Duygusal İstismar

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Duygusal İstismar

attachment.php

UNICEF, duygusal istismarı ve ihmali; çocuğun nitelik, kapasite ve arzularının sürekli kötülenmesi, çocuğun sürekli olarak insanüstü güçlerle, sosyal açıdan ağır zararlar verme ya da terk etme ile tehdit edilmesi, çocuktan yaşına ve gücüne uygun olmayan taleplerde bulunulması ve çocuğun, topluma aykırı düşen çocuk bakım yöntemleri ile yetiştirilmesi olarak tanımlanmaktadır. Duygusal istismar çok sık gerçekleşmesine rağmen fiziksel ve cinsel istismar gibi somut bulguları olmadığı için en zor tanınanıdır. Duygusal istismar tek başına görülebildiği gibi fiziksel ve cinsel istismarla birlikte de görülmektedir.

Duygusal istismarın izleri yaşam boyunca kendini gösterebilmektedir. Anne ve babası tarafından sürekli eleştirilen, aşağılanan, sevgi ve ilgi ihtiyacı yeterince karşılanmayan çocuklar, pasif kişilik özelliklerine sahip, kendine güveni olmayan ve antisosyal davranışlar gösteren kişiler olarak tanımlanmaktadır. Bu çocuklarda normal zihinsel kapasite olmasına rağmen, öğrenme güçlüğü ve dikkat dağınıklığı gibi sorunlar görülmektedir.

Alintidir.

Ekli dosyalar

• co.JPG
    co.JPG
    25,6 KB · Görüntüleme: 42

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Çocuğun sürekli olarak insanüstü güçlerle tehdit edilmesi, en sinir olduğum şey -kizgin Bak yemezsen öcü gelir gibi de korkutma huyları yok mu sinir oluyorum.:cirla:

OP
sadiye

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Bende ogluma simdiye kadar hic o tarz konusmadim. Dikkat etmeye calisiyorum. -hmm

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
bu çooook yapılan bişey... öcü iğne bırakıcam seni bıktım senden....minicik çocuk tabi iananıyo-kizgin

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar