Çok huzursuz ve Mutsuzummm :((((((

Tepki
68
Yine evliliğimle alakalı. Sanırım sorun bnde benim paıkolojm bozuk. Çünkü eşime göre ben hep abartıyorum bana öyle geliyor yanlış görüyorum. Ne
zaman olumsuz bir şey desem şikayet etsem böyle der. Artk dayanamıyorum gercekten . Yardım edın bna evliliğim bitiyor mu bnm ne ;,( ;((((((()((

Aşk Sancısı

Daimi Üye
Tepki
2.550
Bence canım sen kafanda çok büyütuyorsun kendin sıkıntı edıyorsun , evliliğine yansıyor , erkeklerde pek ince düşünme zihniyetı yok bu hepsinde böyle bence sende bazı şeylerı takma umursama kendine yazık etme . Hem evliliğin ilk senesinde böyle sorunlar çıkabılır

OP
L
Tepki
68
Ama her seyı toplayıp gidesim geliyor înanrmısın. Demek ki buraya kadarmış demek geliyo içimden :((( eşim beni anlamıyo. :'( ve hep ağlıyorum ağlamalardan yoruldum kendimi îfade etmekten yoruldum Artık ınsanlara

OP
L
Tepki
68
Annesi babası evlenince kıymete bndı evlenmeden önce bn o kadar düşkün değilim zaten ne var her zaman gtmeyız annmlere dıyodu. Şimdi ise farklı ailesınınnynnda bnleyken. Ne zamn kayınvalıdeme gelsem hasta oluyorum
Doğslgazları var ama çok gelmesın dıye yakmıyorlar e ama evleri de buz gibi hasta oluyorum sonra eve gıdınce bn uğraşıyorum kendimle işte bnde gelmesek böyle olmayacak ,her gelişimizde herhangî sebepten ötürü böyle kavga etmicez dıye söylenîp dürüyorum sonra :( sonra bütün huzurumuz bozuluyor şimdi olduğu gibi.. İyîki burası varmış :,((

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
Sevgili lockam46 biz yol göstersekde sen bu yolu takip edecekmisin arkadaşım.Ben önerilerimi daha öncede belirttim.Ama bakıyorum hala aynı yerdeyiz :( Ağlamak sızlamak seni güçsüz yapar.Önce ağlayıp sızlamayı bırakıp olaylara biraz ciddi yaklaş derim.Bnece sen aileni özledin sanırım lockam46.Kısa bir ziyaret iyi gelecktir sanırım.Eşinede yazık sanada.Ortada hiç bir sorun göremiyorum aslında bunu inan okuduklarıma göre yorumluyorum.Bunları çözemezsen ielride doğacak abşka sorunlarla mücadele gücün kalmayacak.Lütfen pes etme pes etmek zayıflıktır.Unutma hiç bir hata tek kişiyle olmaz.Lütfen kendi kusurlarını bir yargıla ve nerede hata yaptığını bul derim.Cevaplarım lütfen sana katı bir kişilikmişim gibi gelmesin.Elbetteki yaşayan bilir yeterki bunu uzatacak büyük bir sorun haline getirme yoksa hiç çıkamazsın işin içinden arkadaşım :)

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
Annesi babası evlenince kıymete bindi kelimesi ne kadar doğru sence :( Eşiniz isterki şartlar ne olursa olsun bnei seven eşim ailem ne yaparsa yapsın beni onalrın yanında yüceltiyor diye bir şey geliyormu aklına.Eğer yazdıkalrım size bişeyler katmıyorsa benim bu yazdıkalrımda boş ama görmemezlikten gelemiyorum.
Ben senin yerinde olsam herşeye sızlanan bir eş yerine eşime karşı eve gelincede şikayetler yapmam.Bilmelisinki eşin annesi ve senin aranda kalacak.Buradaki suçlu kim :)

OP
L
Tepki
68
Simge haklısında bazen hatta çoğu zaman öfkeme ve sinirlerime hakim olamıyorum . Açık konuşayım, bni biri seviyorsa bn pohpohlanmak isterim diğer adı fazla ilgi.. Bu pohpohlamakta eşimde her zamn her yerde olmaz. Bni burada yalnız olmadığımı bu şekilde hissettirmesi gerekli diye düşündüğümden huzursuz ve mutsuzum ve şu an kayınvalıdemde olmaktan dolayı... Yarn gıdıcez imşaAllah ama düşünebiliyor musun simge, içimde öyle bi öfke var ki bana neler dedirtiyor " hele yarın eve gıdelim de bn sana böyle davranmak neymiş gösteririm. Sen artık annene tek başına sap gibi gelde gör bakalım vs..." Dıyorumm :( :,( :(

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
lockam46 bak arkadaşım bu şekilde evliliği laçkalaştırıyorsunzu ama.Çözüm lazım karşılıklı birbirini kırmak değil.Yarın çok şık ve çok kalın giyin git kayınvalidenlere.Hiç bir şeyi şeyi sorun etme hep mutluluk maskesi takın.Eve geldiğinde eşinede asla ailesi için bir şey söyleme hoş davran bakalım bir değişiklik olacakmı farkı eşiniz fark edecekmi.Lütfen birde bunu deneyin.En önemlisi birbirinizi incitecek inantlaşmala rkelimeler kullanmayın hoş değil bu.lockam46 Sizi analmadığımı sanmayın.Hani yardım sitiyorsunzu ya bizler ancak deneme yanılmayla fikrimizi söyleriz uygulayıp sonucu görmek size kalmiş.

OP
L
Tepki
68
O zaten hiç bir zaman ailesiyle benim aramda kalmaz ki çünkü her zaman onlar haklıdır sebebi de onlar Ane baba tüm anne babalar kusursuzdur diyo bana. Halbukı bn bu konuda annem babamda olsa haksızda eğer bn bunu açık açık söylüyorum kimseyi tutmam.ama o onlar için bni dışlsyıverıyor . Ama ona göre bnnnn yanlış anlıyorum !@

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
sana bi abla tavsiyesi ne kadar haklı olursan ol sakın ailesini eşine şikayet etme
ailesini atıp seni tutmaz haklı olduğunu bilse bile..

Ev Kedisi

Daimi Üye
Tepki
1.224
Ben de zamanında eşimin ailesini eleştirirdim, aramizda şiddetli kavgalar olurdu açıkçası.
Şimdi her şeyi kabullendim ama yorum yapmasam bile, yani mesela şöyle şöyle oldu diye, olan bir şeyi anlatsam bile hemen celalleniyor hala:tskler:

OP
L
Tepki
68
Ben de zamanında eşimin ailesini eleştirirdim, aramizda şiddetli kavgalar olurdu açıkçası.
Şimdi her şeyi kabullendim ama yorum yapmasam bile, yani mesela şöyle şöyle oldu diye, olan bir şeyi anlatsam bile hemen celalleniyor hala:tskler:

Susmakta kabulleniştir çoğu zaman. O yüzden susmak istemiyorum . Düşüncemi söyluyorum. Ama ağır eleştiriyorum. Dilimin kemiği yok. Çok kusurum var bu konularda :'(

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
Susmakta kabulleniştir çoğu zaman. O yüzden susmak istemiyorum . Düşüncemi söyluyorum. Ama ağır eleştiriyorum. Dilimin kemiği yok. Çok kusurum var bu konularda :'(

Susmayınız fakat hep aynı sözler gereksiz konuşmalar dahada yıpratır sizi.Ben sizde pes eden bir yapı gördüm üstelik sudan sebepler.Bu en özel günlerinizi böyle geçiriyorsanız ilerisini hiç düşünemiyorum.Bizim örf ve adetlerimizde öyle hemen boşanma lafı ayrılma lafı geçiyormuydu.Annelerimizin anne annelerimizin yaşadaıklarını lütfen bir hatırlayınız.Kendini savunması cevap vermesi üstelik erkeğin ailesine karşı cephe almak :).Neden her şey modernleşirken bizler bu modernliği farklı şekilde algılayıp kullanıyoruz daha güzel taraflarını görsek ya.Epey bekledim yorum yazmadım bakalım yazılanlar bir işe yarayacakmı diye ama sanırım siz bu aile çatışmasını uzattıkça bu sorun düzelmeyecek.

Bakınız size tavsiyem diyorunuzki sivri dilliyim.Biraz olaya Allaha sığınarak Allah korkusuyla yaklaşırmısınız.Her ağzımzıdan çıkan cümle bizlere ne olarak dönüyor.Bakın sert konuşmalarınız ansıl dönüyor size.Yazmayayım dedim yine kendimi tutamadım.Lütfen bu kadar basit sorunlar için ailenizi kaybetmeye gerek yok karşılıklı birbirini dinleyerek tabi saygı sınırları içerisinde bunu yapamıyorsanız bir destek alın derim.Resmen bir savaş açmışsınız galibi olmayı düşünüyorsunuz gibi geliyor bana :) Lütfen yazdıkalrıma alınmayın biraz gerçekçi yaklaşma huyum vardır.İsterdimki size süslü güzel kelimelrle cevap vermek ama gerçeklerden kaçılmıyor.

Sevgiyle kalın

OP
L
Tepki
68
Susmayınız fakat hep aynı sözler gereksiz konuşmalar dahada yıpratır sizi.Ben sizde pes eden bir yapı gördüm üstelik sudan sebepler.Bu en özel günlerinizi böyle geçiriyorsanız ilerisini hiç düşünemiyorum.Bizim örf ve adetlerimizde öyle hemen boşanma lafı ayrılma lafı geçiyormuydu.Annelerimizin anne annelerimizin yaşadaıklarını lütfen bir hatırlayınız.Kendini savunması cevap vermesi üstelik erkeğin ailesine karşı cephe almak :).Neden her şey modernleşirken bizler bu modernliği farklı şekilde algılayıp kullanıyoruz daha güzel taraflarını görsek ya.Epey bekledim yorum yazmadım bakalım yazılanlar bir işe yarayacakmı diye ama sanırım siz bu aile çatışmasını uzattıkça bu sorun düzelmeyecek.

Bakınız size tavsiyem diyorunuzki sivri dilliyim.Biraz olaya Allaha sığınarak Allah korkusuyla yaklaşırmısınız.Her ağzımzıdan çıkan cümle bizlere ne olarak dönüyor.Bakın sert konuşmalarınız ansıl dönüyor size.Yazmayayım dedim yine kendimi tutamadım.Lütfen bu kadar basit sorunlar için ailenizi kaybetmeye gerek yok karşılıklı birbirini dinleyerek tabi saygı sınırları içerisinde bunu yapamıyorsanız bir destek alın derim.Resmen bir savaş açmışsınız galibi olmayı düşünüyorsunuz gibi geliyor bana :) Lütfen yazdıkalrıma alınmayın biraz gerçekçi yaklaşma huyum vardır.İsterdimki size süslü güzel kelimelrle cevap vermek ama gerçeklerden kaçılmıyor.

Sevgiyle kalın

Bana böyle psikolog gibi konuşan. Ve oldukça her konuda şeffaf davranan insanlar lazım.. Sana çok teşekkür ederim. Böyle konuşmak bana çok iyi geliyor. İnşaALLAH uzun vadede de işe yarar. Öfke kontrolüm yok. Eşime karşıda,ailesine karşıda . Kısaca çevreme karşı... Ama özellikle eşime ve ailesine karşı. Artık onlarla yaşıyorum ve ömür boyu yaşayacağım ya ALLAH izin verirse. Ben nasıl sabredicem bunlara,aslında ufak şeyler amaan boşver diyorum. Sonra içimden bi ses,şimdi boşver dersem sonra tepene çıkarlar,ezerler seni bu gurbet ellerde diyorum. Kayınvalıdem bile bana bir şey derken açıklamasını yapar,kelimelerini seçer konusur,uani Kübra birseye darıldıgın zaman falan gel bana soyle direk. Kimseye deme bir sey diyor mesela. Ben de öyle yaparım zaten. Ama sanırım,kültür farklılığı dedikleri şey olsa gerek benım sorunlarım.. Çünkü kültür denildiğinde İnsanın geleneği,göreneği,karakteri bile içine girer. Huylarımız pek uyuşmuyor eşim ve ailesiyle. Bu da özellikle benım için çok büyük sorun haline geliyor.. zamanla alışırmıyız,aşınırmıyız bilemem :'(

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
Bana böyle psikolog gibi konuşan. Ve oldukça her konuda şeffaf davranan insanlar lazım.. Sana çok teşekkür ederim. Böyle konuşmak bana çok iyi geliyor. İnşaALLAH uzun vadede de işe yarar. Öfke kontrolüm yok. Eşime karşıda,ailesine karşıda . Kısaca çevreme karşı... Ama özellikle eşime ve ailesine karşı. Artık onlarla yaşıyorum ve ömür boyu yaşayacağım ya ALLAH izin verirse. Ben nasıl sabredicem bunlara,aslında ufak şeyler amaan boşver diyorum. Sonra içimden bi ses,şimdi boşver dersem sonra tepene çıkarlar,ezerler seni bu gurbet ellerde diyorum. Kayınvalıdem bile bana bir şey derken açıklamasını yapar,kelimelerini seçer konusur,uani Kübra birseye darıldıgın zaman falan gel bana soyle direk. Kimseye deme bir sey diyor mesela. Ben de öyle yaparım zaten. Ama sanırım,kültür farklılığı dedikleri şey olsa gerek benım sorunlarım.. Çünkü kültür denildiğinde İnsanın geleneği,göreneği,karakteri bile içine girer. Huylarımız pek uyuşmuyor eşim ve ailesiyle. Bu da özellikle benım için çok büyük sorun haline geliyor.. zamanla alışırmıyız,aşınırmıyız bilemem :'(

Estağfurullah ne haddimize sadece ben olsaydım diye düşünerek cevap vermeye çalıştım.Evet asıl sorun kültür farkı.Ama çok özür dilerim ya bu deveyi güdeceksin yada bu diyardan gideceksin diye bir laf vardır.Ya durup hem kendinle hem hayatla savaşacaksın ya da pes edeceksin.Ben olsam pes etmem yapım gereği.O yüzden hep soruları ben olsamla cevapladım.Aslında büyütülecek bir sorunu kendi içinde bu kadar uzatman üzücü.Eğerki sen kendine güveniyorsan canım kimse seni üzemez bırak bu etraftaki seni ezerler cümlelerini.Bunlar olumsuz kendine güveni olmayan insanların cümleleri.

Seni kimsenin değiştirmesine izin veririmisin :) tabiki hayır.Herkes seni olduğun gibi kabul etmeli.Ya sen hakkın varmı başkasını değiştirmeye yok değilmi :) Değiştirmeye çalıştığında sorunlar başlıyor gördüğün gibi.Bence sen sadece saygını bırakma elden bırak o boş vesveseleri derim.Sinirlerin yıpranmış belliki ama hep kendine şunu söyle ben güçlüyüm bu sorunu aşacağım.

Görüşmek üzere uzaktan akıl veriyor gibi görünmek istemem tecrübem olmadığı bir konu .Sadece dediğim bigi ben olsaydım böyle yapardım :)

OP
L
Tepki
68
Estağfurullah ne haddimize sadece ben olsaydım diye düşünerek cevap vermeye çalıştım.Evet asıl sorun kültür farkı.Ama çok özür dilerim ya bu deveyi güdeceksin yada bu diyardan gideceksin diye bir laf vardır.Ya durup hem kendinle hem hayatla savaşacaksın ya da pes edeceksin.Ben olsam pes etmem yapım gereği.O yüzden hep soruları ben olsamla cevapladım.Aslında büyütülecek bir sorunu kendi içinde bu kadar uzatman üzücü.Eğerki sen kendine güveniyorsan canım kimse seni üzemez bırak bu etraftaki seni ezerler cümlelerini.Bunlar olumsuz kendine güveni olmayan insanların cümleleri.

Seni kimsenin değiştirmesine izin veririmisin :) tabiki hayır.Herkes seni olduğun gibi kabul etmeli.Ya sen hakkın varmı başkasını değiştirmeye yok değilmi :) Değiştirmeye çalıştığında sorunlar başlıyor gördüğün gibi.Bence sen sadece saygını bırakma elden bırak o boş vesveseleri derim.Sinirlerin yıpranmış belliki ama hep kendine şunu söyle ben güçlüyüm bu sorunu aşacağım.

Görüşmek üzere uzaktan akıl veriyor gibi görünmek istemem tecrübem olmadığı bir konu .Sadece dediğim bigi ben olsaydım böyle yapardım :)

Eğer anlatmak isterseniz,ben sizin tecrübelerinizi dinlemek isterim. Merak ettim desem,yanlış anlamassan.. ?

Simge_01

Daimi Üye
Tepki
418
Eğer anlatmak isterseniz,ben sizin tecrübelerinizi dinlemek isterim. Merak ettim desem,yanlış anlamassan.. ?

Pardon yanlış anladınız sanırım benim bu kon uda bir tecrübem yok demek istedim dikkatli okumadınız sanırım :) Sadece size yazdığım yorumlar ben olsaydım ne yapardım niteliğindedir.Yok canım yanlış anlaşılacak bir şey yok bunda.Sadece çok ciddi bir ilşki yaşamıştım bir dahada bu aşk meşk konuları bana uğramasın en azından şimdilik.Böyle rahatım benim fikirlerim belki bazılarına tuhaf gelebilir ne zaman kendi fikirlerime yakın benim gibi düşünen bir beyin bulursam :) belki o zaman .Görüşmek üzere sevgiyle kalınız

OP
L
Tepki
68
Pardon yanlış anladınız sanırım benim bu kon uda bir tecrübem yok demek istedim dikkatli okumadınız sanırım :) Sadece size yazdığım yorumlar ben olsaydım ne yapardım niteliğindedir.Yok canım yanlış anlaşılacak bir şey yok bunda.Sadece çok ciddi bir ilşki yaşamıştım bir dahada bu aşk meşk konuları bana uğramasın en azından şimdilik.Böyle rahatım benim fikirlerim belki bazılarına tuhaf gelebilir ne zaman kendi fikirlerime yakın benim gibi düşünen bir beyin bulursam :) belki o zaman .Görüşmek üzere sevgiyle kalınız

Kusura bakmayın. Sizin yazınızı Ev kedisi kullanıcısının yorumuyla karıştırmısım. :eek:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar