Cildinizi kahve telvesiyle temizleyin

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Cildinizi kahve telvesiyle temizleyin

Vaktiniz varsa kahve telvesini yüzünüze masaj yapar gibi sürün.

attachment.php

Bitkisel tedavilerle cilt güzelliği için çalışan uzmanlar yıllardır cilt bakım ürünlerinizin bir kısmını evde yapın diyor malum. Şeker en iyi peeling yöntemlerinden biri örneğin. Yok farkı diğer kozmetiklerden. Hatta daha bile sağlıklı. Aynı kural Türk kahvesi telvesi için de geçerli. İçin kahvenizi ama kesinlikle fincanın dibinde kalan telveyi dökmeyin. Vaktiniz varsa o telveyi yüzünüze masaj yapar gibi sürün. Ve kuruyana kadar bekletin.

Eğer cildiniz çok kuruysa parmağınızı zeytinyağına batırıp ondan sonra telveyi yüzünüze uygulayın. Kan dolaşımını hızlandıran, ciltteki pürüzleri alan bu formülü uygularken zeytinyağı yerine gül suyu ve maden suyundan da yardım alabilirsiniz. Amaç burada kahvenin yüzünüzde eşit şekilde dağılımını sağlamak.

Kahveyi bir cam üzerinde gezdirir gibi gezdirin. Çok da bastırmayın. Uygulama bittiğinde yüzünüzde bekletmeyin hemen yıkayın.

Kaynak: Kadin&Kadin

Ekli dosyalar

• cildinizi_kahve_telvesiyle_temizleyin_1.jpeg
    cildinizi_kahve_telvesiyle_temizleyin_1.jpeg
    18 KB · Görüntüleme: 102

haticeb

Daimi Üye
Tepki
251
kahve de iyi gelir , ben limonu tavsiye ederim ileri derece akne sorununuz yoksa harika yapıyor yüzü lekeler siyah noktalar için :)

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Taze limon alıp bunuda denicem canım..

Şimdi eşim kahve içti üşenmedim sürdüm yüzüme,,kaşınıyo yüzüm şu anda kzılar iyi mi kötü mü acaba:kahkaha:[/QUO

inşAllah dene canım :) bende de yapmıştı birşey olmadı yıkayınca normal sanırım :acep:

Şimdi yıkadım cildim yumuşacık oldu..Lekelerin olduğu yerlerde kabuklaştı..Tuttum bu formülü..Zaten eşim her gn en az 3 fincan içiyor,telve sorunumda yok:gul:

Tepki
7
Gerçekten çok güzel yapıyor ben ellerimin üzerine de denedim yumuşacık yapıyor kahve kokusunu hep sevmişimdir zaten:)

Tepki
6
ben bunu yapıyorum veee sonuç harika oluyo :) evde kahvemi içtikten sonra telvesini suratıma masaj yaparak sürüyorum. 10 dakika kadar yüzümde beklettikten sonra iyice yıkıyorum. gerçekten yumuşacık yapıyo suratı :))

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar