Duyuruyu Kapat
Hanimefendi: kadınlara özel bir şekilde sağlık, giyim, beslenme, diyet ve benzeri kısaca her konuda destek veriyor. Türkiye'de tek kaynak olma yolunda hızla ilerleyen Hanimefendi.com, üyeler dışında ziyaretçilere açık yapısıyla da paylaşım mantığının hakkını vermeye çalışıyor. Siz de bunun bir parçası olmak istiyorsanız, hemen ücretsiz kayıt olabilir ve aramıza katılabilirsiniz. Sensiz bir kişi eksiğiz... :)
Duyuruyu Kapat
Instagram 180T
Facebook 10K
Twitter 138T

Böbreklerin Çalışmaması

Konu, 'Nefroloji - Böbrek Hast.' kısmında Şahmaran. tarafından paylaşıldı.

 1. Şahmaran.

  Şahmaran. Admin

  Kayıt:
  9 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  38.084
  Beğeniler:
  50.396
  Böbreklerin Çalışmaması
  Eğer böbrekler hasar gördüyse idrar üretmeye devam edebilirler, ama kandan atık ürünleri uzaklaştırmada daha az etkili olurlar. Bunun yerine atık ürünler, kan dolaşımında birikmeye devam ederler. Aynı zamanda, sağlıklı böbreğin üreteceği hormonlar olmadığından kemik iliği kırmızı hücreleri üretmede daha az etkili olur, dolayısıyla da anemi gelişir.

  Bazı hastalarda bu, yavaş yavaş gelişen bir süreç olabilir. Ancak zaman içinde, oldukça çok sayıda bulguya neden olabilir. Herkeste bulguların tamamı bulunmaz. Hatta zaman zaman süreç çok yavaş geliştiğinden bazı insanlar tedaviyle kendilerini daha iyi hissedene dek bulguların etkisinin bile farkına varmazlar.
   
  bitter_im bunu beğendi.
 2. bitter_im

  bitter_im Admin

  Kayıt:
  3 Aralık 2009
  Mesajlar:
  63.967
  Beğeniler:
  52.427
  Teşekkürler canım :eek: