Çalışan annenin çocuğu daha çok hastanelik oluyor

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.528
25838.jpg

Çalışan annenin çocuğu daha çok hastanelik oluyor

Yeni bir araştırma daha

ABD’li bilim adamlarının araştırmasına göre çalışan annelerin çocukları, üç kat daha fazla hastanelik olma riskiyle karşı karşıya. Kuzey Carolina Devlet Üniversitesi’nden Dr. Melinda Sandler Morrill, araştırma kapsamında, son 20 yıllık okul çağındaki 90 bin çocuğun verilerini araştırdı. Dr. Morill, çalışan annelerin çocukları arasında astım, kırık ve zehirlenme nedeniyle hastanelik olanların sayısının, çalışmayan annelerin çocuklarına oranla fazla olduğunu belirledi.

SUÇLULUK DUYGUSU
Çalışan annelerin çocuklarının hayatlarında en az bir geceyi hastanede geçirme riskinin diğerlerine oranla üç kat yüksek olduğunu gözlemleyen Dr. Morill, “Bunun nedenlerinden biri, annenin çocuğuyla yeteri kadar ilgilenememesi” dedi. Çocukların hastalanmasının bir başka nedeninin de çalışan annelerin suçluluk hissiyle en küçük sağlık sorunlarında bile doktora koşması olduğunu söyleyen Dr. Morill, “Çalışan annelere daha çok destek olmalıyız” görüşünü dile getirdi. Araştırma sonuçları Sağlık Ekonomileri Dergisi’nde yayımlandı
Akşam

BıCıR_kıS

Moderatör
Moderatör
Tepki
1.276
En iyisi çocuğun belli bir yaşa gelene kadar annenin bakmasıdır....
Ben şahsen bakıcıya falan asla bırakmam çocuğumu her anımı onunla geçiririm...

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
ben 3 yasina kadar kendim bakiyorum sonrada krese gidiyorlar saat 2 ye kadar sonra yine beraberiz:panter:

Tepki
80
Çok mantıklı...
Bir de çocuklar kreşe gidiyorsa daha çok hasta oluyorlar. Anne tüm gün çocuğunu göremediği için hastalığının hangi periyotda ilerlediğini kestiremiyor ve ateşlenince panik yapıp hastaneye götürüyor olabilir. Bir de çocuklar hasta olunca herkesten önce annelerini yanlarında istiyorlar. İyileşme sürecine etkisi daha çabuk oluyor.

EBRU ERSAĞ

Yeni Üye
Tepki
13
benim araştırmalarım ve aldığım önlemler dogrultusunda çocuklarımıze zarar veren onları hastalığa iten şeylerin başında evimizde kullanmış oldugumuz deterjanların geldiğini biliyorum..lütfen seçici olalım.çözümü var hanımlar ....

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar