Duyuruyu Kapat
Hanimefendi: kadınlara özel bir şekilde sağlık, giyim, beslenme, diyet ve benzeri kısaca her konuda destek veriyor. Türkiye'de tek kaynak olma yolunda hızla ilerleyen Hanimefendi.com, üyeler dışında ziyaretçilere açık yapısıyla da paylaşım mantığının hakkını vermeye çalışıyor. Siz de bunun bir parçası olmak istiyorsanız, hemen ücretsiz kayıt olabilir ve aramıza katılabilirsiniz. Sensiz bir kişi eksiğiz... :)
Duyuruyu Kapat
Instagram 180T
Facebook 10K
Twitter 138T

El-Hakem Esmasının Zikri, Faziletleri ve Faydaları

Konu, 'El Esmaül Hüsna' kısmında Evvab tarafından paylaşıldı.

 1. Evvab

  Evvab Kisisel bir mesajim yok

  Kayıt:
  14 Eylül 2018
  Mesajlar:
  2.011
  Beğeniler:
  7.547
  [​IMG]

  EL-HAKEM
  Her şeye hakkıyla hükmeden ve Hikmet sahibi olan, yaptığı her işte hikmeti gözeten, her şeye hakim olan.

  El-Hakem esmasının ebced değeri, zikir sayısı, zikir günü ve zikir saati :
  Ebced değeri ve zikir sayısı ; 68
  Zikir günü ; Pazar
  Zikir saati : Güneş (Sabah erken ve ikindi sonrası)

  El-Hakem: الحكم
  El-Hakem (celle celâlühû) esmasının anlamı: Hakiki ve mutlak hâkim olan; Hükmeden, hikmet sahbi olan, yaptığı her işte hikmeti gözeten, hakla batılı, iyi ile kötüyü ayıran; her hakkı yerine getiren, yarattığı kullarında hikmetle muamele eden, kıyamet günü kullarının arasında hükmedip haksız ve zalimlerden mazlumun hakkını alıp sahibine veren anlamlarına gelmektedir.

  El-Hakem Esmasının Ebced değeri ve zikir adedi 68 adettir. Zikir saati Güneş, günü Pazar’dır.

  [​IMG]

  El-Hakem isminin Özellikleri, Faziletleri ve Faydaları:
  El-Hakem ism-i şerifi, hikmetli olmak, sözü faydalı ve tesirli olmak ve hükmünün geçerli olması için “Ya Hakem Celle Celalühü”diyerek hergün 68 kere okunur.

  Zikir saati ve adedine dikkat edilerek “Ya Hakem” ism-i şerifini okumayı adet edinen kimse yetki biri ise yetkisini hatasız ve yerinde kullanmaya vakıf olur. Bütün işlerinde ve kararlarında isabetli davranır.

  Hergün “Ya Hakem” esmasının virdine devam eden kimse, Allah’ın izni ve iradesiyle hayırlı istek ve amaçlarına kavuşur.

  İdareci veya yönetici pozisyonunda olanlar her 5 vakit namazdan sonra 68 kere “Ya Hakem Celle Celalühü” zikrine devam ederlerse işlerinde ve mevkilerinde başarılı olurlar.

  Kim, gece yarısı uzun bir müddet abdestli olarak El-Hakem ism-i şerifini “Ya Hakem Celle Celalühü” diyerek okursa, sahih ve sağlam bir itikad sahibi olur.

  Haklı olduğu bir davayı kazanmak isteyen kimse, üç gün riyazetle oruç tutup sabaha karşı 4624 kere “YA HAKEM”ism-i şerifini zikrederse ve sonunda secdeye kapanıp istek ve ihtiyaçları için dua ile Allah’a yalvarır ve isterse Allah’ın izni ve iradesi ile duası kabul olur ve haklı davasını kazanır.

  Bir kimse gece yarısı abdestli olarak 100 defa “Ya Hakem Celle Celalühü” ism-i şerifini okursa ilahi sırlara nail olur.
   
  mügü bunu beğendi.