Duyuruyu Kapat
Hanimefendi: kadınlara özel bir şekilde sağlık, giyim, beslenme, diyet ve benzeri kısaca her konuda destek veriyor. Türkiye'de tek kaynak olma yolunda hızla ilerleyen Hanimefendi.com, üyeler dışında ziyaretçilere açık yapısıyla da paylaşım mantığının hakkını vermeye çalışıyor. Siz de bunun bir parçası olmak istiyorsanız, hemen ücretsiz kayıt olabilir ve aramıza katılabilirsiniz. Sensiz bir kişi eksiğiz... :)
Duyuruyu Kapat
Instagram 180T
Facebook 10K
Twitter 138T

Dudak Boyama Sanatı (:

Konu, 'Dudak Bakımı (rujlar, kalemler),' kısmında _MySteRy_ tarafından paylaşıldı.

 1. _MySteRy_

  _MySteRy_ Aktif Üye

  Kayıt:
  3 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  156
  Beğeniler:
  102
  Dudaklar kadınların en hassas, en çekici yanlarındandır. Ama dudakların boyanması bazen bir sorun halinde önümüze çıkar; çünkü hoşa giden ve gerçekten yakışan rujlar her zaman birbiriyle örtüşmez. O halde konuya biraz daha yakından bakalım; ne dersiniz?

  Rujunuzun makyajınızla, ama en önemlisi doğal cilt tonunuzla uyumlu olması gerekir. Hangi rengin cilt tonunuza uygun olacağını nasıl anlarsınız? Ruj seçmek en az "Bay Doğru"yu bulmak kadar çetrefilli bir iştir: Onlarca renk ve çeşit arasında sıkışıp kalabilirsiniz! Bu seçimde de kurallar aynıdır: Denemeli ve sonunda doğru olanı bulmalısınız!

  Ne yazık ki dudak boyalarında standartlar geçerli değildir. Her kadının ruj seçimini etkileyecek farklı kişiliği, yapısı, yaklaşımları, beğenileri ve elbette farklı cilt tonu vardır. Söz gelişi, bir kadının güzelliğinin sırrı olan ruj, bir diğerine inanılmaz itici bir görünüm verebilir.

  Tanım olarak, en doğru ruj, yüzünüze ışıltı kazandırıp iyi görünmenizi sağlayandır.

  Cilt tonunuza göre doğru ruju saptamak için önerileri gözden geçirin; sonra da rujların gizemli dünyasına bir göz atın. Bayılacaksınız!

  Çok açık tenŞeffaf renkler, bej tonları, kıpkırmızı, hafif mercan renkleri, pembe rujlar.

  Açık ten
  Sıcak şeftali ve pembe renkler içeren tonlar. Çarpıcı renkler gerektiren durumlarda mavi bazlı rujlar, vişne tonları, kahverengine kaçan tonlar.

  Buğday ten
  Sıcak alt tonları olan renkler: Kahve bazlı mor, açık kahve. Şarap rengi de muhteşem bir ışıltı verebilir.

  Koyu ten
  Derin, parlak olmayan kırmızılar yani mavi veya mor alt tonlar içeren renkler. Çikolata veya erik renkli rujlar da harika durur.
   
  nurci, niliş ve Rüya bunu beğendi.
 2. niliş

  niliş Aktif Üye

  Kayıt:
  18 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  100
  Beğeniler:
  78
  şeffaf ve parlak ruj tercihim koyu renkleri sevmem
   
 3. fatoşş

  fatoşş Üye

  Kayıt:
  28 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  44
  Beğeniler:
  15
  benim ten rengim biraz koyu ama ben koyu renk kullanmayı sevmiyorum daha çok açık renkler kullanırım şimdi ben rüküş müyüm yada kendimi ortaya mı çıkaramıyorumm
   
 4. püsküllü

  püsküllü Üye

  Kayıt:
  12 Eylül 2008
  Mesajlar:
  31
  Beğeniler:
  28
  dudak boyamak sanatmı olmuş :)))