Doğum yapmaktan korkmayın

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
Doğum yapmaktan korkmayın! Artık doğum koçlarınız var. Doğum koçlarınız size ağrısız doğum yapma konusunda büyük destek olacak

Yapılan araştırmalara göre, doulası, yani 'doğum koçları' ile doğuma giren kadınlar daha kolay doğum yapıyor.

Amerika başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde yaygın olarak çalışan doulalardanTürkiye'de çok az sayıda var. Ülkemizin ilk doulası aynı amanda Doğuma Hazırlık ve Doğum Sonrası Destek Merkezi (DOUM)'un kurucularından Nur Sakallı, "Türkiye’de çok az sayıda doula var ve onların da çoğu yabancı. Doula eğitimleri de hep yurtdışında ve yabancı dillerde. Ama artık Türk kadınları da doğumlarda doulalarını yanlarında istiyorlar” dedi. Doulalar ne yapar? Doğum süreci boyunca anne adaylarının yanında olan doulalar, onlara adeta annesi, ablası gibi destek oluyor. Masaj yaparak, farklı pozisyonlar denemesine yardımcı ederek, anne adayına fiziksel destek veriyor.

K

OP
melek_yüzlüm

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
valla ben çok korkmuştum normal doğumdan.hatta benim durumum normal doğuma elverişliydi ama çok korktuğum için sancım bile olmadı galiba sezeryan oldum bende:hihi::hihi:

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
valla ben çok korkmuştum normal doğumdan.hatta benim durumum normal doğuma elverişliydi ama çok korktuğum için sancım bile olmadı galiba sezeryan oldum bende:hihi::hihi:

Bende de doğum anına kadar heyecan+korku vardı.Doğumhaneye gidince ne korku ne heyecan hiçbişi kalmamıştı.Annem ve eşim bol bol dua ettiler dışarıda belkide ondan bilmiyorum.Tek düşüncem sağ salim bebeğimi dünyaya getirmekti.Hep okudum,Allaha dua ettim ve Allahtan sabır istedim.Çünkü normal doğum göz açıp kapayana kadar geçmiyor.6 saat kaldım içeride :uzgun:

OP
melek_yüzlüm

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
canım inanırmısın normal doğum daha kolay bence çünkü bi kaç saat acı çekiyorsun ama ben sezeryan olduktan sonra 10 gün ayağa kalkamadım.1 ay çocuğa bakamadım.annem kaldı yanımda o baktı oğluma.ben kendi başıma yataktan bile kalkamadım 1 ay.ama normal doğumdan sonra acı çekmiyorsun ne güzel.

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
canım inanırmısın normal doğum daha kolay bence çünkü bi kaç saat acı çekiyorsun ama ben sezeryan olduktan sonra 10 gün ayağa kalkamadım.1 ay çocuğa bakamadım.annem kaldı yanımda o baktı oğluma.ben kendi başıma yataktan bile kalkamadım 1 ay.ama normal doğumdan sonra acı çekmiyorsun ne güzel.

öyle canımda bendede yırtıklar olmuş epeyce.çok fazla dikişim vardı.Mümkün olduğunca üstüne oturma ki çabuk geçsin dediler.epey zor geçti benimde :(

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
dikişli olduysa kötüdür canım öle diyorlar.
,

evet canım kötü geçti ama hiç yatmadım.hastanede bile şaşırdılar bana.yatsana sen neden geziniyosun diye.Doğumun ertesi günü eve geldim evdede hiç yatmadım.Gelene gidene börekler çörekler yaptım.Nebilim Allah tarafından güç geliyor herhalde ama şimdiki aklım olsa gelene kolonya,şeker tutar gönderirdim çok hırpaladım kendimi.2ci olursa öyle şeyler yapmam yatar dinlenirim :panter:

OP
melek_yüzlüm

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
,

evet canım kötü geçti ama hiç yatmadım.hastanede bile şaşırdılar bana.yatsana sen neden geziniyosun diye.Doğumun ertesi günü eve geldim evdede hiç yatmadım.Gelene gidene börekler çörekler yaptım.Nebilim Allah tarafından güç geliyor herhalde ama şimdiki aklım olsa gelene kolonya,şeker tutar gönderirdim çok hırpaladım kendimi.2ci olursa öyle şeyler yapmam yatar dinlenirim :panter:

1.ler sonrakiler için iyi bir tecrübe oluyor.:hihi::hihi:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar