bana, tabi ki böyle olmamasını ümit ediyorum.

sevgilerle...

Kılın tüyün bir yararı olacağını düşünmüyorum açıkçası..Heleki bazı bölgelerdeki tüylenmeler kişinin dış hayatını bile olumsuz etkileyebiliyor.
Özellikle bıyık diye tabir ettiğimiz dudak üstü ve çene altında çıkan tüylenmeleri elbetteki bir bayan olarak kimse yararı var aman kalsın diye bekletmez değilmi??
İşte bu yüzden her 15 günde bir ağda kuaför ziyaretinde bulunmaktansa kökten epilasyon tedavisi uygulanması taraftarıyım..
Bir zamanlar epilasyona gidip komple vücudumu epilasyon yaptırmıştım ancak maalesef etkisini göremedim.Bunu yaparkende kıl tüy yararından çok zararı dokunmaya başladığı içindi.
Kuaföre sırf bu kıl tüy meselesi yüzünden dünyanın parasını ödüyorum ki halen ödemeye devam ediyorum maalesef.

denizplt

Daimi Üye
Tepki
423
Bende lazer epilasyon yaptırdım cok rahatım ne bacakla uğraşıyorum br bişeyle imkanı olana tavsiye ederim -ciko

suzan1903

Yeni Üye
Tepki
8
Yapacağın bölgeye göre iğneliyi veya lazeri seçmelisin canım :)
Birde tüylerin kalınlığına göre epilasyon cihazına karar vermelisin.
Mesela tüylerin kalın ise lazer epilasyon yaptırırken alexanderite cihazını, ince ise diot cihazını tercih etmelisin. :gulegule:

pukicim

Yeni Üye
Tepki
10
kesinlikle büyük rahatlık tertemiz oluyor insan ve ben büyük bi indirimle yaptırdım tüm vücut olarak.:sevindirikasli::sevindirikasli:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar