Bir İstanbul Masalı -2004

Kristen Stewart

Daimi Üye
Tepki
49.341
hatralar1copy5vu.jpg

İstanbul'da, kocaman bir bahçe içinde, büyük bir mâlikane. Malikânenin soylu ve zengin sahipleri Arhan ailesi ve Uçsuz bucaksız bahçenin bir köşesinde, malikâne hizmetlileri için yapılmış küçük beyaz bir evin sakinleri, Kozan ailesi....

"BİR İSTANBUL MASALI" işte bu iki ailenin hikayesi...

Bir yanda Arhan ailesi....Baba Ömer, anne Behiye Arhan'ın iki oğulları var. Uluslararası bir ortaklıkla adı yurtdışında da bilinen aile şirketini (ARC), daha doğrusu imparatorluğunu yöneten büyük oğul Selim (Mehmet Aslantuğ) ve imparatorluğun etinden sütünden ziyadesiyle yararlanan küçük oğul Demir (Ozan Güven). Baba Ömer Arhan'ın emekliye ayrılmasıyla işleri devralan Selim, bir yandan iş dünyasındaki bu yeni makamına alışmaya çalışırken, bir yandan da holdingde babasının emekli olmasıyla bozulan dengeleri yeniden sağlamaya çalışmaktadır. Kardeşi Demir ise bu yeni düzenden hiç etkilenmeden, adrenalin sporları ve aşk maceraları arasında mekik dokumaktadır.

Diğer yanda Kozan ailesi....
Otuz küsür yıldır bu ailenin hizmetinde görev almış, şoför baba Cemal ve ahçı anne Suzan'ın, iki kızı ve bir oğulları var. Suzan ve Cemal'in büyük kızları Çiçek, okulunu bitirip çalışmaya başlamış bile. Küçük oğulları Ozan henüz lisede. Ortanca çocukları Esma (Ahu Türkpençe) ise üniversiteyi bitirmek üzere. Cemal ve Suzan Kozan, çocuklarını yetiştirebilmiş olmanın rahatlığıyla günlerini sürdürüyorlar. Yaşadığı çevreyi sorgulamaktan bıkmamış Çiçek ve aklını stand-up'çı olmaya takmış Ozan için de durum çok farklı değil. Dünya dönüyor işte!.. Ailede başka bir dünyanın içinde yaşayan tek kişi Esma. Küçükten beri bir dansçı olmanın hayalini kurmuş; Ekonomi Fakültesi'ni bitiriyor olmasına rağmen, aklı hâlâ dansta. Hayal dünyası yabana atılacak gibi değil; onun hiç vazgeçmediği tutkuyla bağlandığı bir beyaz atlı prensi var. Gözleri etrafını fark edebildiği günden beri, her gün gördüğü, onun tarafından fark edilmek için eline geçen her fırsatı kullanmaya çalıştığı bir genç adam. Arhan sülalesinin küçük varisi, Demir.

İstanbul'un orta yerinde bir masal başlıyor! Bu masal, güçlü ve karmaşık bir aşk hikâyesi ekseninde günümüz İstanbul'unda farklı kesimlerden insanların hayatlarını anlatıyor. Bir yanda iş dünyasının hırçın atmosferinde, lüks barlarda, araba yarışlarında, yatlarda, köşklerde geçen hayatlar, diğer yanda mütevazı ama tutkulu, güçlüklerle dolu ama aynı zamanda da eğlenceli insanlar. İstanbul'un rengarenk atmosferinin en çarpıcı hikayeleri, "Bir İstanbul Masalı"yla ekranlara taşınıyor...

Trend

Daimi Üye
Tepki
1.072
Simdiye kadar en severek izledigim diziydi bu. Keske hic bitmeseydi. Ilk bölümünden en son bölümüne kadar hic kacirmadim. Hep izledim. Ve Dizi Müzi gine de bayiliyorum. Hemen satin almistim o zamanlar. Gerci Kirac´in bütün sarkilarini cok seviyorum...-kop

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.518
Sağlam kadro ve senaryoya sahip çok güzel bir diziydi...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar