Ekonomik poğaça

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.535

ekonomil.jpg

Ekonomik Poğaça

1 su bardağı sıvıyağ
2 su bardağı ılık su
42gr. yaşmaya
1 tatlı kaşığı tuz
2 çorba kaşığı şeker
Aldığı kadar un

Yapılışı

Şeker maya ve suyu karıştırıp 10 dakika mayalandırın. Diğer malzemeleri ekleyip yoğurun. 1 saat dinlendirin. İster minik ister büyük olacak şekilde bezeler kopartıp iç koyarak poğaça şekli verin (İyice bastırın ki açılmasın) Yumurta sarısı sürüp üzerine çatalla çizikler atın. İsteğe göre kavrulmuş susam çörekotu yada haşhaş serpin. 1 saat daha tepsi mayası yapmak için dinlendirin. Önceden ısıtılmış fırında kızarana dek pişirin.

Son düzenleme:

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
bugün misafirim gelir belki kesin gelicez derlerse sipsak yapayim bunu:nk:
tesekkürler bitanem:cikolata:

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Tesekkürler canim, evde olan malzemeler. Kurtarici pogaca olabilir. :eek:

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
yine döktürmüs masaallah
cidden ekonomik
cokta istah acici görünüyo
yapan ellerin dert görmesin
denicem bende insaallah:nk:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.535
Benim malzemem eksikti netten ona göre tarif baktım bu poğaçayı buldum gerçekten güzel oldu hemde doğru dürüst malzemede yok içinde :nk: ustam seni görmek ne güzel özlemişim

meltemim

Daimi Üye
Tepki
295
bende biliyorum bu poçayı çok lezzetli oluyor canın çektiğinde az malzemeyle lezzetli bir tat çıkıyor ortaya ellerine sağlık canım

Tepki
34
Yumurta yokmu hamurunda :acep:

Bende bunun yoğurt ve yumurtalı olanını yapıyorum ama biraz vakit alıyor mayalanması birde bunu deneyeyim .Çokta güzel görünüyor ellerinize sağlık .

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.535
Yumurta yokmu hamurunda :acep:

Bende bunun yoğurt ve yumurtalı olanını yapıyorum ama biraz vakit alıyor mayalanması birde bunu deneyeyim .Çokta güzel görünüyor ellerinize sağlık .

İstersen akını içine koy yada komple çırp üstüne sür ama bu tarifi aldığım bayan içine koymamıştı ben bazen o ak orda burda sürünmesin diye yazmasada hamura koyarım çokta büyük bir değişiklik olmuyor...

Bende genelde sütlü yumurtalı bir mayalı hamur yaparım ama bu pratik malzemeniz yoksa misafir geliyorsa falan filan nasıl yaparsın diyordu sanırım aldığım yerde...

Tepki
34
Teşekkürleer Ben çook unutkan olduğum için acaba sizdemi yumurtayı unuttunuz diye düşünmüştüm .:kahkaha:Şimdi rahatlıkla yapabilirim bu tarifi :nk:

S

speksoy

Misafir
pastanelerde satılan poğaçaların da içine konmuyormuş yumurta...sadece dışına sürüyorlarmış....güzel görünüyor...ve hakkaten ekonomik:)

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.535
Teşekkürleer Ben çook unutkan olduğum için acaba sizdemi yumurtayı unuttunuz diye düşünmüştüm .:kahkaha:Şimdi rahatlıkla yapabilirim bu tarifi :nk:
Yok yaparımda öyle şaşkınlıklar :hihi: hatta geçende netten tuzlu bisküvi tarifi buldum (eklicem onuda güzel oldu :) ) sarısı hamura akı dışınaydı sanki tarifi az önce okuyan ben değilmişim gibi komple içine kırdım bi güzelde pişirdim sonra aklıma geldi ama gayet güzel oldu fazla farketmiyor herhalde ufak tefek ayrıntılar...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar