Çatlayan Dudaklar İçin

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
İşte güzelliğinizi korumak adına yapabilecekleriniz işlemler:

1572-dudak-catlamasi.jpg

Kalıcı rujlardan uzak durmaya çalışın. Çünkü kalıcı rujların hiçbirinde nemlendirici madde bulunmaz. Bu da dudaklarınızın kuru kış günlerinde daha çabuk kurumasına ve çatlamasına neden olur. Ayrıca içerdikleri bileşenler göz önüne alındığında dudaklarınızda yer alan gözenekleri tıkayacaktır.

İçeriğinde alkol bulunan dudak ürünlerinden kullanmayın. Dudaklarınızı daha kuru hissetmenize ve soğuk havalarda oluşan çatlaklar sonrasında canınızın yanmasına neden olur. Sadece doğal içerikli ürünlerden kullanmaya dikkat edin.
Sıcak, baharatlı ve tuzlu yiyeceklerden (ay çekirdeği veya tuzlu çerezlerden) kaçının. Kırmızı et, yulaflı yiyecekler, fındık, taze meyve ve sebze gibi yiyecekler dudağınız gibi vücudunuzun çok fazla kan bulunduran noktalarının sağlıklı görünümü için yararlı olacaktır. Bu besinler A, E, K ve B vitaminleri açısından zengindir. Günlük ürünleri tercih edin. Özellikle süt, ağız bakterilerini etkisiz hale getirir.

Havanın kuru ve rüzgârlı olduğu günlerde mümkünse dışarı çıkmayın. Çıkmanız gerekli ise, eşsiz güzelliğinizin parçası olan dudaklarınıza bol miktarda doğal yağ ( örneğin; Hindistan cevizi yağı veya zeytin yağı ) sürerek çıkın. Bu yağlar dudaklarınızı korumakta inanılmaz güçlü maddelerdir.

Kış boyunca çok fazla ruj veya dudak parlatıcısı kullanmamaya çalışın.

ALINTIDIR!

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
bu kışhiç dudaklarım çatlamadı nedense normalde baya çatlardı krem sürünce evden çıkarken bişey olmuyo bi de akşam yatarken:)

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Aynen benimde hiç çatlamadı bu sene:)

G

guzelcem

Misafir
ben genell,kle maden suyunu buz kalıplarına dökerim ve buzunu sürerim maşaallah dudaklarım sanki silikonlu gibi olur çatlamaz da emeğinize sağlık.

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Süper bir yöntemmiş canım:eek: Ben de yapayım bari:eek:

G

guzelcem

Misafir
:eek::eek:yap canısı özellikle yüzüne ve boyun bölgesine de sür gece yatmadan önce sür ve yat inan ki yüz ve boynun gerilmiş canlı bir görüntüye sahip oluyor sürekli yap ben kızılay maden suyu içerim ve cildimi sabahları yıkarım süpperrrrrrr oluyor:)

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
güzelcem seni çok merak ettim valla resim eklsene albümümüze:))

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
görünüşünü cildini yüzünü nickde güzelcem ya merake ettim valla canım:))

G

guzelcem

Misafir
vay vay vay merak etmeyin canlarım, eşim izin verse eminim ki benimle hemen yüzyüze gelmeyi ve tanışmayı daha çok istersiniz:) resim eklemeyi eşim izin vermiyor polis düşünceye sahip olduğu için:))))

G

guzelcem

Misafir
yaniiiiiiiii anlayışla karşıladığın için çok teşekkürler... canısı:)

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
inşallah bigün izin verir albümde zaten resimleri görebilmek için en az 250 msj gerekiyor herkes göremiyor

G

guzelcem

Misafir
Cildim giysi gibidir, cildime maske ve doğal yağlardan sürerim inanın meslektaşların hanımları da dahil bana ne yapıyorsunuz derler bende meslek sırrı söylemem sizlere bulun uygulayın cildinize derim:)

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar