Dikkat!!Cep telefonunun zararlarından korunmak için...

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
Elektronik cihazların özellikle cep telefonlarının artmasıyla elektro manyetik kirlilik artmaktadır.

Cep telefonları baz istasyonu ile şebeke iyi çekiyorsa düşük voltajda çalışırlar.İyi çekmediği zamanlarda telefon,bağlanabilmek için voltajı ile birlikte elektro manyetik ışında artar.Bu sebeplerle cep telefonlarında mümkün olduğu kadar şunlara dikkat etmeliyiz:

1-Çocuklardan uzak tutulmalı

2-Kablolu kulaklık ile konuşulmalı

3-Telefon cepte ve bilhassa kalp üzerinde taşınmamalı.cepte taşınacaksa tuş takımı dışarı bırakılmalı.El çantasında taşımak tercih edilmeli.

4-Ev ve iş yerlerinde,özellikle yatarken yakına değil olabildiğince uzağa konulmalı.

5-Kısa konuşmalı,konuşma uzarsa sürekli aynı el ve kulağı kullanmayıp diğer el ve kulak ile zaman zaman değiştirmeli.

6-Karşı taraf telefonu açmadan telefon kulağa götürülmemeli.

7-Araçlarda,seyir halinde kullanılmamalı.

8-Mümkün olduğunca mesaj ile haberleşmeye çalışmalı.

9-Elektromanyetik dalga birimi(SAR) seviyesi düşük bir cep telefonu kullanılmalıdır.

H

Hera

Misafir
Teşekkürler paylaşım için karşı taraf açmadan kulakta oluyor zaten Araçta da ya kulaklıkla yada Hoparlörle konuşuyorum yada genelde konuşmuyorum Polis ve cezalar Malum -rgulu :eek:ys:

OP
melek_yüzlüm

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
Teşekkürler paylaşım için karşı taraf açmadan kulakta oluyor zaten Araçta da ya kulaklıkla yada Hoparlörle konuşuyorum yada genelde konuşmuyorum Polis ve cezalar Malum -rgulu :eek:ys:

canım ben öncedende duymuştum telefon çalarken kulağına tuttuğunda daha çok radyasyon yayıyormuş.zaten karşı taraf açınca işaret değişiyo anlaşılıyo yani

OP
melek_yüzlüm

melek_yüzlüm

Daimi Üye
Tepki
2.195
Zararlarını bile bile hepimiz kullanıyoruz çünkü gerçekten gerekli :uzgun: Oğlumdan mümkün olduğunca uzak tutuyoruz.

Bu güzel bilgiler için teşekkürler canım

Rica ederim....evet canım özellikle çocukalrdan uzak tutulmalı bizde dikkat ediyoruz elimizden geldiğince.cep telefonu artık olmazsa olmaz ama biraz daha dikkatli kullanmak bizim elimizde.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar