Bu hanım ne yapmalı ?

Teyzos

Sitenin Hikaye Yazarı
Moderatör
Tepki
5.771
G...... hnm yıllarca içki kumarla boğuşan durulduktan sonra da hastalıklardan kurtulamayan bir eşle ömür geçirmiş 10 sene önce de eşini yitirmiş şu an kendisi bir çok hastalıkla cebelleşen 70 yaşında bir hnm kızları evlenmiş kocasını kaybettikten sonra yanında bekar oğlu kalmış onunla hayat geçirmektedir. Bir gün oğlu anne ben evlenicem demiş ve alelacele oldu bittiye getirip sevdiği kızı almıştır.Gelin hm ilk başlarda etrafında dörtdönmüş banyosuna,kasık temizliğine varana kadar yapmış, ilaçlarına tedavisine son derece dikkat etmiştir bu arada evlerini muteahhite verdiklerinden kirada oturmaktadırlar inşaat bitmiş g..... hnm evine gecmek icin sabrsızlanırken gelin hnm işinin uzaklığını bahane ederek ben orda oturmam diyerek kendi annesinin bir sokak ötesine taşınmış ve oraya gidip yerleştikten sonra yavaş yavaş ters cevap vermeler umursamamalar ilgilenmemeler başlamıştır bunun üzerine kızları annemizin maaşı var madem bizim yanımıza gelmiyor bir bakıcı tutalım sadece onunlaa ilgilensin diyerek bir bakıcı tutmuşlardır anlaşmaya göre bakıcı evin hiç bir işi ile ilgilenmeyecek anneye bakacak yemeği banyosu hijyeni ile ilgilenecektir.Aynı evde yaşadıklarından gelin hnm fırsatcılık ederek bakıcıyı tum evişlerinde kullanmaya başlayınca bakıcının işine son verilmiştir.
Kaynana fena olur derler ya hani g..... hnm tam tersi hem kendisinin hem eşinden kalan maaşı varken kendi hastalıklardan dolayı herşeyden mahrum kalır yiyemez bu parayı gelin hnm çatır çatır yerken kendi evinde sığıntı haline gelmiş yinede aman oğlumun huzuru bozulmasın ne karısına ne bana bişey diyemez arada kalır diyerek hep susmuş o sustukça da gelin hnm iyice arsızlaşmıştır en sonunda dayanamaz olanı biteni kızına anlatır,oğluna resti çeker çıkar kiracıyı ben kendi evime gidicem bu nedir böyle kendi evimde sığıntı oldum mutfağa girmeye korkuyorum elimi birşeye uzatsam dövecekmiş gibi bakıyor deyip veryansın etmiştir oğluna büyük ihtimal oğlu elinden gidecek olan 2 maaşı ve kira yı düşünerek olsa gerek hayır senin yerin burası bir yere gidemezsin deyip annesini tutmaya çalışıyor elinde ama diğer yandan da karısına sen neden anneme böyle yapıyorsun diye hesap sormamakta annesinin tüm ihtiyacını gereksinimini kendi karşılamaktadır çünkü gelin öyle bir hale gelmiştir ki eşi evde olmadığı zamanlarda çocuğunu bile göstermez kayınvalidesine kapatır bir odaya odanın kapısını dahi açmaz kayınvalidesinin elinin değdiği birşeye elini sürmez ,küçük kızı pek önemsemezde büyüğü kara kara düşünmekte ne yapmalı gelinle tartışsa arada kardeşi var.

Şimdi size sorum şu bu durumda nasıl bir yol izlenmeli ?

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Çok üzüldümkadıncağızın haline ablacım..

Ben onun yerine koyuyorum kendimi..Maaşım gelirlerim var çok şükür:.Gider kendi evimde oturur bide bakıcı tutarımm.

Bu saatten sonra kaç yıl yaşayacağımki zaten..Bi de gelinin kahrını mı çekicem:eek:

htc_

Daimi Üye
Tepki
986
Bu hanımın vekalet verdiği biri varmı yoksa maaşları falan kendisi olmadan çekemezler mi ? bu çok önemli çünkü Büyük kız annesini alıp bir bakım evine yatırsa annesinin maaşı oraya gitsin. Alabiliyorsa kendisi alsın ama bu durumda zor gibi. Mahkemeye bile gidilir bence bu yüzden. Maalesef toplumda böyle insanlar vicdan meselesi

OP
Teyzos

Teyzos

Sitenin Hikaye Yazarı
Moderatör
Tepki
5.771
Bu hanımın vekalet verdiği biri varmı yoksa maaşları falan kendisi olmadan çekemezler mi ? bu çok önemli çünkü Büyük kız annesini alıp bir bakım evine yatırsa annesinin maaşı oraya gitsin. Alabiliyorsa kendisi alsın ama bu durumda zor gibi. Mahkemeye bile gidilir bence bu yüzden. Maalesef toplumda böyle insanlar vicdan meselesi

hayır cnm vekalet, falan yok kartları oğlunda o çekiyor maaşları evden de kızlar bir oğlan kardeşimiz var ondan hak talep etmiyoruz deyip feragat etmişler gelin hanımda köpeksiz köyde değneksiz gezmeye başlamış anlayacağınız büyük görümce patladı patlayacak kardeşimle karısı arasına girmek istemiyorum ama sabrımı zorluyor beni kardeşimden edecek diye kara kara düşünüyor

Çilekli Sakız

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
5.840
Maaşı varsa huzur evine geçsin..Orada daha huzurlu olacağına inanıyorum..Güller gibi de bakılır..Çekilecek dert değil yazık kaç yasına gelmiş de bir çırpının maskarası olmuş..Malesef böyle gelinler var yazık o da anne olacak.

htc_

Daimi Üye
Tepki
986
peki bu kadın elden ayaktan düşmüş mü yani yatalak falan mı ? eğer değilse burası dünya tamam da biz buraya eziyet çekmeye gelmedik. Şükür geliri öyle böyle var kendisi konuşsun oğluyla ben yapamıyorum artık kendi evime geçicem yada bakım evine geçicem diye.

OP
Teyzos

Teyzos

Sitenin Hikaye Yazarı
Moderatör
Tepki
5.771
yatalak değil ama iyice gucsuz kendi kendine yetecek durumda değil kızlarıda en azından büyüğü izin vermez huzur evine kaldı ki oğlu bırakmıyor sağ olduğun müddetce yanımdasın eli mahkum eğer beni seviyorsa bakacak bakmak zorunda deyip kesip atıyor gelin hnm da kocası evdeyken göstermelik ilgileniyor ama olmadığında yüzüne bakmıyor

htc_

Daimi Üye
Tepki
986
o zaman yapacak tek birşey kalıyor, büyük görümce gelecek bu geline tam görümcelik yapacak, kardeşinide biraz geride tutacak, azcık çirkeflik yapacak yüzsüzlük yapacak annesine eziyet etmesine izin vermeyecek. kardeşi evden gidince eve gelecek kardeşi gelene kadar annesine büyük görümce bakacak. Yada tamamen gizli bir şekilde avukatla görüşüp bu durumu delil haline getirip (yani kameraya falan çekecek gelinin davranışlarını gizli bir şekilde) mahkemenin yolunu tutacak. Tamam kardeş kardeştir,et tırnaktan ayrılmaz ama o yaşlı kadın olmasaydı bu adam olmayacaktı dolayısıyla o gelinde öyle bir bolluk bereketliğe ulaşamayacaktı. kardeşini biraz üzecek büyük görümce

elmas ayhan

Daimi Üye
Tepki
598
ben olsam kimsenin gözünün yaşına bakmam annemi yanıma alırım yada evinde bakıcı tutarak onlardan alırım şurda ne kadar yaşıyacakki rahat etsin bari...

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Teyzenin büyük kızı çözecek ozaman..Yoksa teyzenin o evden çıkması zor..Bence kardeşine karısının greçek yüzünü bişekilde göstermeli..

htc nin dediği gibi kameraya çekilebilir...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar