Boşanmak

OP
P

pure life

Misafir
canım allah senin yardmcın olsn. inş iknz içinde doğru olan kararı verirsnz...ne dyeblrm ki başka:(

suzan_78

Daimi Üye
Tepki
721
canım seni çok iyi anlayabiliyorum senin durumunda olan o kadar çok kadın varki arkalarında aile gibi önemli bir dayanağın olmadıktan sonra bir iş güç sahibide değilsen ayakları üzerinde duramadıktan sonra ister istemez böyle bir hayatı sırf çocukları için çeken nice insan var çok zor bir durum gerçekten ah keşke yollarınızı ayırmışken bir daha bu evliliği yapmasydınız ama işte ne olyor hep çocuklar mağdur oluyor ALLAH eşinin kalbine merhamet versin sanada sabır dayanma gücü diliyorum inş hakkınızda hayırlısı olsun ama size tek şunu söyleyebilirim eşinizi karşınıza alın güzel bir dille sorunlarınızı halletmeye çalışın belki ilk adım sizden gelirse tavrıda değişir çocuğunuzun sağlıklı huzurlu bir evde büyümesi dileğiyle

sunay

Daimi Üye
Tepki
2.121
canım Allah yardımcın olsun durumlarımız hemen hemen aynı ben kurtuldum darısı senin başına ben bekledim dayağa açlığa icraya herşeye göğüs gererek bekledim çocukların büyümesini biri 9 öbürü 8 yaşındayken ayrıldım ev tuttum kendime mahkemede nafaka bile almadımki tek celsede boşanıyım diye çok şükür çok çalıştm yıprandım ama çocuklar büyüdü artık benide çalıştırmıyorlar banada bakıyorlar kendilerine her karanlık gecenin bir sabahı var ailenin yanına gitsen sana rahatlık verirlermi ama ne bilim bir konuşsanız eşinle çocuğu istiyor benimki hiç istemedi bırakır gidersen yuvaya veririm dedi çünkü dostu çocukları istemiyordu ben bırakırmıyım hiç çocuklarımı ne yaparsan yap ama sakın çocuğunu bırakma Allah kimseyi çocuğundan ayırmasın sabır gülüm sabır yüce RABBİM her zaman doğru olanın yardımcısıdır Allah yardımcın olsun ne karar alırsan al ama çocuğun yanında olsun

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
canım Allah yardımcın olsun durumlarımız hemen hemen aynı ben kurtuldum darısı senin başına ben bekledim dayağa açlığa icraya herşeye göğüs gererek bekledim çocukların büyümesini biri 9 öbürü 8 yaşındayken ayrıldım ev tuttum kendime mahkemede nafaka bile almadımki tek celsede boşanıyım diye çok şükür çok çalıştm yıprandım ama çocuklar büyüdü artık benide çalıştırmıyorlar banada bakıyorlar kendilerine her karanlık gecenin bir sabahı var ailenin yanına gitsen sana rahatlık verirlermi ama ne bilim bir konuşsanız eşinle çocuğu istiyor benimki hiç istemedi bırakır gidersen yuvaya veririm dedi çünkü dostu çocukları istemiyordu ben bırakırmıyım hiç çocuklarımı ne yaparsan yap ama sakın çocuğunu bırakma Allah kimseyi çocuğundan ayırmasın sabır gülüm sabır yüce RABBİM her zaman doğru olanın yardımcısıdır Allah yardımcın olsun ne karar alırsan al ama çocuğun yanında olsun

sunay ablam sen de çok şeye göğüs germişşin gerçekten helal olsun ama çocuklarına sahip çıkmışşın kendi ayaklarının üzerinde durmayı başarmışşın :mendil:

Özor

Daimi Üye
Tepki
484

Bu söylediklerinin hepsini ablamla birlikte yaşadık Sunay Ablacım. Öyle ki babam ödedi borçların bir kısmını. ablam hala kurtulabilmiş değil sıkıntılarından. Çocuğunu da asla bırakmayı düşünmedi zaten o da istemedi. Bir de yüzsüz arsız oluyorlar ki(ex kocalar) ne sen sor ne ben söyleyeyim.
Ben bizzat işin içindeydim çok ama çok iyi anlıyorum. Ablamdan ziyade bütün aileyi aldatmış gibi oldu. Ben onu abi diye severdim ilk duyduğumda toz bile konduramadım ama her şey ip söküğü gibi çözüldü gitti.

Allah yaşatmasın yaşatırsa da sabrını versin ne diyeyim çok zor çooooook.

sunay

Daimi Üye
Tepki
2.121
çok çabaladım yapmadığım iş kalmadı ama hiç pişman değilim hep diyorum ALLAH doğru olanın hep yardımcısıdır ben hiç mutlu olmadım büyüklerimizin verdiği kararla evlendim ama ayrılırken sormadım evlendiğimide pişman değilim yaşadıklarımada çünkü o evliliğimden dünyalar güzeli iki evladım var Allah onlara benim bulamadığım mutluluğu ve huzuru versin tek dileğim bu

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
çok çabaladım yapmadığım iş kalmadı ama hiç pişman değilim hep diyorum ALLAH doğru olanın hep yardımcısıdır ben hiç mutlu olmadım büyüklerimizin verdiği kararla evlendim ama ayrılırken sormadım evlendiğimide pişman değilim yaşadıklarımada çünkü o evliliğimden dünyalar güzeli iki evladım var Allah onlara benim bulamadığım mutluluğu ve huzuru versin tek dileğim bu

ablam hiç mutlu olmadım diyosun daha 41 yaşındasın sen de bundan sonra hayatın tadını çıkart işte geç kalmış sayılmazsın bence

sunay

Daimi Üye
Tepki
2.121
evet ayrıldığımda 29 yaşındaydım kaç sene geçmiş şimdi iyiyim ilknurum çocuklarım çalışıyor bir yandan dışardan okuyorlar çok şükür sağlıklılar daha ne istiyim ha bide hayırlı damat hayırlı gelin versin Allahım hayırlı torunlar deyme keyfime o zaman

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
evet ayrıldığımda 29 yaşındaydım kaç sene geçmiş şimdi iyiyim ilknurum çocuklarım çalışıyor bir yandan dışardan okuyorlar çok şükür sağlıklılar daha ne istiyim ha bide hayırlı damat hayırlı gelin versin Allahım hayırlı torunlar deyme keyfime o zaman

amin ablam bundan sonrası hayat gönlünce olsun inşallah....

gülo

Aktif Üye
Tepki
221
Arkadaşlar hep yavrularımız çocuklarımız hayatımızı hep onlara adıyoruz ve ne zorluklar yaşıyor ve mutsuzluklar görüyüruuz bunların örnekleri çok hayatta kendimizi hiiç düşünmüyoruuz hep verici biz oluyoruuz birde şu gercek var bunlarda hayatta çok rastlanan evlatlar büyüyüp birde evlenip arkasına bakıyorlarmı ben çok olaylara şahit oldum anne baba hayırsız evlatlar yüzünden ne hallere düşüyor boşuna bu atasözü söylenmemiiş ana baba ogluna bağ bagışlamış oglu bir salkım üzümü vermemiş diyee valla bende çok verici bir anneyim evlatlarıma neler vermedim onların yüzünden maddi çok zararlara ugradım yıllardır kazandıklarım yok oldu gitti ama yinede EVLADIM diyorum işte bakalım aynı durumda onlar ilerde ANACIGIM diyeceklermi gerci bir beklentimde yok onlardan Allaha şükür allah eşimi başımdan eksik etmesin yalnız ekonomik özgürlügün olmayıncada zor her iki arkadaşımada yarabbim yardım etsiin ama lütfen kendinizide düşünün olrmu tatlı arkadaşlarım

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
gülo haklısın da dünyaya getirdiysen her türlü çocuğuna bakmak zorundasın bence bi çocuğa sadece maddi destek olmak onu ilerde hayırsız yapar maddiyattan çok çocuklara maneviyat vermek lazım düşünsene islami kuralları bilen o şekilde yetişmiş bi çocuk ilerde ana babaya sırt dönebilir mi?

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
Siret cok üzüldüm canim Allah yardimcin olsun canim
Rabbim oglunun o hep gülen yzünü hic soldurmasin bitanem,yarin ne olcagini bilemiyoruz insallah bundan sonra mutlu ol bugünler aklina bile gelmesin:ask:
sunay ablacim cok duygulandim yasadiklarini okuyunca bundan sonra mutlu ol insallah

sunay

Daimi Üye
Tepki
2.121
lilavcım geçti o günler ama böyle duydukça okudukça çok üzülüyorum olan hep çocuklara oluyor ben hep derim eğerki çocuk dünyaya geliyorsa bakacaksın çocuğa elimden geldiğince iyi yetiştirmeye çalıştm çok zor ama tek başına çocuk büyütmek çünkü büyüdükçe dertleride büyüyorRABBİM yardımcımız olsun ne diyim siret kardeşimede özor un ablasınında Allah yardımcıları olsun

gülo

Aktif Üye
Tepki
221
ilknurcugum ben çocuklarıma iş kurmaları için maddi yardımda bulundum bu arada bizim ailede maneviyat yönündende Allaha şükür zenginiz benim cocuklarım benden daha güzel islamiyeti yaşıyorlar çünkü ben onlara küçükten dini egitimi saglam aldırdım ben kuranı 5o yaşımdan sonra ögrendim onlar daha 6 yaşında kuran ve din egitimin biliyorlardı benim anlatmak istedigim çevremde ki hayırsız evlatları yüzünden bakımsız kalan yaşlı insanlara üzülüyorum valla o apayrı bir vicdan namazını kılanda bakmıyor bakmayınca allah hayırlı evlatlar v e hayırlı eş versin

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar