Cehennemde kadınlar

reyyanduha

Aktif Üye
Tepki
170
CEHENNEMDE KADINLAR
İbni Abbas radıyallahü anh anlatıyor:

Peygamber aleyhisselâm zamanında güneş tutulmuştu. Allah'ın Resulü namaz kılıp uzun uzun kıyamda kaldı.

Bundan sonra Peygamberimiz şöyle buyurdu:

— Muhakkak güneş ile ay Allah'ın âyetlerinden birer âyettir. Hiç bir kimsenin ölümü ve yaşaması için tutulmazlar; şu halde tutulduklarını görünce Allah'ı zikrediniz.

İnsanlar dediler ki:

— Ey Allah'ın Resulü, durduğun yerde bir şey almaya uzanmış olduğunu, sonra da irkilip geri çekildiğini gördük. Bunun üzerine Peygamber aleyhisselâm:

— Katî olarak Cenneti gördüm de, bir salkım üzüm yakaladım. Koparmaya muvaffak olsaydım, dünya durduğu sürece ondan yiyebilecektiniz. Bana Cehennemde gösterildi. Şu anda gördüğüm manzaradan daha kötü hiç bir manzara görmedim. Cehennemdekilerin çoğunu da kadınlardan gördüm, buyurdu.

— Ey Allah'ın Resulü, ne sebeble onların çoğu kadınlardandır? diye sordular da, Peygamber aleyhisselâm:

— Küfürleri sebebiyle, cevabında bulundu.

— Allah'a mı küfrediyorlar? diye yine sordular. Peygamber aleyhisselâm:

— Kocalarına ve kendilerine yapılan nimete küfrediyorlar; onlardan birine dünyayı versen, yahud ömrü boyunca iyilikte bulunsan, yine senden hoşlarına gitmeyen bir şey görünce, senden hiç bir zaman hayır görmedim, derler, buyurdu. (Buharî, Müslim, Neseî)

-sumeyye

Daimi Üye
Tepki
4.992
evet bende bir kitapda okumuşdum cehennemin büyük bölümünün kadınlardan olduğunu
Rabbim Anamıza Babamıza Evlatlarımıza iyi huylu olanlardan ve cennetlik olanlardan eylesin
emeğine yüreğine canı gönülden teşekkürler Allah (cc) razı olsun senden

OP
reyyanduha

reyyanduha

Aktif Üye
Tepki
170
evet bende bir kitapda okumuşdum cehennemin büyük bölümünün kadınlardan olduğunu
Rabbim Anamıza Babamıza Evlatlarımıza iyi huylu olanlardan ve cennetlik olanlardan eylesin
emeğine yüreğine canı gönülden teşekkürler Allah (cc) razı olsun senden

AMİN canım Allah senden de razı olsun inşaallah eşinin gönlünü hoş tutup hem Allah ın hem de eşinin rızasını alanlardan oluruz...

OP
reyyanduha

reyyanduha

Aktif Üye
Tepki
170
Resulullah (sav) buyurdular ki: "Şayet ben bir insanın başka bir insana secde etmesini emredecek olsaydım, kadına, kocasına secde etmesini emrederdim."
kütübü sitte HadisNo : 3293

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
Resulullah (sav) buyurdular ki: "Şayet ben bir insanın başka bir insana secde etmesini emredecek olsaydım, kadına, kocasına secde etmesini emrederdim."
kütübü sitte HadisNo : 3293

es cok onmelı evett
rabbım bızı onlardan onları bızlerden razı eylesın
cehennemın cogu kadınlardan olusuyo malesef:(
bu dunyadan anlımızn akıyla cıkmayı Rabbım nasıp eylıye

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar