Brokoli Suyu ?

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.643
Merhabalar,
Kızlar brokoli suyu içen varmı aranızda bir çok faydalı yazısını okudum kendimde deniyorum şuanda şişkinlik,kabızlık,mide yanmasi ve birçok kanser türlerinin bir numaralı savaşçısı olduğunu duydum ve ayrıca havuçtakinden bile daha çok vitaminli olduğunu duydum.

2 Günde 1 bardak içiyorum anca bünyem kaldırdı yav 45 kiloyum şuanda zayıflamak amaçlı içmiyorum kabız olmuşum ve inanılmaz etkiliyor! Şişkinliğim gitti tadı çok felaket söylemeden geçemiycem :sinifsinif:

brokoli.jpg

Brokoli Suyu ve Brokoli Suyunun Faydaları
Brokoli bitkisi, başta C, A ve E vitaminleri olmak üzere bol miktarda vitamin içeren, ayrıca demir, bakır, potasyum ve kalsiyum mineralleri açısından da zengin bir besindir.

Uzmanlar, brokolide, havuçtakinden daha fazla beta karoten bulunduğunu söyleyerek, bu sebeple yenilebilecek, suyu içilebilecek en iyi besinlerden olduğunu kaydediyor. Beta karotenin, güçlü bir kanser savaşçısı olduğunu vurgulayan uzmanlar, yemek borusu, mide, bağırsak kanserleri tehlikesini azalttığını ifade ediyor.

En az 250 gr, en fazla 500 gr brokoli 1 litre suyla ağzı kapalı bir kapta 5 dakika kaynatılır. Süzülüp bir başka kaba alınan brokoli suyunun yarısı sabahları aç karnına diğer yarısı da aksamları yine aç karnına içilmelidir (ılık veya soğuk). Hazırlanan 1 lt su aynı gün tüketilmeli ve ertesi gün için yenisi hazırlanmalıdır.Brokoli suyu içildikten sonraki 20 dakika boyunca su hariç hiç bir şey yenilip içilmemelidir.

gokyuzu

Daimi Üye
Tepki
7.606
Brokoli suyunun faydalı olduğunu bende duydum bitterim ama biraz içince tadı degişik geldi içmedim:gulegule:

OP
bitter_im

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.643
Felaket be tadı biraz mı ayy neler çekiyorum içerken vlla :ilknur:

OP
bitter_im

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.643
Şeker parem bende corbaya falan katıyorum ve yoğurtlayıpta yeniliyor ama suyu gerçekten keskin

OP
bitter_im

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.643
bende içmiyorum artık :sinifsinif:

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Aynen hiç sevmedim ya.Benim annem onu içiyor biliyormusun?Diyet amaçlı değilde başka başka şeylere iyi geldiği için içiyormuş.Saydı ama aklımda tutamadım :hihi: Çokta severek içiyormuş -rgulu

OP
bitter_im

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.643
Severekmi içiyorr anaam şaşırdım :ne: ben ilk içtiğimde 3-5 dakka kendime gelemedim :hihi: sonra baktım gitmiyo şeker atmıştım :bayil: anca öyle icebilmiştim bide 2 günde bir icilcekmiş o biliyomusun aç karnına ve 20 dakika boyunca su dahi icilmicekmiş eger etkisini görmek istiyorsan :ne:

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Severekmi içiyorr anaam şaşırdım :ne: ben ilk içtiğimde 3-5 dakka kendime gelemedim :hihi: sonra baktım gitmiyo şeker atmıştım :bayil: anca öyle icebilmiştim bide 2 günde bir icilcekmiş o biliyomusun aç karnına ve 20 dakika boyunca su dahi icilmicekmiş eger etkisini görmek istiyorsan :ne:

2 gün değil haftada bir olsa bile içemem ben onu :hihi:

OP
bitter_im

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.643
Bende içmiyorum artık boğazımda acayip koyu bir kıvam oluyor ve saatlerce gecmiyordu

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar