Çok takıntılıyım

Tepki
59
arkadaşlar kafayı yicem en ufak birşeyi kafaama takıp günlerce hatta haftalarca içime dert ediyorumm herkes manyakmısın sen niye bukadar takıntılısın diyor . en ufak şey yaa atıorum biri beni facedenmi sildi töbe yarabbim evlat acısı gibi koyuyo acaba neden sildi nie silioki naptımki ben sacma sapan şeylerrr artık ailem bile korkmaya basladı napmam lazım nolur yardımcı olunnn :(((( kafayı yicem yoksaaa

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
Merhaba,
Takıntınızı başka şeylere yöneltin,mesela aklınıza geldiğinde çekirdek çitleyebilirsiniz.
Gerçekten işe yarıyor.
Bende öyleydim :huhuu:

OP
T
Tepki
59
ayyy çekirdegi zaten çok sık yiyorum sinirleniorum kendime hakim olamıom gidiip çatasım geliooo :S

Tılsım

Daimi Üye
Tepki
6.213
ayyy çekirdegi zaten çok sık yiyorum sinirleniorum kendime hakim olamıom gidiip çatasım geliooo :S

Bitterimin dediği gibi çekirdek iyi fikir olabilir.-kop
Bence yeni hobiler edinmen takıntılarını az da olsa unutman için fayda gösterebilir,tabii önce senin kendi kendini sakinleştirmen gerekiyor,ama durum ileri derecedeyse doktora başvurmanı tavsiye ederim onlar daha iyi yardımcı olacaklardır canım.:huhuu:

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.687
:tskler: Ben sadece örnek verdim çekirdeği, buna benzer başka şeylere verin kafanızı. Örgüde bire bir stres alıyor :tskler:

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Takıntılı değil de sanki ince düşünen birisin , bu tarzda kafanda soru işareti bırakan olaylar karşısında cevabı bulmaya yönel , misal faceten silen kişiyle yüzleş ve beni neden sildin diye açıkça sor , cevabını alırsan bu kadar kafanda senaryolar kurmazsın. Tabi kendini iyi yada kötü bir cevaba da hazırla , bunun için de çok üzülme.:findikim:

Ayben

Daimi Üye
Tepki
771
Lilinin yorumuna katılıyorum ...Şöyleki faceden kim silmiş kim ne yapmış umurunda olmasın veya şöyle düşün
mesela varsayalım seni faceden silen kşiye tşk bile etmeliisn neden mi demekki maske takan sahte dost ve arkadaşlarmış onun listende olması bile zarar dedim ya tşk bile etmelisin...
Artı yaşın daha çok küçük ileride yaşayacağın hani olmasın inş ama maalesef bu zaman zaman hepimizin hayatında olan şeyler yaşayacağın şeyler seni öyle meşgul edecek ki bu takıntıların yerini olaylara çözüm aramalar alacak bunlarda seni oldukça meşgul edecek

bu son anlattığım tarafımdan yaşanmıştır :)
bende bazı şeyleri haddinden fazla kafama takıyordum ve sigaraya da böyle başladım . Ama baktım ki olan sadece bana oluyor kimseye bişey olduğu yok sigarayıda bıraktım ve keyfime de bakıyorum

şimdiki felsefem şu
hani bir ata sözü varya
" Ne kadar ekmek o kadar köfte "

bunu uyguluyorum ve çok rahatım şimdi

umarım sende atlatırsın canım ...

Tılsım

Daimi Üye
Tepki
6.213
Lilinin yorumuna katılıyorum ...Şöyleki faceden kim silmiş kim ne yapmış umurunda olmasın veya şöyle düşün
mesela varsayalım seni faceden silen kşiye tşk bile etmeliisn neden mi demekki maske takan sahte dost ve arkadaşlarmış onun listende olması bile zarar dedim ya tşk bile etmelisin...
Artı yaşın daha çok küçük ileride yaşayacağın hani olmasın inş ama maalesef bu zaman zaman hepimizin hayatında olan şeyler yaşayacağın şeyler seni öyle meşgul edecek ki bu takıntıların yerini olaylara çözüm aramalar alacak bunlarda seni oldukça meşgul edecek

bu son anlattığım tarafımdan yaşanmıştır :)
bende bazı şeyleri haddinden fazla kafama takıyordum ve sigaraya da böyle başladım . Ama baktım ki olan sadece bana oluyor kimseye bişey olduğu yok sigarayıda bıraktım ve keyfime de bakıyorum

şimdiki felsefem şu
hani bir ata sözü varya
" Ne kadar ekmek o kadar köfte "

bunu uyguluyorum ve çok rahatım şimdi

umarım sende atlatırsın canım ...

Ayben ablacığım döktürmüşsün valla,çok haklısın.Umarım arkadaşımızda bu takıntılarından bu şekilde kurtulabilir.

Ne kadar ekmek o kadar köfte çok iyiymiş.:eek::eek:

Tepki
23
Herkes kendine eder etme kendini heder.Yerinde olsam sileni kafama hiç takmam kendi bilir der geçerim.Sormaya da kalkma sorarsan kıymete biner umursamazsan kıymet sana döner :gulegule:

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Önemli önemsiz her konuyu takıntı haline getiriyorsanız bence bir psikolojik destek alın.
Şimdilik sadece sizi rahatsız eden takıntılarınız ileride çevrenizi de rahatsız edecek hale gelecektir...

füreyya

Daimi Üye
Tepki
2.323
tanıdığım biri beni face'den silse ben de niye acaba der kafamda kurup dururum. Öğrenmeden rahat edemem herhalde.
İyiki facebook hesabı açmadım.:acep:

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
biraz ince düşüncelisiniz sanırım,o ne demiş neden demiş öyle böyle mi derken hayat akıp geçiyor ve biz kendimize zarar veriyoruz ,önceleri karşımdaki insanın ses tonu bile değişse acaba yanlış birşey mi dedim üzdüm diye kendime dert ederdim ben baktım ki en çok ben ve ailem üzülüyor bu durumdan.. dr a gittim şimdi daha rahatım :findikim:

nargileci

Aktif Üye
Tepki
78
Ben de takıntılıyım sizin gibi malesef,en ufak şeyleri bile dert ediyorum kendime,aklımı başka şeylere vermeye çalışıyorum ama o anlık sadece bu sorun ortadan kayboluyor,sonra yine aynı:böö:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar