Çocukluğumuzda Yaptıklarımız

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Çocukluğumuzda Yaptıklarımız

Aşağıdakilerden az bir kaç tanesini yapmamış çocuk var mı aranızda ?

-Bakkaldan eve gelene kadar ekmeğin bütün kıtır yerlerini koparıp yemek.

-Ağzını tıka basa leblebi tozuyla doldurup karşındakinin yüzüne yaklaşarak ''papaz'' demek.

-Demir parmaklığı olna evlerin önünden geçerken eldeki çubukla parmaklıktan tırrrrrrrrrrrrrrrrrkkk sesleri çıkarıp ev sahiplerini rahatsız etmek.

-Perdeden perdeye uçarak tarzancılık oynamak ve kopan korniş yüzünden anneden hafif yollu sopa yemek.

-Masanın altına uzak gemisi Atılgan'ı çizip uzaycılık oynamak,çiğnenmiş ekmekiçiyle sivri kulak yapıp Mistit Sıpak olmak.

-Bozuk para,düğme,inci gibi şeyleri yutmak ve anne gözetiminde onları lazımlığa şa'apana kadar evden dışarı çıkmamak.

-''Hadi beni cennete götür'' deyip namaz kılan anneannelerin,dedelerin sırtına atlamak.

-Karlı havalarda sınıfa gizlice kartopu sokup ön sırada oturanların önlüğünden içeri kaydırmak

-Kertenkele yakalamak ve boynuna ip bağlayıp arkadaşlarının yanında gezdirerek hava atmak.

-Küçük yeşil kurbağayı kibrit kutusunun içine koyduktan sonra paketleyip kızlara hediye etmek.

-Evin içine çadır kurup kızılderilicilik oynamak.

-Buzdolabının ışığının dolap kapalıyken de yanıp yanmadığını anlamak için bıçakla dolap kapısının lastiklerini sökmek.

-Oluklu saçtan çatısı olan çay bahçelerinin çatısına taş atıp taşın çatıdan yuvarlanırken çıkardığı sesleri dinlemek.

-Mutluyken Şarlo veya penguen gibi yürümek.Hatta orangutan takliti yapmak.

-Kalkıp gitmelerine yakın misafirlerin papuçlarının bağcıklarını kör düğümlemek.

-Yanlış numara çevirip arayanlara ''yanlış numara'' demeyip sesini kalınlaştırarak ''Buyrun,ben Ahmet''diyerek karşı tarafla dalga geçmek

-Apartmanların kapı zillerini veya taksi duraklarının elektirik direklerindeki çağrı zillerini çalıp kaçmak.

-Pizzacıları,kebapçıları arayıp komşunun adına siparişte bulunmak.

-Kedinin dört ayak üstüne düşüp düşmediğini görmek için kediyi balkondan atmak.

-Dişleriyle gazoz açmak,kolayı çalkalayıp ona buna püskürtmek.

-Tuvalete gitmeye üşenip odada bulunan en yakın saksıya işemek.

-Kafayı balkon demirleri arasına,parmakları şişeye veya musluğa sıkıştırmak.

-Aynjı anda çekirdek yiyip çiklet çiğnemek ve çürüdükten sonra sakızı onun-bunun saçlarına yapıştırmak.

-Balkona gizlenipgelene geçene su tabancasıyla su püskürtmek veya nişan alıp tükürmek.

berceste

Daimi Üye
Tepki
1.830
Ağzını tıka basa leblebi tozuyla doldurup karşındakinin yüzüne yaklaşarak
''papaz'' demek

bunu çok yapardık:kptmya::kptmya:

yoruldum71

Daimi Üye
Tepki
3.368
Perdeden perdeye uçarak tarzancılık oynamak ve kopan korniş yüzünden
anneden hafif yollu sopa yemek.

Evin içine çadır kurup kızılderilicilik oynamak.

Apartmanların kapı zillerini çalıp kaçmak.

gülo

Aktif Üye
Tepki
221
herşeyi zamanında yaşamak ne güzel şimdi istesende yapamazsın onun içindirki b en hep derim o an ne yapmak istiyorsan yapacaksın sonra kelimesini kullanmayacaksın

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
biz leblebi tozuyla agzimizi doldurup yusuf derdik, cok eglenirdik. cocukluk iste. cocuk olmak gibisi var mi? :dusun:

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921

Bunu cok yaptık ısde.Ozellıkle de rahmetlı babaannem hastayken hep sessız olmamız ıstenırdı.Ne zaman o konrtole gıtsın muhakkak yapardık.Hatta abartır elektrıklı supurgenın borusuna da bebek baglar etrafında kosardık :kahve:

Hey gıdı gunler heyyyyy:aglayan:

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
-Apartmanların kapı zillerini çalmak...

İşte bunu çok yapardık :alsana:

aysegul hanım

Daimi Üye
Tepki
252
-Bakkaldan eve gelene kadar ekmeğin bütün kıtır yerlerini koparıp yemek.

-Ağzını tıka basa leblebi tozuyla doldurup karşındakinin yüzüne yaklaşarak ''papaz'' demek.

-Demir parmaklığı olna evlerin önünden geçerken eldeki çubukla parmaklıktan tırrrrrrrrrrrrrrrrrkkk sesleri çıkarıp ev sahiplerini rahatsız etmek.

-Karlı havalarda sınıfa gizlice kartopu sokup ön sırada oturanların önlüğünden içeri kaydırmak

-Buzdolabının ışığının dolap kapalıyken de yanıp yanmadığını anlamak için bıçakla dolap kapısının lastiklerini sökmek.

-Oluklu saçtan çatısı olan çay bahçelerinin çatısına taş atıp taşın çatıdan yuvarlanırken çıkardığı sesleri dinlemek

-Yanlış numara çevirip arayanlara ''yanlış numara'' demeyip sesini kalınlaştırarak ''Buyrun,ben Ahmet''diyerek karşı tarafla dalga geçmek

-Apartmanların kapı zillerini veya taksi duraklarının elektirik direklerindeki çağrı zillerini çalıp kaçmak.

-Dişleriyle gazoz açmak,kolayı çalkalayıp ona buna püskürtmek.

-Kafayı balkon demirleri arasına,parmakları şişeye veya musluğa sıkıştırmak.

-Aynjı anda çekirdek yiyip çiklet çiğnemek ve çürüdükten sonra sakızı onun-bunun saçlarına yapıştırmak.

-Balkona gizlenipgelene geçene su tabancasıyla su püskürtmek veya nişan alıp tükürmek.

veeeeeee bunlardan hariççç bır suru yaramazlıkda yaptım zavallı annem hep bu kız buyucekmı derdı

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
süperler yaaa, leblebi tozunu ağzıma doldurup yusuf demeye çalışırdım ve sonra gğlme krizinden boğulurdum annem azmı yasakladı leblebi tozunu.en çok yapğtığım şey kapıya tırmanmaktı. karşı komşumuzun oğlu kurbağa yakalayıp ağaca asardı ve yakardı bende izlerdim ayy niye engel olmamışım acaba yazık hayvana. babamla ve ablalarımla iskambil oynardık kazananın hediyesi kabuklu ceviz olurdu. ahhh ahhh ne günlerdi yaaa. niye büyüdükki

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Bu yazılanları yapmayan çocuk var mı?aceba!!!!
Çocukluğumuza gittik geldik:uzgun:
Şimdilerde çocuklar maalesef bizim yaşadığımız gb yaşamıyor çocukluklarını..
Ya biz anneler onlara çocuk olma şansını vermiyoruz,yada çabuk büyümelerini istiyoruz.:sinifsinif:

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
Bu yazılanları yapmayan çocuk var mı?aceba!!!!
Çocukluğumuza gittik geldik:uzgun:
Şimdilerde çocuklar maalesef bizim yaşadığımız gb yaşamıyor çocukluklarını..
Ya biz anneler onlara çocuk olma şansını vermiyoruz,yada çabuk büyümelerini istiyoruz.:sinifsinif:

ben bu zamanın çocuklarının yaşam şekillerini beğenmiyorum ama maalsef bu döneme uymaları gerekyor, amaben çocuğuma özellikle şimdiki çizgifilmleri izletmeyi düşünmüyorum. bi taş devri tom ve jery tazmanya canavarı dururken kavga dövüşlü çizgifilmleri neden izlesin değilmi

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
Bunları yapardım :D

-Bakkaldan eve gelene kadar ekmeğin köşesini yemek diyeyim :D

-Ağzını tıka basa leblebi tozuyla doldurup konuşmaya çalışmak :hihi:

-Demir parmaklığı olan evlerin önünden geçerken eldeki çubukla parmaklıklardan melodili ses çıkartmak

-Bozuk para,düğme,inci gibi şeyleri yutmak (mandalina kabuğu yutmuştum ölüyordum birde burna leblebi faciam var )

-Birbirimize su tabancasıyla su püskürtmek

Biz su tabancası delisiydik ya çok severdim :kayris:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar