Emziren Anneler İçin Göğüs Çatlaklığına İyi Gelen Doğanın Mucizesi

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Emziren anneler için

mu’cizevî bir ilâç

Başta bebek emziren anneler olmak üzere, elinde, yüzünde veya cildinin herhangi bir yerinde kesik, çatlak, pürüz, ya da tahriş bulunan kimseler, ayva çekirdeğinden yapılan ilâçla yüzde yüz fayda görüp tedâvi oluyor.

Bilhassa bebek emziren annelerin, göğüslerindeki kanamalı çatlaklardan ve tahrişattan dolayı büyük ıztırap çektiği biliniyor. Bebeğini rahatça emziremiyor. Bebeği sütten kesilmesin diye dayanmaya çalışıyor, ancak büyük acılar çekiyor. Bazan da, bebeğine kan damlaları karışan sütle bebeğini emzirmek durumunda kalıyor.

Tedâvi için de, adeta başvurulmadık çare kalmıyor. Birçok ilâç, merhem, jel vesair kullanılıyor, ancak yine de istenen netice alınamıyor.

İşte, ayva çekirdeğinden yapılan jel, bu sıkıntının en pratik, en kestirme ve en tesirli ilâcı olduğunu tesbit etmiş bulunuyoruz.

Gerek ayva çekirdeği ilâcını tecrübe edenlerden ve gerekse çeşitli kaynaklardan konuya dair edindiğimiz bilgilere göre, bu ilâç en pratik yoldan şu şekilde elde edilerek kullanılıyor:

Yarım bardak normal sıcaklıktaki suyun içine, 10–15 adet kadar ayva çekirdeği atılıyor. Çekirdekler suyun içinde bir müddet bekletiliyor.

Bu bekleme süresi, çekirdeğin cinsine göre değişiyor. Beş–on saat, ya da bazan bir–iki gün de sürebiliyor.

Suyun içinde bekletilen ayva çekirdekleri, belli bir süre sonra, o suyu tamamen “jel” haline getiriyor.

Jel, ya da saydam krem haline gelen bu sıvı, çatlamış, kanamış, tahriş olmuş bölgelere pamukla sürülüyor.

Pamuğun da, krem sürülen kısmında temiz ve hijyenik olmasına özellikle dikkat edilmeli.

Bu fıtrî ilâç, günde birkaç defa tekrarlanabilir. Meselâ, emzirmeden hemen sonra vücuda tatbik edilebilir.

Aynı zamanda buruşukluğu gideren ve cildi geren bu ilâcın, cildin üzerinde uzun müddet bekletilmemesi gerekiyor.

Aradan birkaç saat geçtikten sonra, mutlaka temizlenmeli, kurutulmalı ve bilâhare tekrar kullanıma geçmeli.

Bu mû’cizevî ilâç kürü, âzami bir–iki günde elde edildiği gibi, müsbet neticenin alınması da yine bir–iki gün içinde mümkün olabiliyor.

Sakın, “Bu kadar kısacık bir zamanda nasıl olur?” diye hemen itiraz etmeyin. Zira, tâ başta belirttik ki, bu Kudret’ten gelmiş bir “mû’cizevî ilâç”tır.

İlâcı kullanacaklara Allah’tan şifâlar diliyoruz.

alıntıdır

kSo

Daimi Üye
Tepki
5.908
bende hep korkardım gögüslerim emzirirken acırsa diye yara olursa diye ama şükür böyle bir sorun yaşamadım serram üzmedi annesini:bebek:

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
bende hep korkardım gögüslerim emzirirken acırsa diye yara olursa diye ama şükür böyle bir sorun yaşamadım serram üzmedi annesini:bebek:

şanslıymışın ksom ben ikizlerimi emzirirken öyle acılar çekmiştimki düşün birde iki çocuk birden emiyodu ama kızım 3ay emmişti oda zorla oğlum ah oğlum onu emzirirken neler çekmiştim keşke ozamanlar bu bilgiyi bende bilseydimde o acıları çekmeseydim

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Ya birşey sorucam kızlar. Malum Allah nasip ederse ben yazın doğum yapıcam. Yaz aylarında ayva bulmam güç olacak. Acaba diyorum; ayva çekirdeklerini bir torbada saklasam da yazın ihtiyacım olursa kullansam olur mu? Bozulmaz değil mi?

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Bende catlama olmustu, doktorumun verdigi krem cok iyi geliyordu.

Arisim olur heralde, cekirdek bozulur mu ki? Benimde pek bilgim yok acikcasi.

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Valla bilmiyorum ki bitanem

Sen hangi kremi kullandın?

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Ya birşey sorucam kızlar. Malum Allah nasip ederse ben yazın doğum yapıcam. Yaz aylarında ayva bulmam güç olacak. Acaba diyorum; ayva çekirdeklerini bir torbada saklasam da yazın ihtiyacım olursa kullansam olur mu? Bozulmaz değil mi?

Dondurucuda sakla canım , birşey olmuyor.
Fakat göğüs çatlağı öyle kötü birşey ki ayva çekirdeği ile geçerse çok şanslısınız derim. Ben çok çektim , ne kremden fayda gördüm ne çekirdekten.. Silikon göğüs ucunu bulandan Allah razı olsun!

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Dondurucuda sakla canım , birşey olmuyor.
Fakat göğüs çatlağı öyle kötü birşey ki ayva çekirdeği ile geçerse çok şanslısınız derim. Ben çok çektim , ne kremden fayda gördüm ne çekirdekten.. Silikon göğüs ucunu bulandan Allah razı olsun!

Sağolasın canım. Silikon göğüs ucu:) Aklımda olsun alacaklarım arasında:ilknur:

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
Sağolasın canım. Silikon göğüs ucu:) Aklımda olsun alacaklarım arasında:ilknur:

canım sana benden tavsiye 2yıl sorunsuz emzirmiş biri olaraktan
çocuk emdikten sonra akan damlayan kalan sütü göğüs ucuna yaydır
ve temiz olsun diye gün içinde sürekli göğsünü nemli bezle falan silme
en güzel koruyucu yine kendi sütümüz cildimizi

Arina

Daimi Üye