Dökülen kirpiklerim tekrar çıkar mı?

Ahraz

Daimi Üye
Tepki
2.294
Meraba arkadaşlar...Konumu belki de yanlış yere açtım kusura bakmayın...Sorunum şu ki;Geçen gün kirpik makası aldım 2-3 defa kullandım,bugün bi baktım kirpiklerim baya kopmuş kısacık,çok üzüldüm niye böyle oldu anlamadım,çoğu arkadaşım da kullanıyor ama onlarda böyle bi sorun oluşmadı...Ne olur yardım edin kirpiklerim uzar mı?ne sürersem uzar???

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Suphiye'cim kirpik makasını ıslak rimel üzerine uygula canım.Birde öyle çok fazla tutma kirpiklerinde..Ben en fazla 30 saniye sayar bırakırdım.
Dökülen kirpiklerin içinde uzar merak etme bu süre 30 veya 45 gün değişebilir .

Dökülen Kirpikler İçin :
10 gr. badem yağı, 5 gr. lanolin ve 5 gr. vazelini karıştırıp benmari usulü karıştırarak eritin. Küçük bir cam kavanoza koyup her gün düzenli olarak sürün. Ardından da papatya çayına pamuk batırıp göz çevrenizde bekletin

OP
Ahraz

Ahraz

Daimi Üye
Tepki
2.294
Ben renksiz rimel kullanıp onun üzerine makasla şekillendiriyodum abzen de kuru kuru makas vuruyodum.Ama ben yeni farkettim ki benim makasımın bi tarafında naylon var öteki tarafı demir peki bundan da olmuş olabilir mi?40 gün bekleyecek miyim:bitter::bitter:

cerenimo41

Daimi Üye
Tepki
688
aynı dert bendede var rimel üstüne makas vurunca çok kötü döküyor gerçi direk kirpiğe yapıncada döküyo hint yağı ve tatlı badem yağı sür besler

OP
Ahraz

Ahraz

Daimi Üye
Tepki
2.294
aynı dert bendede var rimel üstüne makas vurunca çok kötü döküyor gerçi direk kirpiğe yapıncada döküyo hint yağı ve tatlı badem yağı sür besler

Ama benim kirpikleri herkes farkediyor yani kesilmiş gibi yarın badem yağı alıp sürecem uzar di mi?kirpikler kırılınca çabuk uzamaz diyolar?:bitter:

cerenimo41

Daimi Üye
Tepki
688
ben rimel sürmeyi bıraktım hint yağı ve badem yağını karıştırıp sürüyorum gece yatmadan önce uzamaya başladı eskisindende gür oldu sanki sabırlı ol rimel ve makası kullanma bi süre 1 aya kadar uzar

OP
Ahraz

Ahraz

Daimi Üye
Tepki
2.294
ben rimel sürmeyi bıraktım hint yağı ve badem yağını karıştırıp sürüyorum gece yatmadan önce uzamaya başladı eskisindende gür oldu sanki sabırlı ol rimel ve makası kullanma bi süre 1 aya kadar uzar

Ben zaten rimel sürmüyorum fazla,kırk yılda bir ama o da sonucu kötü oldu:(
peki nasıl sürüyosun ve kirpiklerinde ne kadar kalıyo o yağlar?

OP
Ahraz

Ahraz

Daimi Üye
Tepki
2.294
temiz rimel fırçasıyla kirpik diplerinden uçlara doğru gözüne kaçırmadan sür gece yatmadan sabah kalkınca yıka

Boş rimel kutum yok,ama boşaltırım rimeli zaten kullanmıyom içini bi güzel yıkarım,hint yağı ve biraz da badem yağını koyarım kutuya her gün sürerim...her gün sürülüyo di mi?

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar