Çanakkale Savaşı'nda askerin menüsü

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Çanakkale Savaşı'nda askerin menüsü

Çanakkale menüsü

43. Alay 1. Piyade Taburu 1. Bölük, 1917 yılı yemek listesi;

15 Haziran Sabah: Üzüm hoşafı. Öğlen: Yok. Akşam: Yağlı buğday çorbası ve ekmek.

26 Haziran Sabah: Yok. Öğlen: Yok. Akşam: Üzüm hoşafı, ekmek.

18 Temmuz Sabah: Üzüm hoşafı. Öğlen: Yok. Akşam: Yarım tayın ekmek.

8 Ağustos Sabah: Yarım ekmek. Öğlen: Yok. Akşam: Şekersiz üzüm hoşafı, ekmek YOK

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
Ne Şartlarda Emanet bırakmışlar bize Vatanı.Onlara borcumuz çok

OP
sadiye

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Biz rahat yasiyalim diye ne zorluklara gögüs germisler ve canlarini feda etmisler bu topraklar icin. Hic bir zaman haklarini ödeyemeyiz. Onlarin bize emanetine sahip cikmaliyiz, cikacagizda. :bayrak:

Hayriye2010

Aktif Üye
Tepki
115
hiç halimize Şükretmiyoruz Cannet gibi bir vatan da yaşıyoruz o kadar da bolluk içindeyiz ki ve bunu hiç fark edemiyoruz okuyunca çok üzüldüm halimize biz bu cennet gibi güzelliği de bolluğu da Atalarımıza borçluyuz

G

guzelcem

Misafir
Nur içinde yatsınlar mekanları CENNET olsun... Askerlerimizin menülerini okuyunca tüylerim ürperdi:(:mendil::mendil::mendil::dertli::mendil:anzaklar dünyanın öbür ucundan avusturalyadan gelip atalarına yas tutup saygıyla anarlar sürekli, biz türkler ise her sene çanakkale şehitlerimizi 3-4 defa hatırlar ondan sonra unuturuz bizlerde vefa eksik vefaaaa...

Hayriye2010

Aktif Üye
Tepki
115
Evet ne yazık ki kardeşim düşmüşüz dünya telaşına gidiyoruz sonumuzu Rabbim hayırlı eyleye İnşallah aynen katılıyoruz sana kardeşim

G

guzelcem

Misafir
Tek tek topraklarımız gavurlara satılıyor amerikaya-israile- yahudilere bir bir :mendil: ŞEHİTLERİMİZİN kemikleri bırakın nasıl bize beddua ediyorlardır, biz canımızı verdik bu topraklar için diye:mendil::mendil::mendil::mendil::mendil::mendil::mendil:ben çok üzülüyorum çok :mendil::mendil::mendil:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar