Biz Tuvalet Eğitimimizi Tamamladık:))

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Canım arkadaşlarım...Öncelikle bu mutluluğumu sizlerle paylaşmayı bekledim çünkü bu süreçte beni neler bekledi neler yaptım paylaşımlarımın biraz daha artmasını ve sizlerede yardımcı olmasını istediğimdendir.
Öncelikle
Oğlum 29 aylık..(Erkekler kız çocuklarına göre biraz daha geç öğreniyormuş)
Gözlemlerim
Öncelikle gece yatmadan evvel bağladığım bez,sabah kalktığında kuru kalkıyordu.
Bezi bağlama konusunda baya beni yoruyordu,yani bezi artık istemiyordu.
Kaka yaptıktan sonra altını temizlemek tam bir eziyetti bana çünkü temizletmek istemiyordu..

Başlamamız
Geçen hafta Pazar günü idi,piknipe gittik ve evden çıkarken baktım bezi halen kuru,piknik yerinede gittiğimizde bezini aldım ve attım artık bezimiz yok dedim.
Sonra otların içine,afedersiniz ağaç diplerine haydi sulayalım burayı diyerek çişimizi yaptık:kptmya:Bu konuda bana kızmayın ama inanın artık bez benim için inanılmaz sorun haline gelmiştiki evdeki tüm denemelerim sonuçsuz kalmıştı..
Eve geldiğimizde halen bezi altında yoktu,yatmadan öncede yine önce tuvalete gittik,çişimizi yaptık..Sabahta yine kuru kalktık..
İlk saat başı sonrasında iki saatte bir derken süreyi uzattık..Her çişini tuvalete yaptığında da en sevdiği Petito ayıcıklı çikolatayı ödül olarak verdim.
Evet artık tam 1 haftadır bezsiz ve çişimizi söyleyerek bu süreci başarılı bir şekilde atlattık..
Darısı benim gibi tüm annelerin başına inşallah..
Sağlıcakla büyütün bebişinizi inşallah.

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Gerçekten çok ama çok zorlu bir süreç.Çok sevindim adınıza canım :sevindirikasli:

O otları sulama işi bizdede oluyordu zaman zaman :hihi: O yol pek içime sinmiyor ama.Herzaman dışarıya çıkarken yanıma şişe alıyorum.Islak mendilini alıyorum.Arabada çişi gelse bile hava soğuk yağmurlu düşün dışarıya hiç çıkarmadan arabanın içinde işimizi hallediyoruz.Şişenin içine yapıyor.SOnra mendille siliyoruz.Sorun kalmıyor.Aklında bulunsun belki işine yarar :)

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Gerçekten çok ama çok zorlu bir süreç.Çok sevindim adınıza canım :sevindirikasli:

O otları sulama işi bizdede oluyordu zaman zaman :hihi: O yol pek içime sinmiyor ama.Herzaman dışarıya çıkarken yanıma şişe alıyorum.Islak mendilini alıyorum.Arabada çişi gelse bile hava soğuk yağmurlu düşün dışarıya hiç çıkarmadan arabanın içinde işimizi hallediyoruz.Şişenin içine yapıyor.SOnra mendille siliyoruz.Sorun kalmıyor.Aklında bulunsun belki işine yarar :)

Büyük kaka konusunda çok zorlandım Şekerparem.
Her gün büyük kakasını yapan çocuk,3 gün boyunca kaka yapamadı tuvalete.
Alışkın olmadığı bir durum olduğu için çok ama çok uğraştım inan.
Bak şişe olayı iyiymiş:huhuu:aklımızda bulunsun.
Ne güzel rahatlamissiniz artik.
Kolay olmuyor gercekten hayirlisi ile atlatmissin canim :)
Evet canım,çok ama çok zorlu bir süreçti benim için.
Ama şimdi öyle rahatladımki.
Anlatamam.

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Çok iyi anlıyorum seni.O ilk kakasını tuvalete yaptığı anı hatırlıyorumda :hihi: İnan içimde ne cümbüşler koptu nasıl sevinmiştim anlatamam.

Erkek çocuklarda küçük tuvalet dışarıda sorun değil.Şişe olayı bence çok iyi.Üzerine sıçrama derdide olmuyor.İçim rahat oluyor.Denemeni tavsiye ederim.Başlard asorun çıkarabilir ama alışır zamanla.

bitter_im

Admin
Admin
Genel Yönetici
Tepki
53.652
Vayy şahım azıcık geç kaldım ama yinede tebrik etmek istedim -alkis
Tebrik ederim bebişim :kayris:
Bende yeğenimi tutabildiğimce yazın dışarıda tutuyordum :hihi: duvar dibine resim çizme yaptırıyordum :ko
Hadi çişinle birşeyler çiz bana diyordum ve zevkle çişini savura saavura işini görüyordu :kahkaha:

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
canım zorlu bi süreci atlatmışsiniz darısı bize. Şimdiden biz de de ışıklık var ama erken mi acaba daha. Tuvalete gitmek istiyoruz 2 yaş olmamıza 25 gün var.

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
canım zorlu bi süreci atlatmışsiniz darısı bize. Şimdiden biz de de ışıklık var ama erken mi acaba daha. Tuvalete gitmek istiyoruz 2 yaş olmamıza 25 gün var.

Fındığım darısı sizin başınıza inşallah.Çocukları zorlamaya gelmiyorlar inan.Onlar kendilerini hazır hissettiklerinde zaten kendiliğinden gelişiyor herşey.
Eğitim esnasında tüm ilgi alaka çocukta olursa bu süreci çok kolay atlatırsınız canım benim.
İnşallah tez zamanda atlatırsınız.:sevindirikasli:

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
ahhh ahhh şöyle derin bir içç çektikten sonra darısı bizim başımıza olsun diyeyim :öhööö:

benim işim daha zor olacak inşallah çabucak alışırlarda annelerini strese fazla sokmazlar :interest:

Rabbim sana sonsuz sabırlar versin esmerim.Sende 3 tane ve aynı anda 3'ü ile birlikte ilgilenmen gerekiyor.

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
Rabbim sana sonsuz sabırlar versin esmerim.Sende 3 tane ve aynı anda 3'ü ile birlikte ilgilenmen gerekiyor.

aminnn inşallah rabbim sabrın büğünü versin

şimdi bile zorlaşıyorlar büyüyorlar ve daha fazla ilgi bekliyorlar hepsine yetişemiyorum tükendiğim noktada bağırıp çağırıyorum çocukların üstüne eee sonrası içim acıyor üzülüyorum ama iş işten geçiyor :gitme:

inşallah tuvalet eğitimimiz kolay geçer de çok zorlanmam bu konuda :interest:

-sumeyye

Daimi Üye
Tepki
4.992
tebrik ederim canım ne güzel atlatmışsın Rabbim tüm annelere yasatsın bu mutluluğu İnşallah :huhuu::huhuu:-alkis:sirin:

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Fındığım darısı sizin başınıza inşallah.Çocukları zorlamaya gelmiyorlar inan.Onlar kendilerini hazır hissettiklerinde zaten kendiliğinden gelişiyor herşey.
Eğitim esnasında tüm ilgi alaka çocukta olursa bu süreci çok kolay atlatırsınız canım benim.
İnşallah tez zamanda atlatırsınız.:sevindirikasli:
Kolay geçecekmiş gibi geliyo canım sanki

Çok istekli.. pantolonunu çıkarıp şimdiden çiş diye tuvalete gidiyoruz

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar