Cocuklarimizla Birlikte Nelermi Yapabiliriz buyrun

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
kapak-3.JPG

malzemeler:
1 adet karton
uhu
1 tane peçete rulo kartonu
iki renk el işi kağıdı
yapılışı:

1-5.JPG

öncelikle bir bardak yardımıyla karonumuzdan daire çizip kesiyoruz.

2-3.JPG

ardından el işi kağıtlarımızdan ağız, iki yuvarlak göz ve dil yapmak için parçalar kesip uhu yardımıyla daire kartona yapıştırıyoruz. yüzümüz ortaya çıktı bileee :)

3-3.JPG

sonraki adımda sıra geliyor tamamen bedavaya bu suratlarımıza sap yapmaya, onun içinde alıyoruz elimize havlu peçetelerin içinden çıkan karton rulosunu kesiyoruz bir şerit, tabi ona da renk vermek lazım. Bunun için de el işi kartonumuzdan bir renk kesip yapıştırıyoruz kartonun üzerine

4-2.JPG

sadece ön yüzüne kırmızı rengi kaplamamız yeterli önden şık görünen bu sapları gülen yüzün arkasına yapıştırıyoruz. biraz içeriden yapıştırın ki sağlam olsun, çocuklarımız neşeyle uzun zaman oynasın.

5-3.JPG

yapıştırdığımız saplar daha da sağlam olsun diye ben küçük karton kalıntılarını yanlamasına yapıştırdım sapların üzerine ki uzuun süre dayansın diye...

6-3.JPG

bir sürü gülen yüzümüz oldu...

7-3.JPG

ALINTI

OP
incitanemtuana

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
bunlar renkli kagitlardan yapilmis
ve istenilen süslerle süslenmis
iki kenarada iki delik acip
lastikle baglanmis

craftfoamcrown-step6b.jpg

craftfoamcrown-step6c.jpg

craftfoamcrown-step8main.jpg

ALINTI

OP
incitanemtuana

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
CORAP VE PINPON TOPU

bir adet çocuk çorabı, biraz polar ve iki tane pinpon topu kullanarak yapmış bunu kardeşim.
son zamanlarda kukla tiyatrosuna merak sardı, onlarla uğraşıyor:) bu da ilk yaptıklarından biriymiş. diğerlerini henüz görmedim ama bunu bana getirmiş.
koca koca gözleriyle çok sevimli olmuş bence.
yapımı da anlatıma gerek bıramayacak kadar basit gördüğünüz gibi ve istenilen şekilde süslenmeye de müsait. çocuklar için birlikte yapılabilecek güzel bi aktivite olabilir.

alttaki fotoğrafta uzaklara dalmış da düşünüyor gibi çıkmış kuklamız:))

ALINTI

e1.jpg

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar