Elkızı (Fox Tv)

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518

"Gemi su almaya başladığı gün, ilk "El kızı"nı attılar aşağı.."

Biz çok mutlu bir aileydik. Annem babamın gözünün bebeğiydi. Gelini değil kızıydı babaannemin. Bir tanesiydi bütün sülalenin. Sonra bir gün babam başka bir kadını sevdi. Doğurduğu çocuğa kadar onların, annemse elin kızı oldu birden. Gemi su almaya başladığı gün ilk anemi attılar gemiden.

Annesinin kaderini yaşarmış kızlar. Ama bilmedikleri bir şey var. Kaderimi annemden, kanımı babamdan almışım ben. Annem gibi kendime kıymam.

Ne diyordu sahi türküde? "Duvarda elek mi olur? Elkızı melek mi olur?"

Eee madem "Elkızı"yız, türkülere konu olmuş namımız, hakkını vermek lazım.

Ben şimdi o beni attıkları gemiyi cayır cayır yakmaz mıyım?

Elkızı yakında FOX’ta!
KÜNYE

YAPIM ŞİRKETİ: NTC MEDYA
YAPIMCI: MEHMET YİĞİT ALP
YÖNETMEN: FERİDE KAYTAN
SENARYO: HİLAL YILDIZ
OYUNCULAR: SEVDA ERGİNCİ, FİKRET KUŞKAN, PERİHAN SAVAŞ, İSMAİL EGE ŞAŞMAZ, MÜNİR CAN CİNDORUK, SEDEF AVCI, TOPRAK SAĞLAM, FIRAT DOĞRULOĞLU, ÇAĞLA ŞİMŞEK, SİNAN ARSLAN, PELİNSU ÇİLELİ, MACİT KOPER

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Perihan Savaş ya da Fikret Kuşkan gibi önemli oyuncuların bu tarz işlerin içinde bulunmalarını çok yadırgıyorum ben ya :bayik:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Neden kız ben izledim ilk bölümünü güzel bir dizi bence

Kadının kadına şiddeti erkeğin erkeğe kadına hayvanlara şiddeti sürekli ağlayan itelenen bir kız... Bu dizide de Kırmızı Oda'da da Camdaki Kız'da da diğer benzerlerinde de güya senaristler kadına şiddeti ele alıyorlar ama işleri güçleri reyting almak için izleyicinin duygularını sömürmek başka bir şey değil. Bu işi abartmaya başladılar bence. Sürekli ağlayan ve o sırada suratı ekranı kaplayan kadınlar var dizilerde e yeter yani. Genç oyuncular yavaş yavaş bir araya gelip bu tarz dizilerde oynamayacakları konusunda tavır koymaya başlamış hatta başladıktan sonra diziye sürekli böyle kadını güçsüz değersiz aciz gösteren döven aşağılan hayvanlara zulüm eden vs şeyler eklenirse yine oynamayacaklarmış bu da onlar başlarken şartları olacakmış. Bir erkek oyuncu vardı bilindik bir tip adını unuttum şimdi direkt bu diziyi kastederek o kadar kadın öldürülmüş yazmayın artık böyle şeyler insanların gözünde normalleştirmeyin senaristim diye de dolanmayın ortalarda diye upuzun mesaj yazmış senaryo önce ona gitmiş bu sebeptenkabul etmemiş galiba. İzleyen herkes onu sadece dizi olarak görmüyor gördüklerini uygulayanlar oluyor alttaki mesajı almıyor ki gerçi bunlarda mesajda yok reyting gelsin kafi :ammayerdindiziyinenkemojisi: :gülsemmi:

kelebegim

Sitenin Hikaye Yazarı
Moderatör
Tepki
440
Kadının kadına şiddeti erkeğin erkeğe kadına hayvanlara şiddeti sürekli ağlayan itelenen bir kız... Bu dizide de Kırmızı Oda'da da Camdaki Kız'da da diğer benzerlerinde de güya senaristler kadına şiddeti ele alıyorlar ama işleri güçleri reyting almak için izleyicinin duygularını sömürmek başka bir şey değil. Bu işi abartmaya başladılar bence. Sürekli ağlayan ve o sırada suratı ekranı kaplayan kadınlar var dizilerde e yeter yani. Genç oyuncular yavaş yavaş bir araya gelip bu tarz dizilerde oynamayacakları konusunda tavır koymaya başlamış hatta başladıktan sonra diziye sürekli böyle kadını güçsüz değersiz aciz gösteren döven aşağılan hayvanlara zulüm eden vs şeyler eklenirse yine oynamayacaklarmış bu da onlar başlarken şartları olacakmış. Bir erkek oyuncu vardı bilindik bir tip adını unuttum şimdi direkt bu diziyi kastederek o kadar kadın öldürülmüş yazmayın artık böyle şeyler insanların gözünde normalleştirmeyin senaristim diye de dolanmayın ortalarda diye upuzun mesaj yazmış senaryo önce ona gitmiş bu sebeptenkabul etmemiş galiba. İzleyen herkes onu sadece dizi olarak görmüyor gördüklerini uygulayanlar oluyor alttaki mesajı almıyor ki gerçi bunlarda mesajda yok reyting gelsin kafi :ammayerdindiziyinenkemojisi: :gülsemmi:
Berk Çankat, bahsettiğin kişi ve gerçekten normallestirilmesi hiç hoş değil. Yeterince hayvanlar, kadınlar, çocuklar üzerinde zor anlar yaşıyoruz bir de televizyonda reyting uğruna halkın sokurulmesi hiç hoş değil. Kadını el üstünde tutan, hakkını savunan, hayvana değer verilen bir dizi vardı Son Yaz. Reytingleri evet düşüktü fakat El Kızı sebebiyle direkt bitirdiler. Ucu çok açık kaldı umarım başka bir kanalda ya da platformda yayınlanır. Çok üzüldüm bu yüzden de Fox TV benim için tamamen bitmiştir. O kadar final yapması gereken diziler varken gittiler Son Yaz i bitirdiler hayır aslında bizim millette sorun var, orası tamamen kesin.

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.518
Bir Aile Hikayesi dizisini de bitirip yerine abuk sabuk bir şey koymuşlardı. Fox kaliteli dizilere hiç şans vermiyor nedense

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar