Diş teli kullanan var mı acaba?

nar-ı beyza

Daimi Üye
Tepki
1.230
Merhaba arkadaşlar tekrar ben geldim. Bu defa konum diş teli. Benim çene yapım dar olduğu için yirmilik dişlerim çıkmaya çalışırken ön dişlerimi sıkıştırmışlar. Önceleri hafif bir eğrilik olduğu için bir de alt dişlerim olduğu için pek önemsemedim son zamanlarda bayağı arttı eğrilikler ve alt yirmilikler yatay bir şekil almışlar çok şükür onlardan ameliyala kurtuldum. Hatta sol tarafım hala kapanmadı 10 gün kadar önce dikişler alındı. Neyse çok yazdım kafanızı şişirdim benim bu dişleri ancak telle düzeltebilirmişiz. Bir özel bir diş hastanesinde doktor baktı ve m e t a l tel için 4.500 tl ücret istedi normal mi bilmiyorum bu fiyat. Ben dişlerim bu duruma geldiğinden beri araştırıyorum ama net bir fiyat yazmamışlar doktoruna göre değişirmiş. Bu takılacak braketlerin safir ve seramik olanları da varmış ama fiyatı biraz yüksekmiş. Sorum şu diş teli taktıran var mı aranızda ve ya diş telleri hakkında bilgisi olan varmı mesela m e t a l ile seramik braket arasındaki fark çok mu fazladır? Ben ilçede yaşadığım ve babamın mesleğinden dolayı şehir dışına pek çıkamadığım için size sorma ihtiyacı duydum. Bu arada Şanlıurfa'da ortodentist olmadığı için Gaziantep'e gitmek zorunda kalacağım benim için bayağı zor olacak benim için.

Ev Kedisi

Daimi Üye
Tepki
1.224
Açıkçası ben de sadece üst damağa taktırmak isterdim. Ama tek taraflı bile pahalı gelir bana. Çok maliyetli bir iş. Ve zahmetliymiş diye duydum. Çoğu kişi değmez uğraşmana diyor. Ama bence değer. Şahsen ben son zamanlarda diş yamukluğumu kafama taktığım için gönül rahatlığıyla gülümseyemiyorum.

OP
nar-ı beyza

nar-ı beyza

Daimi Üye
Tepki
1.230
Açıkçası ben de sadece üst damağa taktırmak isterdim. Ama tek taraflı bile pahalı gelir bana. Çok maliyetli bir iş. Ve zahmetliymiş diye duydum. Çoğu kişi değmez uğraşmana diyor. Ama bence değer. Şahsen ben son zamanlarda diş yamukluğumu kafama taktığım için gönül rahatlığıyla gülümseyemiyorum.

Bence de değer. Ben de son zamanlarda rahat gülümseyemiyorum ki işim gereği de Kur'an-ı Kerim öğretirken harfleri öğrencilere çıkarttırmaya çalışırken de kötü bir görüntü oluşturuyor diye düşünüyorum ve rahat bir şekilde anlatamıyorum

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar