El örgü çanta yapılışı

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
orgun_orguncantam.jpg

Çantanın Yapılışı:
8-9 nolu şişle örebileceğiniz bir ip ayarlayınız (katlama iplerini öneririm 35/2)…istediniz genişlikde başlayabilirsiniz…

30-35-40 vivarlarında olabilir elinizin ayarına istediniz ebata göre…

haroşa örgü ile (haroşa hep düz örgü yada hep ters örgü) örgümüzü 40-44 sıra örelim.

dikdörtgen bir şeklimiz olacak…kenarlarındaki fırfır için aynı renk ince ipi terciğimiz katlama ipi

ise 3 kat katlama iple yapabilirsiniz ve 3 numara şişle çantanın kenarlarından ilmek alalım ve ilk sıra düz ördükden sonra sonraki sıraları 1 düz örgü 1 artırma sonrada lastik 1 ters 1 düz örgü örerek fırfırımızı yapalım… uzunluğu dileğinize kalmış daha sonra çantamızın yanlarını dikelim…fermuarımızı dikip ve hazır çanta kulbu ile çantamızı hazırlayalım ….

Tepki
37
Cidden çok beğendim bunu.. denemeyi düşünüyorum.. belirtilmemiş anlatımında ama astar falan dikilmiş olması lazım içine

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Ortaokuldayken el işi dersi vardı , yeteneksiz olduğumdan değil aslında , dantel , örgü bilirim ama sevmiyorum yapmayı maalesef ki , neyse hoca bize çanta yaptırdı , en güzel çanta benimkiydi , hala hatırlarım kırmızıydı , kimbilir nerdedir :dusun:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar