Çocuğunuz ilaç almak istemiyorsa

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Anadolu Sağlık Merkezi’nden Pediatri uzmanı Dr.Pelin Cengiz'in çocuğunuza ilaç vermek için önerilerini mutlaka okuyun.

Anadolu Sağlık Merkezi’nden Pediatri uzmanı Dr.Pelin Cengiz "Öncelikle bu sorunu doktorunuzla tartışmalısınız" diyor. Bazı ilaçlar semptomları baskılamak için kullanılırken, bazı ilaçlar ise tedavi amaçlı kullanılmaktadırlar. Semptomları baskılamak için kullanılan ilaçların zorunluluğu tartışılabilir, fakat tedavi edici amaçlı kullanılan ilaçların belirtilen aralıklarda kullanılması gerekmektedir.

attachment.php

Çocuklarımız genellikle ilacın tadını sevmedikleri için ilacı içmek istememektedirler. Bu durumda ilaçları sevdikleri mevye suları veya meyve püreleri içerisine karıştırarak vermek de fayda olabilir. Yine dondurma ilaçları karıştırarak verilebilecek başka bir alternatif olabilir.

Çocuklarımızı oyalayarak, dikkatlerini dağıtarak ilaç vermeyi deneyebiliriz. Ağız yolundan başka (rektal yolla) verilebilecek ateş düşürücüler denenebilir.

En son olarak da aynı ilacın tadı daha iyi olan muadili ile değiştirilmesi söz konusu olabilir. Bütün bunları çocuk doktorunuzun haberi dahilinde yapmalı ve onun yardımını istemelisiniz.

Alıntıdır!

Ekli dosyalar

• cocuk-demir-eksik-mkle.gif.jpg
    cocuk-demir-eksik-mkle.gif.jpg
    25,7 KB · Görüntüleme: 41

nazoeren

Daimi Üye
Tepki
2.261
o kadar zor bir durum ki,oğlum şurup içemez.fışkırtarak kusar.ne zaman hasta olsa,doktora yalvarır.lütfen bana iğne verin,şurup vermeyin diye:aglayan::aglayan:

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Bende yalvarırdım, gerçi halen yalvarırım:D İğne vermeyin, ilaç verin diye:D

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
ben de küçükken şurup hap filan içmezdim annem zorla peşimde koşardı ıyyy

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Neden sevmiyonuz ki:D bence iğneden daha da güzel

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
ya tabiki iğneden daha güzeldir ben hiç iğne yemedim hayatımda biliyo musun aşıdan hariç yani:dertli:

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Ben yedim:D Tam 7 kişi beni tutmak için uğraşıyordu :kptmya:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar