Duyuruyu Kapat
Hanimefendi: kadınlara özel bir şekilde sağlık, giyim, beslenme, diyet ve benzeri kısaca her konuda destek veriyor. Türkiye'de tek kaynak olma yolunda hızla ilerleyen Hanimefendi.com, üyeler dışında ziyaretçilere açık yapısıyla da paylaşım mantığının hakkını vermeye çalışıyor. Siz de bunun bir parçası olmak istiyorsanız, hemen ücretsiz kayıt olabilir ve aramıza katılabilirsiniz. Sensiz bir kişi eksiğiz... :)
Duyuruyu Kapat
Instagram 180T
Facebook 10K
Twitter 138T

Doğum Sonrası Adetlerin Başlaması

Konu, 'Doğum sonrası Annelerin Sorunları' kısmında Şahmaran. tarafından paylaşıldı.

1. Şahmaran.

Şahmaran. Admin

DOĞUM SONRASI ADETLERİN BAŞLAMASI

İlk adet kanaması ortalama 3. aydan sonra başlar. Doğumdan sonraki ilk 1-2 ayda kırk sonu da denilen adet kanamasına benzer bir kanama olabilir. Bu kanamanın olması artık adetlerin başladığını ve mutlaka düzene gireceği manasına gelmez. Bebeğini düzenli emziren kadınlarda genellikle doğumdan sonra ilk 6 ayda adetlerin başlaması ve düzenli olması beklenmez. Bu durumda telaşlanmamak gerekir, zamanla düzene girecektir. Emzirenlerde bazen 1 yıl hatta 18 aya kadar adet görülmediği de olabilir.

Fakat adet görmemek yada emzirmek gebe kalmayı her zaman engellemez o yüzden korunmanız gerekir.
    Gece dahil çok düzenli emzirenler: Doğumdan 3 ay sonra korunmaya başlamalı.
    Aralıklı yada düzensiz emzirenler: Doğumdan 3 hafta sonra korunmaya başlamalı.

kSo bunu beğendi.
  2. Hanımefendi.com

Hanımefendi.com Daimi Üye

sütte korumuyor bunun çok örneğini yaşadım ben doğumdan sonra 3. ayımda adet gördum ama baya zor geçti çok ağrılı geldı ee nıtekım içim temızlenıyordu.

3. kSo

kSo Daimi Üye

bende kızımı 28 kasım da doğurdum tam bir sene sonra 27 kasımda tekrar adet gördüm

4. Çikolata

Çikolata Daimi Üye

ben 41.gün hastalandım ve herşey normaldi her ay devam etti ve 2sene emzirdim ama hiç hastalanmadığım ay olmadı

5. ilk_nur

ilk_nur Daimi Üye

ben daha hamile olmadım bakalım nasıl olacak

6. esmeryarim

esmeryarim Daimi Üye