Bir düğün düşünün

nar-ı beyza

Daimi Üye
Tepki
1.230
BİR DÜĞÜN DÜŞÜNÜN

Son ses müzik, salonda (veya
meydanda) onlarca kadın erkek, şık gösterişli kıyafetler, yine o kıyafet içinde boya küpüne dönen kadınları süzen erkekler! Karışık
erkek kadın dans edilen bir düğün
düşünün... Hani ortamına göre
davrananlar vardır ya. Bu onlar için bir sıkıntı değil, hatta hazmetmesi kolay bir durumdur. Karısını kızını onlarca erkeğin önünde piste sürüyor. Onlarınki, normalde karısına mini etek giydirmeyen maço ama denize giderken rahatça bikini giydiren deyusların zihniyetidir. (Hoş bu
durumu sadece örnek veriyorum, olması sakıncalı durumlardandır)
Alkol alıyor musun diye soranlara;
'Asla içmem ama ortamına göre.!' diye çelişkili cevap verenler! İşte böyle yerine mekanına göre davranan insanlar. Kadınların dans etmesi ortama uyum sağlaması hiç de abes gelmez. Nihayetinde bir çift evleniyor, mutlu günleri, kurtları dökmek en doğal(!) hakları!

İki yakın erkek arkadaş düşünün.
Yaşlarını başlarını almış, evli iki yakın arkadaş... Birbirlerine
oturmaya gittikleri bir gün, misafir olan adam; "Ey filan! Şu karını çağır da iki göbek atsın neşemiz yerine gelsin!!" diye bir teklifte bulunursa olacakları düşünebiliyor
musunuz? Bu en hafifinden bir cinayet sebebi olabilir. Onlarca erkeğin gözü önünde dans etmesine müsade eden adam, bir adamın hem de yakın arkadaşı olan adamın önünde dans etmesine müsade etmiyor. Hatta belki cinayet işliyor. Bunların ortamına göre dedikleri bu olsa
gerek.

Düğüne giderken olabildiğince
güzelliğini ön plana çıkarmak ister
kadınlar. Makyaj parfüm ruj
olabildiğince süsler kendini vitrine
koyulan ürün gibi millete karşı kendini sergilemek göstermektir amaç.

Ne yazık ki bu kadınlar arasında
tesettürlü sanılan giyinmiş çıplaklar revaşta. Ama artık her kadın kız gidiyor bu tür düğünlere,
Giyinmiş çıplak veya diğer kadınlar
tesettürlü olsalar bile, Özel olarak kuaföre gidilir. "Onlar tesettürlü kuaförde ne işleri var? gibi bir soru gelebilir akıllara. Malesef, bez parçası gibi kullanılan o
başörtüsüne şekil vermek artık
kuaförlerin işi!! Topuz giyinmiş
çıplakların baştacı(!)
Giyilen kıyafet çok özentili ama rezalet doludur. Şöyle ki; dize kadar gösterişli bir renkte elbise giyer, topuklu ayakkabı, makyajı ve o kuaförde çeşitli modeller alan bez parçası! Bacağını açan başını örtüyor!
Ve bu hanımların eşleri, onları gözünden sakınması gerekirken, bir sürü erkeğin önünde dans ettirip onlara bu doyumsuz(!) göz
zevkini yaşatıyor. Durum vahim gerçekten. Bu düğün dediğimiz eğlenceler binbir günahlar ile dolu.

Siz siz olun bu tür tuzaklardan uzak durun. Düğün deyip geçmeyin, o kadınların günahı
boynunuzda kalır. Hesabı zor olur. Her çoban sürüsünden mesuldür. (hadis i şerif)

Ümmü Seleme

Ayben

Daimi Üye
Tepki
771
Bu hatalar sadece düğünlerle sınırlı değil ki
insanoğlu günaha batmak istedikten sonra düğün olmuş veya olmamış ne farkeder ki
insan istemeye görsün 4 duvar arasında bile kolayca nefsine uyabilir ...

denizplt

Daimi Üye
Tepki
423
Valla yazıyı okudum ama bana pek mantikli gelmedi hep asagilma dolu...insanlarin en mutlu gunlerinde kalpten içlerinde kötülük olmadan egleniyorlar.ha her koyun kendi bacagindan asılır. ..herkesin gunahi boynuna...

OP
nar-ı beyza

nar-ı beyza

Daimi Üye
Tepki
1.230
Valla yazıyı okudum ama bana pek mantikli gelmedi hep asagilma dolu...insanlarin en mutlu gunlerinde kalpten içlerinde kötülük olmadan egleniyorlar.ha her koyun kendi bacagindan asılır. ..herkesin gunahi boynuna...

neden mantıklı gelmediğini anlayamadım doğrusu
insanların eğlenmeleri suç değil tabiki ama kadın-erkek karışık eğlenmeleri caiz değil hatta Peygamber Efendimiz (sav)'in bu kişileri lanetlediği hususunda bir hadis-i şerif var. yoksa eğlenmek tabiki yasak değil. mesela bizde düğünü kadınlarla ve erkeklere ayrı mekanlarda yaparlar. herkes gönlüne göre eğlenir.

Yazıyı hayretle okudum.:bayil:

hayretiniz neden acaba

Rabbım gonlune gore versın canım :huhuu:

amin inşaallah

denizplt

Daimi Üye
Tepki
423
neden mantıklı gelmediğini anlayamadım doğrusu
insanların eğlenmeleri suç değil tabiki ama kadın-erkek karışık eğlenmeleri caiz değil hatta Peygamber Efendimiz (sav)'in bu kişileri lanetlediği hususunda bir hadis-i şerif var. yoksa eğlenmek tabiki yasak değil. mesela bizde düğünü kadınlarla ve erkeklere ayrı mekanlarda yaparlar. herkes gönlüne göre eğlenir.

Herkes gonlune gore eglenirse herkesi yargilamayi birakip kendi dugununuze bakin oluurmu...hersey gönlünüzce olsun

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar