Çalışan Annelerin Yaptıkları Hatalar

AishaNa

Yeni Üye
Tepki
15
Çalışan annelerin yaptıkları hatalar nelerdir?
Çalışan anneler, bazen suçluluk duygusu yüzünden hata yapabiliyorlar.
Şımartma, her istediğini yapma/alma, aşırı tahammül, tüm zamanının ona ayırma vb. çalışan annelerin yaptıkları belli hatalardan birkaçı…
Nicelik değil “Nitelik”
Çocuğumuzla geçireceğimiz vaktin süresinden çok nasıl geçirdiğiniz daha önemli. Çocuğunuzla karşılıklı etkileşime girdiğiniz ve iletişim kurduğunuz, ona değerli olduğunu ve sevildiğini hissettirdiğiniz keyifli vakitler, boş ama uzun süren zamanlardan daha çok değerlidir . Özellikle okul öncesi dönem çocuğu annesi ile birlikte ortak birşeyler yapabilmek ve onunla oynayabilmek için fırsatlar arar...
gettyworkingmomcookingwithcellphone_d.jpg

Olumlu Düşünün!
Kendinizi çalıştığınız ve çocuğunuzla her saniye beraber olamadığınız için yetersiz hissetmeyin. İyi bir anne olmak her zaman çocuğunuzun yanında olmanız demek değildir. Yeter ki ona sevdiğinizi belli edin ve kendinize de iyi bir anne olduğunuzu her zaman söyleyin...
Onun Her Dediğini Yapmayın..!
Onun her dediğini yapmanız çocuğunuzu kötü yönde etkileyen bir davranıştır. Siz vicdanınızı rahatlatırken çocuğumuz yanlış şeyler öğreniyor. Örneğin dikkat çekmek ya da istediklerini elde etmek için olumsuz davranışlarda bulunmak gerektiği gibi , ya da çabalamadan da her istediğimize ulaşabileceğimiz gibi...
depositphotos_3270743_m_d.jpg

Kendinize de Vakit Ayırın
Çok çalışıyor olabilirsiniz ancak bu kendinize vakit ayırmayacağınız anlamına gelmiyor. Kendinize ayıracağınız vakit, aslında çocuğunuza ayıracağınız vakitin ve ona yaklaşımınızın daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Ancak ruhsal açıdan “sağlıklı” bir anne çocuğuyla “sağlıklı” bir ilişki kuracaktır..
trabajo_d.jpg

Kesinlikle Zamanı Planlamalısın!
Olabildiğince gerçekçi ve sadık kalabileceğiniz bir zaman planlaması varolan vaktinizi daha verimli kullanmanızı sağlayacaktır.Böylece hem eşinize,hem işinize,hem kendinize,hem de çocuklarınızla olan ilişkinizde büyük bir verim kazanabilecek,hepsine zaman ayırarak ''SÜPER ANNE'' olabileceksiniz...Her şey sizin elinizde..!Bol şans...
workingmum_d.jpg

KOKULU KOKULU ÖPÜCÜKLER...

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Calismak ve annelik bazen zor oluyor, ilk cocugumda calismistim.
Ikinci kez anne olunca ara verdim yine calismayi düsünüyorum ama biraz büyümesini bekliyorum oglumun.

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar