Bıyık Nasıl Alınır?

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
biyik.jpg

[FONT=verdana,geneva]Ergenlik döneminden sonra dudak üstü bölgesinde beliren tüyleri farkettiğinizde nasıl hissetmiştiniz? Çok sinir bozucu değil mi? Bıyık almak için hepimizin bildiği klasik yöntemler var; ip, cımbız, ılık ağda gibi... [FONT=verdana,geneva]Size yüzdeki tüyleri almak için pratik bir önerimiz var!

[FONT=verdana,geneva]Bıyık Nasıl Alınır?

[FONT=verdana,geneva]Yeni nesil soğuk ağda bantları; bıyıkları az acı ve tahriş etmeden bir defa alabiliyor. (Denenmiştir).

[FONT=verdana,geneva]Soğuk ağda bandını; ütü ya da saç kurutma makinesiyle iyice ısıtın. (Kullanma talimatında avcunuzun içinde ısıtmanız yeterli diyor ama inanmayın
smiley-smile.gif
)

[FONT=verdana,geneva]Soğuk ağda bandını önce bıyıklarınızın sağ tarafına yapıştırın.

[FONT=verdana,geneva]Elinizle hafifçe bastırıp 30 saniye kadar bekleyin.

[FONT=verdana,geneva]Tüylerin çıkış yönünün tersine doğru ağda bandını hızla çekin.

[FONT=verdana,geneva]Bıyıkların sol tarafı için de aynı işlemi yapın.

[FONT=verdana,geneva]Ne kadar hızlı çekerseniz o kadar iyi sonuç alırsınız.

[FONT=verdana,geneva]Bıyıklarınızı aldıktan sonra kızarıklığı önlemek için aloe vera içerikli bebe yağı ya da rahatlatıcı etkiye sahip lavanta yağı sürebilirsiniz.

[FONT=verdana,geneva]
veet.png

[FONT=verdana,geneva]Bıyıklar için özel üretilmiş soğuk ağda bantlarında özellikle Veet markası çok başarılı. Marketlerde ve kozmetik ürün satan dükkanlarda "Yüz için kullanıma uygun Veet Soğuk Ağda Bandı" ismiyle bulabilirsiniz.
[FONT=verdana,geneva]Güncel fiyatı 13 TL. Paketin içeriğinde 20 çift yüz için kullanıma uygun soğuk ağda bandı bulunuyor.

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Valla hala batıyoo dıye sıkayet almıyosa alma sana bıyık yakısıyoooo essem:biyik:

Benım hıc yokdu bıyık sorunum ama kuoforum o mını mını tuycuklerı rahat bırakmadı kesss alıcammm dedı o zamandan bu yana alıyo hep.Tercıhım kuafor.

Bu bantlatı bı kez denedım ama bana alerjı yaptı pıtır pıtır kabardı ustelıkde ıkı hafta ne kabarıkları ne de acısı gecmedı.Ama cevremde memnun mutlu kullanan da cok:sigara:

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
Valla hala batıyoo dıye sıkayet almıyosa alma sana bıyık yakısıyoooo essem:biyik:

Benım hıc yokdu bıyık sorunum ama kuoforum o mını mını tuycuklerı rahat bırakmadı kesss alıcammm dedı o zamandan bu yana alıyo hep.Tercıhım kuafor.

Bu bantlatı bı kez denedım ama bana alerjı yaptı pıtır pıtır kabardı ustelıkde ıkı hafta ne kabarıkları ne de acısı gecmedı.Ama cevremde memnun mutlu kullanan da cok:sigara:

sgl yavrı de batmasa hurılere yoksa aldırmam :biyik:
ben bı denıyım bunu olmazsa epılasyon yaptırsam kokten gıtmezmı hıc ugrasamam kuafor bakım falan off spor de 24 saat ama guzellık bakım sıfır :D

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Kuaförde sirle hemen aldırıyorum. Evde var bu bantlardan. Bir kez yapmaya kalktım beceremedim:)

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
Bende bıyık falan yokçok şükür çok seyrek kçücük tüy gibi vardı,geçen gün vivetinkiyle denedim

eşime dedim ki ben acıyo diye yavaş çekerim sen çek

hay demez olsaydım,yuh bi çekti yüzüm deriden çekildi sandım,felaket sızladı

neyseki en azından yüzümde bi problemim yok:ayna:

M

madesam

Misafir
arkadaşlar ya ben bıyıklarımı neyle aldırırsam aldırayım her kıl kökünün altı sivilceleniyor ve irinli bir şekilde onlar geçene kadar da bıyıklarım çıkıyor okuldaki erkek hocalar bile hocahanım alerji mi oldunuz diye soruyor o kadar yani=:(( buna bir çözüm bilen var mı lütfen benimle paylaşsın çünkü artık jilete geçip her sabah traş olmaya başlayabilirim=)) aynı sorun bikini bölgemde de var maalesef

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
arkadaşlar ya ben bıyıklarımı neyle aldırırsam aldırayım her kıl kökünün altı sivilceleniyor ve irinli bir şekilde onlar geçene kadar da bıyıklarım çıkıyor okuldaki erkek hocalar bile hocahanım alerji mi oldunuz diye soruyor o kadar yani=:(( buna bir çözüm bilen var mı lütfen benimle paylaşsın çünkü artık jilete geçip her sabah traş olmaya başlayabilirim=)) aynı sorun bikini bölgemde de var maalesef

Bu tepki sizin cildinizin hassas olmasından kaynaklanıyor..
Sakın jilete geçme gibi bir şeyde yapmayın,daha çok tahriş olmasına sebep olabilir.

M

madesam

Misafir
yok canım jilet yapmam zaten o işin espri kısmı ama bu hassaslıkla nereye kadar bıyıklı gezebilirim ki=(( kıldan tüyden de nefret ederim ne olacak bilmiyorum...

OP
Ş

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
yok canım jilet yapmam zaten o işin espri kısmı ama bu hassaslıkla nereye kadar bıyıklı gezebilirim ki=(( kıldan tüyden de nefret ederim ne olacak bilmiyorum...

Bıyık bölgesi ve bikini bölgesini aldıkta sonra kremleyin iyi gelicektir,masaj yaparak krem sürünki hem acısını alsın,hemde tahriş olmasını engelleyecektir-ayse

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
öceleri ben yapiyordum iple ama artik kuaförüme yaptiriyorum:kokos:

..tebessum..

Daimi Üye
Tepki
2.391
kuaföre aldırıyorum bende ama gidemediğim zaman olursa kendim bu bantlarla hallediyorum.

ferah

Daimi Üye
Tepki
9.347
birkaç gün önce kendim ılık ağdayla aldım ,hay almaz olaydım krem sürmeme rağmen minik minik sivilce çıktı :( hala da geçmedi ,benim tüylerim açık renk keşke bıyıklı gezseydim daha iyidi .daha önce kuaför sirle almıştı yine aynı olmuştu

yesim34

Yeni Üye
Tepki
2
kızlar bende kendim alıyorum önceleri bant kullanıyodum şimdi hani su birmilyoncularda satılan pratik epilasyon aleti diye yaylı bisey aldım epeydir onla yapıyorum...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar