Bırakın bebeğiniz ağlasın

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.515
fft2mm1192585.jpg

Bırakın bebeğiniz ağlasın

Avustralya'da yapılan araştırmada ebeveynlerin ağlayan bebeklerini susturmak için hemen harekete geçmemeleri gerektiği sonucuna varıldı

Avustralya’da ebeveynlerin ağlayan bebeklerine nasıl yaklaşması gerektiği konusunun araştırıldığı bir çalışma yapıldı.

Bilim insanları ebeveynlere çocukları ağlamaya başladığında bir süre bekledikten sonra susturmak için harekete geçmelerini öneriyor.

7 aydan 6 yaşa kadar olan 326 çocuk üzerinde yapılan ve sonuçları “Pediatrics” dergisinde yayınlanan araştırmada anne-babaların ağlayan çocuklarına kısa bir süre müdehale etmeyip kendi kendilerine susmasını beklemenin olumlu sonuçlar doğurduğu üzerinde duruldu.

Bilim insanları ebeveynlerin “kontrollü ağlama” metoduyla bebekleri ağlamaya başladıktan sonra bekleme süresini çoğaltarak onların kendi kendilerine susma alışkanlıklarını kazandırabildiklerini belirtti.

BEBEK AÇISINDAN SAKINCA YOK

Çalışmayı yürüten ekipten Dr Anna Price konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Anne-babalar kendilerini bir gece 2 dakika, diğer gece bebek ağlamaya başladıktan 5 dakika sonra müdahale etmeye alıştırabilirler. Bunda bebek açısından bir sakınca yok.

Fakat ebeveynler ağlamaya başlayan bebeklerinin odalarının kapısını kapatıp onlarla ilgilenmiyormuş gibi yapmasın. Arada sırada odalarına girip bebeğin ne yaptığına baksınlar.

Bu alışkanlık sayesinde anneler de bebekler de geceleri kaliteli uyuyabilir.”

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.515
Susturmaya çalışmayan var mı acaba insan dayanamaz ki :acep:

OP
nk83

nk83

Admin
Tepki
83.515
Aaa aklıma ne geldi :D acaba uğraşılıyor diyemi ağlamayı sürdürüyorlar haklı çocuk karşısında koca koca insanlar gürültü patırtı ninniler minniler sussana yavrum diye sesler ödü patlıyor çocuğun belkide :kptmya:

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
Ağladığında hemen kucagıma alıyorum, susturuyorum dayanamam bebeğimin aglamasına

Aslı Oktay

Daimi Üye
Tepki
19.334
ay ya insan dayanamiyo ki hemen aliyorum ben kucagima o da hemen susuyo zaten derdi kucak :hihi:

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
ben şimdi doğsunda öyle her ağladığında kucağıma almicam susturmaya çalışmicam diyorum, kayınvalidemde doğurda görürsün o zaman alırmısın almazmısın diyor, haklı kıymamam yavrumaaa, ama her ağladığında susturmak gerçekten hata helede kucağa almak bu sefer kucağa alışıyor gelmek için ağlıyo ortada bişey yokken bile..

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar