Çocuğunuzun Hangi Mesleği Seçmesini İstersiniz?

E

ekim

Misafir
8 yaşındaki oğlum bilim adamı olmak istiyor. inşallah olur.

kızımında öğretmen olmasını isterim...

bakalım büyüdüklerinde hangi meslekleri seçecekler ve kazanacaklar.:bayrak:

rüzgar gülü

Daimi Üye
Tepki
10.147
Kızım hemşire olmak istediğini söylüyor... Ama daha çok küçük ilerde bu fikri değişebilir. Çocuk doktoru olmasını isterdim ben... Ama yinede kendisine bırakırım, kendisi ne yapmak istiyorsa, onu ne mutlu edecekse o mesleği seçsin...... Ama akademik kariyer yapmasını çok isterim......:hhhhhh:

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Daha çocuğum yok; ama bu konuda kendisi ne isterse onu desteklerim. Ve eğitimi için elimden ne geliyorsa yaparım. :eek:

Meslek seçimi bana göre çok; ama çok önemli. Maaşından çok kişinin kendisini motivasyon olarak iyi hissettirmesinden yanayım. Bu yüzden de çocuğumun kendisini iyi hissedeceği, mutlu olacağı bir meslek edinmesini isterim :hhhhhh:

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
Daha çocuğum yok; ama bu konuda kendisi ne isterse onu desteklerim. Ve eğitimi için elimden ne geliyorsa yaparım. :eek:

Meslek seçimi bana göre çok; ama çok önemli. Maaşından çok kişinin kendisini motivasyon olarak iyi hissettirmesinden yanayım. Bu yüzden de çocuğumun kendisini iyi hissedeceği, mutlu olacağı bir meslek edinmesini isterim :hhhhhh:

AYNEN KATILIYORUM ARISIME

maviboncuk

Daimi Üye
Tepki
16.859

aynen canım katılıyorum sana

Tepki
26
Bende çocuklarımın kendi kararlarını vermelerinden yanayım,o konuda baskı yapmıyorum.Örneğin büyük oğlum hukuk okumak istiyorum dedi,tamam dedim hukuk u kazandı ama son anda vazgeçti,uluslararası ticaret okuyor şimdi.Çok memnun,fikrini ne değiştirdi dedimsaygınlığı hoşuma gidiyordu,ama ben yalan söyleyemem dedi....
Şimdi sıra küçük oğlumda o fen okumak istiyorum dedi,ona göre tercih yaptı...İlerde keşke demelerini istemiyorum,hayat onların hayatı...:panter:

T

Tash_hatun

Misafir
sen büynce nolcan dedi dün arkadaşım elbiseci dedi :D:D (benim işim sayılır) şuan okuorm tkrar.. gülmktn öldk sonra başka ne olcn dedim baba dedi :D:D biz yne gülmekten öldük.. ne gülüyosunuz sizi camdan atahım dedi :D (ben kuzenime demiştim gecen) :panter:

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
İstediğini yapsın tabiki ama ben sanatla ilgili yetenek gerektiren birşey yapmasını isterim yani

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
Henüz çocuğum yok ama hangi mesleği seçerse seçsin Annesi olarak hep arkasında olacağım...:huhuu: İnşallah...

Debby

Daimi Üye
Tepki
1.045
Kızım olursa öğretmen, oğlum olursa mühendis olmasını isterim.

Ama hiçbirisini zorlamam tabi ki... Kendilerini mutlu hissedicekleri meslekte olsunlar. İşlerini severek yapsınlar yeter..

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Benim çocuklarım okudukları meslekleri yapmıyorlar.Önemli olan insanın sevdiği mesleği yapması onun için her yolu gösterin ama tercih onların olsun.:panter:

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Hangi meslekte başarılı ve mutlu olacaksa , kişiliğine uygun olan tercihlere yönlendirme yaparak seçimini desteklerim sonuna kadar.
Ben kızımın sanat üzrine birşeyler yapacağını hissediyorum bir anne olarak o da ayrı..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar