Dedemin İnsanları (25 Kasım)

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
dedemin-insanlari.jpg

Dedemin İnsanları

Yönetmen Çağan Irmak
Senarist Çağan Irmak

Oyuncular,Mert Fırat ,Ezgi Mola ,Çetin Tekindor ,Hümeyra ,Zafer Algöz ,Yiğit Özşener ,Gökçe Bahadır

Yapım Yılı 2011

Gösterim Tarihi 25 Kasım 2011

Konu
Ozan, Egede küçük bir sahil kasabasında yaşayan 10 yaşında bir çocuktur. Girit göçmeni dedesi Mehmet Bey nedeniyle arkadaşları onunla gavur diye alay etmektedir. Yalnız kalmaktan korkan Ozan, başta dedesi olmak üzere ailesine kızar Biz Türküz. diyerek onlara kafa tutar.

Ozanın dedesi Mehmet Bey, kasaba eşrafından, saygın bir adamdır. Kasaba halkına kol kanat gerer, sorunlarıyla ilgilenip, onlara yardım eder. Hoşgörürsüyle bilinen Mehmet Bey torununun bu durumundan dolayı üzülmekte ve endişe duymaktadır.

Mehmet Bey daha yedi yaşındayken, ailesi zorla topraklarından kopartılmış, mübadeleyle Giritten göçmüşlerdir. Mehmet Beyin en büyük arzusu ölmeden evvel doğduğu toprakları görebilmektir. Bu özlemle sık sık içinde mektuplar olan şişeleri Egenin mavi sularına bırakmaktadır.

DEDEMİN İNSANLARI, küçük bir kasabada yaşayan on yaşında bir çocuk ve dedesi aracılığıyla, bir ailenin ve bir ülkenin geçirdiği büyük değişimi anlatıyor. Kalabalık ve sıcak Ege insanlarının hikâyesini izlerken, mübadeleye, öteki olmaya, nereye gidersen git bir yere ait olamamaya, iki yakaya, çok sayıdaki azınlığa, ihtilallere, bir defa daha ama bu kez farklı bir yerden bakacaksınız.

tepe.jpg

Alıntıdır...

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
Gecen gün izledim cok ama cok begendim hala izlemediyseniz mutlaka izleyin bir cagan irmak farki daha diyorum:sirin:

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Kesinlikle izlemeliyim ben bu filmi.
Hep aklımda ama hala izleyemedim:benmi:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar