Çanakkale şehitleri......

şerife06

Aktif Üye
Tepki
121
anakkaledu5.jpg

ŞEHİTİM BEN ANA...

Şehitim ben ana…
Bugün beni uğurlarken sarıldınya,içim sızladı. Ne olur ağlama anam,beni melekler karşıladı…Vatan için canını verenlerin yeri cennetmiş anam, sevin..Babam dimdikti,bak..başın sağ olsun diyen kumandanıma vatan sağolsun dedi…Ama içide ağlıyordu,gördüm,gördüm... gözyaşlarını..ne de gurur duyuyordu benimle ,gözlerim doldu be anam…keşke tekrar gelsem ve yine canımı versem vatan için..yüz defa.. bin defa..

Bugün ben şehitim ana..
Sana doyamadım..iki ay yetmedi sana doymama…sana canımı veririm dedim ya..Ana/vatana canımı verdim ana..hakkını helal et emi ana…

Bugün şehitim ben ana..
Beni al bayrağıma sarmıştınız uğurlarken..hatırlıyorumda,askere uğurlarkende bayrakla davulla sırtlarda gitmiştim…”En büyük asker bizim asker “diye…şimdi yine omuzlardayım ama bu sefer hüzün var gözyaşı var neden ana?...
Şimdi ülkemin her tarafı bayraklarla dolmuş..”Vatan bölünmez “diye bağırıyorlar..niye bölünsün ki ana, ben onun için canımı vermedim mi?..

Bugün şehitim ben ana..
Hep beni nazlı kuzum diye severdin ya ana..babamda şu oğlanı kız gibi sevme o erkek derdi..asker olacak, vatan bekleyecek..nazlı kuzun şehit oldu ana… babama söyle…erkek oğlu şehit oldu..hemde kavuşmamıza bir gün kala...

Bugün ben şehit oldum ana..
Her Türk evladı asker doğar demiştin ya …haklıymışsın anam burada çok Türk evladı var,sehit olmuş..anam senden bir ricam var…iki yavrum iki kuzumu,iki kızım zeliham ve güneşim sana emanet .Bilirim kıyamazsın onlar…ama ağlıyorlardı be ana.. demeseydiniz keşke öldüğümü ,ben ölmedim ki ana..

Bugün şehitim ben ana..
Nişanlım...biliyom kızgınsın bana...sana sözüm vardı...senin koynundan önce girdim ana/vatan toprağına...kızma...darılma...hı...

Ben bugün şehit oldum ..
Merak ediyorum vatan için canımı verdim.ama,sen biliyormusun ?
Peki kim vurdu beni anam ??????????

RUHUNUZ ŞAD OLSUN..

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Bu Resmin aynısını salonuma koydum.Hikayeler dinledirdim gidip dönmeyenlerin hikayelerini onların adlarının bütün doğan çocuklara konulduğunu.Çok duygulandım teşekkür ederim emeğine sağlık.Ruhları Şad olsun tüm şehitlerimizin:rose:

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Bu resim beni cok etkiliyor, hic bir zaman bu vatan üzerinde olan haklarini ödeyemeyiz. Ne kadar gurur duysak az. :bayrak:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar