Çikolata soslu tavuk göğsü

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
Malzemeler:
1 litre süt
200 gr margarin
1 su bardagı un
1,5 su bardagı toz şeker
2 paket vanilya
1 paket kakaolu bisküvi
krem şanti
çikolata sosu
bol ceviz
Yapılışı:Margarini tencereye alıp eritin içine bir su bardagı unu koyup karıştırın biraz kavrulsun.Sonra içine bir litre sütü koyun,şekeri, iki paket vanilyayı koyup iyice karıştırın koyu muhallebi kıvamına gelsin sonra ocaktan alıp mikserle 10 dakika çırpın.kakaolu bisküviyi rondodan geçirin un gibi olsun sonra bunu borcama iyice yayın üzerinede muhallebiyi yayın bir kenarda bekletip soğutun.soğuyunca üzerine krem şanti yayın..Buzdolabında 5 6 saat dinlensin,soğuduktan sonra ince şeritler kesip katlayıp tabaga alın üzerine çikolata sosu dökün ve cevizlen süsleyin..Afiyet olsun..

OP
flamingo

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
19538.jpg

bugün yaptım buda resmi..

H

Hera

Misafir
Pardon Flamingocum ya Tavuk Göğsü Giriyor sandım içine ıyy demiştim okuuynca emeğine sağlık deniycem Bende Bunuuuuuu

OP
flamingo

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
Ben hiç sevmem tatlı ile Tuzlunun bir arada kullanılmasını o yüzden Yurt dışındada yemedim değişik lezzetlre açık değilim Eşim yer değişik aynı böyle senin verdiğin tarif gibi olan tüm Lezzetlere açıktır oraya özgü gitmişken Böcek Bile Olsa tadına Bakar Lakin Hayatım ben TÜRK Mutfağından Vazgeçmem Ödün vermem Çin Lokantasında bile damağıma uygun yemek yer çıkarım o yüzden Miğdem Bulanır kaldırmaz bu da öyle benim için.....

canım ben yazdıklarından pek bişey anlamadım..benim tarif tatlı ve tuzlu karışık değil.sen malzemeyi ve yapılışını okumadın sanırım içinde tavuk yok..neyse canım sağol..

gülsemin

Daimi Üye
Tepki
1.282
Dünyanın en tatlı tatlıları sütlü tatlılar :hihi: İçlerinden en sevdiğim kazandibi, sonra da tavuk göğsü :panter:
Ellerinize sağlık çok güzel gözüküyor

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
Bu tatlıdan bende yapmıştım tadı çok güzel oluyor :cikolata: ben yaparken margarinini daha az koyuyorum (50gr. gibi) fazla yağlı sevmiyorum çünkü katılığını unla ayarlıyorum ellerine sağlık canım sağol bizlerle paylaştığın için :incim:

OP
flamingo

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
Bu tatlıdan bende yapmıştım tadı çok güzel oluyor :cikolata: ben yaparken margarinini daha az koyuyorum (50gr. gibi) fazla yağlı sevmiyorum çünkü katılığını unla ayarlıyorum ellerine sağlık canım sağol bizlerle paylaştığın için :incim:

demek sende yapıyorsun bu tatlıdan güzel bir tadı var dimi..seviyorum ben bu tatlıyı..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar