Bilgili tecrübeli Anneler anne adayları yardım:)

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
kızlar hepinize tekrar merhaba kocaman kucaklıyorum hepinizi bana herzaman destek olduğunuz kız kardeşlerim gibiydiniz hep yardımcı oldunuz

kızlar bu seferde yardımınıza ihtiyacım var 10 haftalık oldu gebeliğim bugün doktora gittim kalp atışları var herşey normal dedi ama su içmediğim için gözlerim ve yüzümde hafif şişlikler var bol su iç dedi ülserim içinse lansor gaviscon yazdı

4 tüp kan aldılar birde idrar testi yarın çıkıcak sonuçlar 2 li test istemiyorum ben 3 lü yapılıcak 3 hafta sonra gel dedi ense kalınlığını kendi ölçüyormuş gittiğim hastane yakacaık kadın doğum hıdır bey neyse ultrason resminide aldım aynen şöyle yazıyo anlamadım ama

crl 21.4mm

deptb 18.3 40/40 filan yazıyo anlamadım ama inşallah yarınki sonuçlarım temiz çıkar sizce 2 li teste doktorunda dediği gibi gerek yokmu 3 lü test yeterlimi

bugün aldıkları kanlarda idrarda ne bakıyorlar ?

şimdiden hepinize teşekkür ederim hanımlar

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Nerdeyse 2 yıl oldu doğum yapalı canım.Okudukça öyle şaşırdım ki :hihi: Unutmuşum o günleri.Yanılmıyorsam bizde sadece 3lü test yaptırmıştık.4 aylıktı sanırım ozamanda ayrıntılı ultrasona girmiştik.Ense kalınlığını bizimde doktorumuz kendisi ölçmüştü.

Hafta sonları doktorumuzun muayenehanesine giderdik biz.İdrar ve kan testi yaptırdığımızı hatırlamıyorum.İlk hamile olduğumu evde öğrenip gittiğimizde yapılmıştı onlar sadece.Hamile olduğuma ve kan seviyeme bakılmıştı.

Buarada maşallah epey büyümüş tatlı bebecik :ninni:

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
Şekerparem teşekkür ederim migrenim tuttu baş ağrısından ölüyorum yazamıycam bugün :(

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
ben ikilide üçlü testide yaptırmıştım..ayrıntılı ultrasyonada girmiştim..daha dur altı aylık olunca şeker yüklemesi var bunun daha..
nasıl su içmiyorsun sen ben anlayamadım..:acep:
ben günde dört litre su içiyorum zorakide olsa hem benim hem bebeğimin sağlığı için..doktorumda her gidişimde uyarıyo bol bol su iç diye...
su içmeyi ihmal etme..

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
Bende ikiliyiyaptırdım üçlüyüde kimse gerek yok demediği için yaptırmıştım.
Bu ayın 21 dede şeker ölçümümüz var inşallah pervincim senin ve bütün anne adaylarının işi rast gider tabiii benimde...

zakkum

Yeni Üye
Tepki
9
bir televizyon programında 2 li testin 3 lü testten daha çok ip ucu verdiğini, 3lü testin 2liye destek olarak yapıldığını dinlemiştim.
kan ve idrar tahlilinde senin sağlık durumunu kontrol ediyolar.ne biliyim idrarda iltihap falan varsa şimdiden tedavisi yapılsın,doğum sırasında bebeğe geçmesin, tiroid falan varsa senin sağlığın için tedbirler alınsın, sağlıklı ve rahat bi hamilelik geçir vs. rutin işlemler yani.panik yapılcak bişi yok:) ama seni anlıyorum.inş temiz çıkar sonuçların canım

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
canim benim bencede 3 lu test yeterli.hayirlisiyla al bebeyini kucagina

Teşekkür ederim canım doktorum 3 lü test yapıcam dedi bende mecbur öyle yaptırıcam başka doktora gidecek ne param nede zamanım var 3 doktor değiştirdim bu ssk hastanesi güvenmeliyim diye düşünüyorum diğer 2 doktorum özeldi
ben ikilide üçlü testide yaptırmıştım..ayrıntılı ultrasyonada girmiştim..daha dur altı aylık olunca şeker yüklemesi var bunun daha..
nasıl su içmiyorsun sen ben anlayamadım..:acep:
ben günde dört litre su içiyorum zorakide olsa hem benim hem bebeğimin sağlığı için..doktorumda her gidişimde uyarıyo bol bol su iç diye...
su içmeyi ihmal etme..

ben içemiyorum canım dünden beri kendimi zorluyorum 1,5 litre içmeyi başardım sudan bile midem bulanıyo ama ayran çok içiyorum belki faydası olur

Bende ikiliyiyaptırdım üçlüyüde kimse gerek yok demediği için yaptırmıştım.
Bu ayın 21 dede şeker ölçümümüz var inşallah pervincim senin ve bütün anne adaylarının işi rast gider tabiii benimde...

inşallah töbecim inşallah hepimizin istediği rast gitmesi sağlıcakla bebeklerimizi kucağımıza almak Allah hepimizin ailesine bebişini kendisine kocasına uzun ömürler versin

bir televizyon programında 2 li testin 3 lü testten daha çok ip ucu verdiğini, 3lü testin 2liye destek olarak yapıldığını dinlemiştim.
kan ve idrar tahlilinde senin sağlık durumunu kontrol ediyolar.ne biliyim idrarda iltihap falan varsa şimdiden tedavisi yapılsın,doğum sırasında bebeğe geçmesin, tiroid falan varsa senin sağlığın için tedbirler alınsın, sağlıklı ve rahat bi hamilelik geçir vs. rutin işlemler yani.panik yapılcak bişi yok:) ama seni anlıyorum.inş temiz çıkar sonuçların canım

idrarımda iltihap çıkar bu kaçınılmaz çünkü zaten idrar yollarım iltihaplı bide hiç su içmeden gittim kop koyu sarıydı idrarım umudum kan tahlillerinde bugün çıkıyo sonuçlar bakalım ne olucak dua edin emi Allah ım banada sağlıklı evlat ve sağlıklı doğumlar nasip etsin bütün anne adaylarına annelere

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
Kızlar testleri görümcem aldı doktorlada görüştüm testlerim temiz çıktı ama guatrım seviye düşük çıktı 75 çıkmış bişey olurmuya doktor ilaçda vermemiş sadece bi dahaki kontrollerde bi daha bakarız dedi

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
Kızlar testleri görümcem aldı doktorlada görüştüm testlerim temiz çıktı ama guatrım seviye düşük çıktı 75 çıkmış bişey olurmuya doktor ilaçda vermemiş sadece bi dahaki kontrollerde bi daha bakarız dedi

Demekki önemli değil canım bir daha ki randevun ne zaman.

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
3 hafta sonra yani 3 ay 1 aylık oluyo bebişim sence sakıncalımı ya :( korktum şimdi 2 li teste istemedi 3 lü test yapıcakmış

tobe

Genel Yönetici
Genel Yönetici
Tepki
3.765
3 hafta sonra yani 3 ay 1 aylık oluyo bebişim sence sakıncalımı ya :( korktum şimdi 2 li teste istemedi 3 lü test yapıcakmış

Beslenmene dikkat et tuzşeker yağdanda uzak dur gerekli görmemiş doktorun demekki korkulacak bişey yok canım içini ferah tut.

kuseyen

Daimi Üye
Tepki
2.715
pervincim sen suya limon sik azacik hem faydali hemde icmesi kolay olucak canim benim.sana faydasi olur diye yazdim

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
Sağol küseyenim benim Allah razı olsun
test sonuçlarını aldım elimde belki bi yorumlayanınız olur

TSH 2,41
FT3 3,71
FT4 0,75

GLUKOZ 80,54
ÜRE 17,42
DEMİR 93,46
D.DEMİR BAĞ.KAP 214,05

PH 7
SG. 1015
EPİ 28

Kızlar inşallah içinizden bilen çıkar :(

kuseyen

Daimi Üye
Tepki
2.715
bence test sonuclarin qayet iyy bir tanem.kanin asagimi senin.demir dusuk bir az

OP
pervin86

pervin86

Daimi Üye
Tepki
1.104
kız küseyen yerim seni doktorda öyle dedi ama ilaç vermedi bi dahaki kontrole gelince tekrar bakarız belki düzelir dedi iyi olmasına sevindim ya Allah ne muradın varsa versin emi

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar