Bu da bizim hikayemiz...

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
05.07.2011 tarihinde doktorumuza kontrole gittik. Açıklığım 3 cm olmuştu, plesantam yaşlanmaya başlamıştı ve de bebeğimin hareketlerini artık az hissetmeye başlamıştım. Doktorda riske atmayalım yarın gel hemen doğuma başlayalım dedi suni sancıyla..

6 Temmuz sabahı saat 8'de hastaneye yatışım yapıldı. Lavman yapıldı, damar yolu açıldı, kanlar alındı ve ben doktorumu beklemeye başladım. Doktorum geldikten donra doğumhaneye geçip rahim ağzımın yumuşamasını sağlayan birşey konuldu rahim ağzına... Öğlene doğru o ilaç çıkarıldı ve doktor su kesemi patlattı. Kese patlatıldıktan sonra sancılarım sıklaşmaya başladı ve bana o sıra suni sancıda verilmiş tabii haberim yok... Artık dayanılmaz sancılarım vardı; ama doktor dayanabildiğin kadar dayan dedi epidural için. Artık dakikada geliyordu sancılar ve sancılar 100 civarı falandı, dayanamıyordum... Epidural için ameliyathaneye indik ve epidural takıldı. Epidural takıldıktan sonra bile sancıları az az hissediyordum. Tam saat 9'dan akşam 19.30'a kadar sancı çektim... Açılmam en son 7 cm olmuştu.. Ben sürekli dolaşıyordum eşimle, arkadaşlarımla; ama artık dayanılmaz ağrılar gelmeye başladı ve bana toplamda 4 doz epidural yapıldı... Epidural olmasına rağmen ben 11 civarındaki sancılarımı hissetmeye başladım.. Ve tam o sırada benim nefes alamama durumum başladı ve bebeğimin kalp atışları 163'ten 40lara, daha sonrada hiç gelmemeye başladı. Doktor acil sezeryan dedi, ben şoktayım.. Deli gibi ağlıyorum bebeğime birşey oldu diye... Beni tüm doktorlar toplanıp acil sezeryana aldılar.. Genel aneztesi istedim o şokla ve ağlamayla epiduralle kesilmeye dayanamazdım... Neyse uzun lafın kısası; ben saat 19,53'te 3.040 gr ağırlığında ve 50 cm. ağırlığında simsiyah saçları olan yakışıklı Ege'mi dünyaya getirdim... Boynuna kordon dolanmış yavrumun... Yaklaşık 2 saat sonra odama alındığında gördüm o yakışıklımı ve ilk sözüm ana saçlara bak kime benziyor bu dedim :))))))))))

Sevgili doktoruma bizi oğlumla sağsalim kavuşturduğu ve bizi bir an bile yalnız bırakmadığı için de teşekkür ediyorum :)

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
yenidogan1.jpg

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
:hhhhhh:Okurken gözlerim doldu Arina.Çok geçmiş olsun canım.Senide Ege'yide sevgi ile kucaklarım.Sevgili baba'yada selamlar.Dilerim Ege şimdiki gibi hep mutluluk yayar etrafına

H

Hera

Misafir
Ayyy Çok Korkunç aynısını benim bir arkadaşım yaşadı aynı ya birebir ve ben eve geldiğimde midelerim bulandı İstifra ettim Arkadaşım o ağrıları çekerken ağzıma bir lokma dahi koyamamıştım onla birebir yaşadım kusma istifra karın Sancısı Durumdan etkilenmişim doktoro zor yetiştirdi eşim Beni Doktor Sinirsel Hiç Bir şey yapamayız Eve gidip dinlensin dedi Mahfolmuştum sanada Çok Geçmişler Olsun Okurken Bile Fenalıklar Geldi aynı Olayı Yaşadım tekrar Allahım sen sakla bekle Yarabbim Cırt diye Doğurmak Nasip Eyle Allahım Güzel Allahıımmmmmmmmmmmmmmmmmm

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Çok teşekkürler... Benm pek güzel bir doğum hikayem olmadı; ama sonunda miniğime kavuştum ya dünyalara bedel. Onun mis kokusunu içime çeke çeke uyumanın tadını hiçbirşeyde bulamam. Allah'ım herkese yaşatsın bu güzel duyguyu

Debby

Daimi Üye
Tepki
1.045
Rabbim size vatanına hayırlı evlat etsin inş... Çok zorlu olmuş ama değmiş. Hayırlı olsun :)

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
Allah analı babalı büyütmek nasip etsin inşallah...

Ege bebeğe hoşgeldin diyorum sizede geçmiş olsun...

İnşallah Allah banada hayırlı evlat nasip eder...
Ve isteyen tüm herkese...

H

Hera

Misafir
Arinacım güle güle büyüt tatlım Egeyi kardeşsiz bırakma Bir bebeğe Verilecek En Güzel Hediye Kardeştir hayatında :huhuu:

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Heracım şuan kardeş falan düşünemiyorum :) Allah Ege'me uzun ömürler nasip etsin inşallah...

Allah olmayanlara versin.

H

Hera

Misafir
Heracım şuan kardeş falan düşünemiyorum :) Allah Ege'me uzun ömürler nasip etsin inşallah...

Allah olmayanlara versin.

Anladım arinacım bitaneyi büyüteyim hakkından geleyim diyosun :cokkomik: 2 cisi şöyle kenarda dursun ama işte ana baba öle düşünüyoda çocuk yalnız kalıyo Benim ablam la ağabeyim var iyikide Varlar Allahıma bin şükür Allah İsteyen herkese Evlat versin Bu arada Kızlar arinacım dediğin gibi.....

p@g

Daimi Üye
Tepki
1.122
Çok geçmiş olsun, acıları unutacaksın arina ama oğluşun bir ömür seninle o mutluluk hep seninle olacak. Benim için de kokla bebişini.

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
Çok geçmiş olsun ama miniğinize kavuşmuşsunuz Başarıya giden yolda çektiğiniz çile kutsal
İnşallah hayırlı evlat olur sizlere:bebecik:cicibebek::bebek:

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
baby_boy1.jpg
BA01708LG.jpg

Canım ya tekrardan tebrik ederim hoşgelmiş Ege bey :besik: Allah mutlulukla büyütmeyi nasip etsin inşallah...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar