,,,,,,Bergen,,,,,

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
<script src='http://img64.imageshack.us/shareable/?i=bergen32qc2.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>
<script src='http://img841.imageshack.us/shareable/?i=bergen02np0.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>
BERGEN BİYOGRAFİSİ

"Belgin Sarılmışer..."
Arabesk Müziği^nin usta ismi,büyük yorumcusu Bergen^in asıl adı Belgin Sarılmışer^dir. "Dağlar" anlamına gelen Bergen, sanatçının sahne ismidir.15 TEMMUZ 1960^da boyacı ustası bir baba ile ebe olan bir annenin ilk çocuğu olarak dünyaya gelen Bergen^in daha sonra dördü kız,ikisi erkek
olmak üzre 6 kardeşi daha olur.1966 yılında annesinin babasından ayrılması ve bir süre sonra babasının vefat etmesiyle Ankara^ya gelen Bergen,ilkokulu Yenimahalle Yunus Emre İlkokulunda tamamlar.Okul müsamelelerinde mandolin çalması ile öğretmenlerinin dikkati çeken ve müziğe olan yeteneği farkedilen Bergen konservatuara yönlendirilir.1971^d e Ankara Devlet Konservatuarı
sınavlarına girerek piyano bölümünü birincilikle kazanır.Mithat Fenmen^in müdürlüğü döneminde Gülay Uğurata^dan eğitim alan Bergen, piyano dışında
çello da çalmayı öğrenir.Bergen^in okul arkadaşları arasında Derya Baykal,Atilla Atasoy,Sema Atalay ve Numan Paknel vardır.Konservatuar eğitimini maddi sıkıntılar yüzünden tamamlayamayan Bergen, 1976^da yaşını iki yaş büyütüp PTT^de memureliğe başlar.

"ilk sahne adımları..."

1977 yılı kendisi için dönüm noktası olacaktır, zira aşık olduğu bir genç tarafından aldatılan sanatçı, bunalımda olduğu bir dönemde arkadaşları
tarafından Ankara Feyman Gece Klubune götürülür.Israrlara dayanamayarak sahneye çıkan Bergen^e gece klubu sahibi İlhan Feyman iş teklif eder.Teklifi kabul eden Bergen,Grup Lokomotif^le Türk Sanat Müziği, Türk Hafif Müziği ve
arajmanlardan oluşan bir repertuar seslendirir.Sanatçı bir röportajında ilk
sahnede okuduğu şarkının Orhan Gencebay^ın "Batsın Bu Dünya" isimli eseri olduğunu söylüyor.Bir yıllık çalışmanın ardından Feyman Gece Klubu^ndeki işi
bittiğinde Adana^daki Kuyubaşı Gazinosu^ndan gelen; sekiz aylık çalışma karşılığında verilecek bir otomobil teklifini kabul eder ama iş bitiminde
otomobil elinden alınır ve borç içinde bırakılır sanatçı.O sırada tanıştığı Halis Serbes bu güç durumdan kurtulmasına yardım eder.Birbirlerien aşık olan ikili nişanlanırlar ancak Adana Kozan^a yerleşen çiftin mutluluğu uzun sürmez.Zira Serbes Bergen^i sürekli dövmektedir.Bu sırada Bergen, Serbes^in evli ve üç çocuklu olduğunu öğrenir ve ilişjkiyi bitirerek Ankara^ya geri döner.Osman Hattat^la kısa bir zaman birlikte olan Bergen, bir süre sonra Halis Serbes^le barışır. 1979 Ankara^da Bülent Ersoy ve Müjde Ar^ın yer aldığı Başkent Gazinosu^nun kadrosunda sahneye çıktığı yıl olacaktır.

"ilk longplay..."

Tarihler 9 OCAK 1982^i gösterdiğinde Halis Serbes^in eşinden boşanmasından sonra biten bir yıllık evlenme yasağının dolmasından sonra evlenirler.Yine Adana Kozan^a yerleşen çiftin bir süre sonra Bergen^in çalışma isteğine Serbes^in karşı çıkması ve sanatçıyı yine dövmesi nedeniyle arası bozulur.

Bergen aynı yılın ortalarında annesini Adana^ya yollar, kendisi de Ankara^ya kaçar.Ancak Adana^daki evlerinin yanması nedeniyle annesini yanına alan
Bergen, Ankara,Bursa ve İzmir^de çeşitli mekanlarda çalışır.Bu çalışmalar sırasında İzmir^de Atlas Plak^ın sahibi ve Kibariye^yi üne kavuşturan
"Kimbilir" plağının yapımcı Asım Polat Tezel^le tanışır ve "Şikayetim Var" isimli bir longplay yaparlar.Kibariye^ni n aynı yıl çıkan "Aşkın Adresi"
isimli longplayının aranje ve altyapı kayıtlarından yararlanılarak oluşturulan bu ilk albüm beklenen ilgiyi görmez.

"korkunç intikam..."

3 EKİM 1982 günü sanatçının hayatını değiştirecek bir olaya gebedir.Bergen, İzmir Alsancak^taki New York Gece Klübünda çalıştığı sırada,dayaklarından
yılarak kaçtığı eşi Halis Serbes^in yanınada çalışan ve 500.000 liraya kiralayarak azmettirdiği Şakir isimli kişi, 31 Ekim 1982 gecesi sanatçının
üzerine bir kova dolusu kezzabı atar. Yüzünün ve vucudunun büyük bir kısmı yanan Bergen^in o an iki gözüde kör olur.Azmettiren koca iki aylık firardan
sonra yakalanıp tutuklanarak İzmir Buca Cezaevine konulur.İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesinde üç aylık yara tedevisi gören Bergen, gözleri
için Ankara^ya gider.Sanatçı o günleri şöyle anlatıyor; "Çok fazla rüya görmeye başlamıştım. Kör kaldığımı, hayranı olduğun Müslüm Gürses ve
Kibariye^nin rüyamda beni sahneye davet edip şarkı söylettiğini görürdüm.Çok uzak bir hayal gibiydi. Bergen^in, gözleri için yapılan tedaviden sonra
ancak bir gözünü kurtarılır(1983).

"bir yıldız doğuyor..."

Ameliiyat sonrası 1984 senesinde İzmir^e geri dönen Bergen^i ziyarete eden Pırlanta Pavyon^un sahibi ve "Kimbilir" şarkısının bestecisi Cengiz Özşeker,
sanatçıyı sahneye çıkması yönünde ikna eder.Teklifi kabul eden Bergen büyük bir ilgi ve izdihamla karşılaşır.Aynı yıl bir pilot albüm yaparlar.
"Kardeşiz Kader" isimli kayıt imkanları iyi olmayan bu albüm bir yıl sonra Yaşar Kekeva^ya yollanır. Albüm sanatçının ölümünden sonra şirket tarafından
piyasa da çıkarılacaktır(1990) .1985^de de Kamacı^dan aldığı teklifle İstanbul^a gelen Bergen,Yaşar Plakçılığın sahibi Yaşar Kekeva^yla 3 yıllık kontrat imzalar.Kendisine yaşattığı bütün acılara rağmen kocasını affedip boşanmayan Bergen,Niğde Açık Cezaevine nakledeilen Halis Serbes^i ziyaret eder,barışır.Kezzap olayından dolayı açılan mahkemeden de vazgeçer.MART
1986^da Yaşar Plakçılık etiketiyle "İnsan Severse" albümü longplay ve kaset olarak çıkan sanatçı yoğun bir ilgi görür.Sturdust^ta çalışmaya başlar.Bu
Bergen^in ikinci albümü olmasına rağmen Yaşar Plakçılık^tan çıkan ilk albümüdür. Sanatçının bu albümdeki şarkılar 1986 yapımı Oksal Pekmezoğlu^nun
çektiği "Çıkmaz Sokak" isimli video filminde kullanılır. Bulut Aras,Leyla Önder ve Kadir Savun^un başrollerini paylaştığı elimde,albümden "Elin Neyine Gerek", "Mavi Mavi" ve "Sevmek" isimli şarkılara yer verilir.

"arabeskin yeni kraliçesi; BERGEN"

EYLÜL 1986^yı tarihler gösterdiğinde Yaşar Plakçılık, Bergen^i yeniden var eden,milyonlarla buluşmasını sağlayan ve üçüncü albümü olan "Acıların Kadını" isimli başyapıtı çıkarır. Longplay ve kaset olarak basılan albüm
kısa zamanda 750.000^lik satış rakamını geçer. Bu yapıtın ilgi görmesi ile 1982 yılında yaptığı ve ilk albümü sayılan "Şikayetim Var" isimli albümün
yayın haklarını alan Uzelli Plak,bu albümü aynı yıl sadece kaset olarak çıkarılr."Acıların Kadını" isimli albümün gördüğü ilgi yapımcıları cezbeder
ve filmi çekilmesi kararlaştırılır.1987 yılında Metro Flim yapımcılığında usta yönetmen Ülkü Erakalın^ın yönettiği "Acıların Kadını" filminde Bergen; Yalçın Gülhan, Asuman Arsan ve Ali Rıza Özbilgiç ile kamera karşısına geçer.Filmin aynı zamanda senaristi de olan Ülkü Erakalın Aralık 1986
tarihli Video Haber Dergisi’ne verdiği bir röportajda başrol oyuncusu Bergen için şunları söyler; "Bergen çok cesur bir kadın. Başına gelen felakete karşılık çok enteresan bir kalbi ve kişiliği var. Filmde bunu ön plana çıkarmaya çalıştım. Batılılar bizim çektiğimiz sahnelerde makyaja başvururlar. Oysa biz bu sahneleri hayatın kendisinden temin ettik.Bir gözü ve yüzünün bir tarafı yok olmuş,vücudu kezzap yanıklarıyla dolu bir kadın...

Gerçek yaşamdan bir kadın... Ve gerçek yaşamdan bir yüz... Bu durumda kamera karşısına geçmekten çekinmeyen Bergen^in cesaretini hayretle ve saygıyla karşılıyorum." MART 1987 tarihinde de "Acıların Kadını" albümünün başarısından dolayı Yaşar Kekeva, Hilton^da düzenlediği bir davetle Bergen^e "Albümü en çok satan arabesk kadın sanatçı" ünvanı ile altın longplay ve
altın kaset ödüllerini verir. aynı yılın NİSAN ayında,Bergen^in dönemin saygın magazin dergilerinden olan Gong^a verdiği bir röportajda
"İddialıyız,gölgesiy le, dublesiyle 52 keman var.Diğer renk sazlar hariç. Bir
milyonluk satışı hedefliyoruz" diyerek anlattığı dördüncü albümü "Onu da Yak Tanrım" şirketi Yaşar Plak^tan çıkar. Bu yıl ayrıca İbrahim Tatlıses ve
Müjde Ar^lı kadroyla gittiği Bursa^da sahne aldığı sırada Haftalık Müzik Magazin dergisinde Avustralyalı organizatör John Pale ile Bergen^in aşk yaşadığı iddia edilir ve bu haber Bergen^ pahalıya patlar zira o yılın bayram arifesinde Adana Lunapark Gazinosu^nda sahne alan Bergen, gazinonun fotoğrafçısı Necmettin Utaş tarafından bıçaklanır. Organizasyon bürosunda çalışan Fehmi Kara, Bergen^i hafif yaralı kurtarır. Saldırının gerçek nedeninin ne olduğu bulunamaz.Hapisten yakında çıkacak olan kocasının azmettirdiği veya gazinocular arasındaki bir hesaplaşma iddiaları ortaya atılır.Yıl sonuna doğru İstanbul Çakıl Gazinosu^nda Harika Avcı, Emrah, Oya Aydoğan ve Leyla Adalı ile sahne alır ve Kocasının hapisten çıkmasına dört ay kala ve onun isteği ile sahneyi bıraktığını açıklayan Bergen basına; "Halis istedi kabul ettim.O güne lanet ediyorum ama o olay beni şöhret etti. Kocam cezasını zaten çekti ama asıl cezayı bir ömür çekecek... Kendi yarattığı eserle bir ömür yaşayacak, bundan büyük ceza mı olur ona? O beni anlar. Kendi etti kendi çeksin. Dönüşüm çok kuvvetli bir sevgi diye yönlendirilmesin. Dört yıldır hapiste bilmediği görmediği yerler.
Birbirimizin kahrını çekelim,yaptıklarımı zın yani..." demeçler vererek tepkilere cevap verir.

1 ŞUBAT 1988^de çalışmalarını önce Selami Şahin^le başladığı ancak Şahin^in kaza geçirmesiyle Cengiz Tekin^le tamamladığı ve beşinci albümü olan
"Sevgimin Bedeli" Yaşar Plak^tan çıkarılır. Bu yıl içinde dört sene önce yumurtalıklarında oluşan kist yüzünden tek yumurtasını aldırmak zorunda
kalan Bergen, rahatsızlığının devam etmesi ve hiç cocuğu olmadığından çocuk sahibi olamama korkusu nedeni ile tekrar ameliyat olur.Sanatçı bu
rahatsızlık nedeni ile Mart 1988^de İngiltere^deki göz ameliyatını iptal eder. Bergen^in yüzüne kezzap attırmaktan 13 yıl 11 ay hüküm giymiş olan
Halis Serbes,6 yıllık mahkumiyetten sonra affa uğrayarak serbest kalır

(TEMMUZ 1988). O dönemde Yaşar Plak,sanatçının albümlerine konulmayan şarkılardan oluşan bir derleme albüm çıkarır. "İstemiyorum" isimli bu ara
albüm, Bergen^in altıncı albümüdür.

"Bir yıldız kaybediliyor"

1989 yılın başlarında kocasının hapisten çıkmasıyla Mersin^in Pozcu semtinde bir ev alan Bergen,Halis Serbes^e de bir kahvehane açar.Ancak bir yıldır
birlikte yaşamalarına rağmen sanatçı ve Serbes anlaşamazlar.20 NİSAN 1989^da Bergen ile Halis Serbes anlaşarak boşanma kararı alırlar ve Adana Kozan^da boşanırlar.

TEMMUZ 1989^da Bergen, yedinci ve yaşarken çıkardığı son albümü olan "Yıllar Affetmez"i Yaşar Plaktan çıkarır.Sanatçı bu albümün tanıtımı için önceki albümlerinin bir çoğunda olduğu gibi Anadolu^ya tanıtım turnesine çıkar.Bu
albüm birkaç yıl sonra Uzelli Plak etiketiyle Almanya^da "Hatıram Olsun" adıyla cd olarak basılacaktır.

14 AĞUSTOS^un 15 AĞUSTOS^a gün dönümünde sanatçı korkunç bir cinayete kurban gidecektir.Anadolu turnesi kapsamında Samsun^dan Kayseri^ye geçen Bergen, buradaki çalışmasını tamamlayarak Mersin^e gitmek için yola çıkar. Boşandığı eşinin kendilerini takip ettiğini farkeden sanatçı ve annesi emniyeti arayarak durumu bildirir, tedbir alıcağını öğrenince yollarına devam ederler. Tarsus-Pozantı E-5 karayolunun Çamalan Yaylası mevkiindeki Gülek Kasabası^nda bulunan Aspava Lokantası^nde gece 04:00 sularında Halis Serbes, Bergen ve annesinin karşısına çıkar. Serbes ile tartışan sanatçı, arabaya binmek üzere hareket ettiğinde Halis Serbes^in silahından çıkan altı
kurşunun hedefi olur ve aracın şöför koltuğuna kanlar içinde yığılır. Sanatçının annesi Sabahat Çakar^ı da 3 kuşunla yaralayan Serbes kaçar. Olay
yerinde hayatını kaybeden Bergen^in naaşı Tarsus Devlet Hastanesi morguna kaldırılr.Anne Sebahat Çakır^sa yoğun bakımda tedaviye alınır.Olaydan bir
gün sonra Bergen, sanatçı arkadaşlarının bile katılamadığı bir avuç insanla ve apar
topar düzenlenen bir cenaze töreniyle Mersin^de toprağa verilir.

"Katil yakalnıyor ama..."

Bergen^in ölümü bir ay boyunca manşetlerden inmeyecektir. Sabah gazetesi yedi bölümlük bir çizgi romanla, Meydan gazetesinde de Bergen^in yakın dostlarından gazeteci Kamil Başaran^ın bir haftalık yazı dizisiyle sanatçının hayatı anlatılır.Bergen^in ölümünden beş ay sonra Yaşar
Plak,sanatçının sekizinci albümü olan "Giden Gençliğim"i yayınlar (1990).Albümün çıktığı gün tükenmesiyle Bergen^in efsaneleştiği yolundaki
görüşler doğruuluk kazanır.Aynı sene içinde 1984 yılında İzmir^de Cengiz Özşeker tarafından yapılan ve daha sonra Yaşar Kekeva^ya yollanan "Kardeşiz
Kader" isimli pilot albüm, sanatçının dokuzuncu albümü olarak şirketi tarafından hayralarına ulaştırılır.AĞUSTOS 1990^da ise sanatçının onuncu
albümü "Garibin Çilesi Mezarda Biter" Yaşar plaktan çıkar. EYLÜL 1990^da 1989 Ağustos^unda dört ay önce boşandığı eşi tarafından öldürülen Bergen^in
katili Halis Serbes Almanya^da yakalanır.Türk makamları Serbes^in iadesi için çalışma başlatır.

TEMMUZ 1991^de Yaşar Plak etiketiyle Bergen^in onbirinci ve son albümü olan "Son Ağlayışım" piyasaya çıkar ve böylelikle sanatçının üç^ü longplay olan onbir albümlük serisi tamalanır.

Sanatçı^nın bunlar dışında 1987^de yine Yaşar Plakçılık tarafında çıkartılan "Karışık Arabesk" isimli toplama albümünde ve 1989^da Meydan Gazetesi "Yılın Starları" özel promosyon albümünde de birer tane şarkısı yayınlanmıştır. 1991^in son ayı içinde de ölümünün üzerinden iki yıl geçen Bergen^in katili Halis Serbes^in Almanya^dan iadesi tamamlanıp Türkiye^ye getirilir.

12 MART 1992^da 3 yıl önce boşandığı eşi Bergen^i öldüren ve 7 ay öncede Almanya^dan getirilen Halis Serbes çıkarıldığı mahkemede 1 yıl 3 ay hüküm
giymesine rağmen zaman aşımı,Almanya^da mahkumiyet süresi gibi "hafifletici sebeplerle" 7 aylık bir mahkumiyetle serbest bırakılır. Mahkeme çıkışında
isyan eden anne Sebahat Çakır^ın " Kızımın mezarda kemikleri sızlayacak, beni de tehdit ediyorlar" şeklindeki demeçleri basında yer alır. Yıl içinde
Faruk Tan isimli bir yapımcı Savaş Müzik etiketiyle Bergen^in bir konserindeki canlı performans kayıdını "Bergen^e Seni Vurmayan Ölsün" adıyla
kaset olarak yayınlar.

"ölümünden sonra..."

1995^de "Aşk Ölümden Soğuktur" isimli bir fim projesinde Bergen^in hayatı anlatılacaktır. Canan Gerede^nin yönettiği filmde Kadir İnanır "Ali" ismiyle Halis Serbes^i, Bennu Gerede ise "Belgin" adıyla Bergen^i canlandırır. Tuncel Kurtiz gibi usta bir oyuncununda yer aldığı film, kezzap olayı
dışında Bergen^in hayatıyla alakası olamayan bir hikaye anlatır. Öyleki Belgin karakterinin okur yazarlığı bile yoktur. Bergen^in katili Halis
Serbes bile Kanal 6 televizyonunda yayınlanan "Top Secret" adlı magazin prgramında "Ne Belgin Bergen, ne de Ali benim,film yaşadıklarımızı
yansıtmıyor" diye tepki gösterir.

1999 senesine gelindiğinde Yaşar Plak Bergen^in dokuz albümünü yeni bir baskı ile cd olarak hayranlarının beğenisine sunar. aynı yıl yurtdışında faaliyet gösteren Akbaş Müzik Bergen^in şarkılarından oluşan iki cd^lik arşivi "En Güzel Eserleriyle Unutulmayan Bergen" ismiyle Almanya^da basar. Albümde yer alan bir çok şarkının orjinal isimleri de değiştirilmiştir.

Milenyumun ilk yılı olan 2000^de Yaşar Plak Bergen^in yeni çıkardığı cd^lerin promosyonları için "Acıların Kadını" isimli şarkıya "Bergen^le
Yeniden" başlığının kullanıldığı bir video klip hazırlatılır. Klipte sanatçının ödül aldığı geceden, çeşitli konserlerinden, çalıştığı
gazinoların kulislerinden ve sanatçının resimlerinden oluşan görüntüler kullanılır. ŞUBAT 2001 tarihli Hürriyet Gazetesi^nin "Geleceğe Aşk
Mektupları" adlı ekinde Halis Serbes^e de mektup yazdırılır. aynı yılın sonlarında Milliyet yazarlarından Ece Temelkuran,"Arabesk^ in Kadın Halleri" adlı araştırmasında Bergen^e de yer verir. Yazar Tempo dergisi için hazırladığı "Türkiye^nin Kadınları" adlı arşiv niteliğindeki çalışmasında
"Kaybeden Kadınlar" dosyasında Bergen^den de bahseder. Ancak baskı hatasıyla
sanatçının yerine Esengül^ün fotoğrafı yayınlanır.

2002 yılına gelindiğinde usta yönetmen Ülkü Erakalın çıkaracağını duyurduğu "Bunlar da Anlatamadıklarım" kitabında Bergen^den bahsederken " çok iyi çello çalardı" ifadesini kullanır.Ancak kitap yayınlanmamıştır. Yine bu yıl
Kral Fm^in internet sitesinde düzenlenen "En Çok Sevilen Arabesk Kadın Sesi" anketinde, ölümünün ardından 14 yıl geçmesine rağmen Bergen birinci olur. Yılın onbirinci ayında ise Halis Serbes, Akşam Gazetesi^nin Yaşam ekine verdiği röportajda Bergern^le Adana Kuyubaşı Gazinosu^nda tanıştıklarını, o zaman belediye meclis üyesi olduğu için nufüzünü kullanarak her ikisinin de
sarhoş olduğu bir gece nikahlandıklarını iddia eder. Sabah uyandığında ne yaptığının farkında olan Serbes, o günden sonra hep boşanmak istediğini
ancak Bergen^in buna bir türlü yaklaşmadığını iddialarına ekler. Hatta on^a yakın dava açtığını ama hepsinin aleyhine sonuçlandığını iddia eden
Serbes,Bergen^in sarhoş olduğu bir sabah vekalet aldığını ve böylelikle Adana Kozan^da boşanabildiği iddiasında bulunur. Sanatçının sürekli
kendisini tahrik ettiğini iddia eden Serbes, Bergen^i öldürdükten sonra, önce Suriye^ye kaçtığını, aksilikler yüzünden Adana^ya geri dönerek kaçak yollardan Almanya^ya gittiğini anlatan Serbes, eski eşinin ölümünden
kayınvalidesini sorumlu bulduğunu söyler ve ekler "Asıl niyetim onu öldürmekti ama olmadı."

KASIM 2003^de haftalık magazin gazetesi "Fısıltı"da usta gezeteci Bediz Doğan, "Nostalji" köşesinde "Bir zamanlar Bergen vardı" başlığı ile
sanatçının hayatını ve yaşadıklarını anlatır. 2005 yılna gelindiğinde Uzelli Plak, arşivlerindeki eski plakları cd baskılarıyla çıkarma kararı alır.
Esengül plaklarını 4 cd^de toplayan şirket Bergen^in "Şikayetim Var" albümünü de çıkaracağını duyurur.

2006^niın ilk ayınde Türk Pop Müziği^nin usta ve güçlü sesi Funda Arar yeni albümü "Son Dans"ta 20 yıl önce Bergen^in "Bu şarkıyı okuduğumda günlerce
ağladım" dediği "Benim İçin Üzülme" şarkısını rock soudunda bir aranje ile yeniden yorumlar.Olumlu tepkiler alıp başarılı olan ve kliplendirilen bu
şarkıyı, 3 yıl önce de "Fatoş" isimli genç bir yetenek okumuş ama başarılı olamamıştır. Yıl ortasında Bergen^in katili Halis Serbes, Evet Gazetesi^ne "Dinmeyen Kin" başlığı ile manşet olur.Bergen^i ve annesi Sebahat Çakır^ı
suçlar. AĞUSTOS 2006^da ise Uğur Yücel "Hayatımın Kadınısın" adlı son filminde Türkan Şoray^ın oynadığı şarkıcıyı oluştururken Bergen^den esinlendiğini açıklarken ilginç bir anektot anlatır; "Bergen^in gözünün üstündeki banda pul döktüm bir gece..." Ayrıca Yücel,Ekim
2004^de Hürriyet Pazar^dan emel armutçu^ya verdiği bir röportajda Altın Portakal^da "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ödülünü aldığı 1978 yapımı ve
Yavuz Turgul imzalı Muhsin Bey filminin teklifini Bergen^i dinlemeye gittikleri pavyonda aldığını açıklar.

ALBÜM ANTOLOJİSİ

==Longplay^leri
ŞİKAYETİM VAR (1982 / Atlas Plak)
İNSAN SEVERSE (1986 / Yaşar Plak)
ACILARIN KADINI (1986 / Yaşar Plak)
ONU DA YAK TANRIM (1987 / Yaşar Plak)

==Kaset^leri
ŞİKAYETİM VAR (1986 / Uzelli Plak)
İNSAN SEVERSE (1986 / Yaşar Plak)
ACILARIN KADINI (1986 / Yaşar Plak)
ONU DA YAK TANRIM (1987 / Yaşar Plak)
SEVGİMİN BEDELİ (1988 / Yaşar Plak)
İSTEMİYORUM (1988 / Yaşar Plak)
YILLAR AFFETMEZ (1989 / Yaşar Plak)
KARDEŞİZ KADER (1990 / Yaşar Plak)
GİDEN GENÇLİĞİM (1990 / Yaşar Plak)
GARİBİN ÇİLESİ MEZARDA BİTER (1990 / Yaşar Plak)
SON AĞLAYIŞIM (1991 / Yaşar Plak)
Bergen^e SENİ VURMAYAN ÖLSÜN (1992 / Savaş Müzik)
KARIŞIK ARABESK "Mecburum" (söz,müzik:Cengiz Tekin) (1987 / Yaşar Plak)
Meydan Gazetesi YILIN STARLARI "Doğum Günü" (söz,müzik:Yunus Bülbül) (1989)

==Cd^leri
İNSAN SEVERSE (1999 / Yaşar Plak)
ACILARIN KADINI (1999 / Yaşar Plak)
ONU DA YAK TANRIM (1999 / Yaşar Plak)
SEVGİMİN BEDELİ (1999 / Yaşar Plak)
İSTEMİYORUM (1999 / Yaşar Plak)
YILLAR AFFETMEZ (1999 / Yaşar Plak)
GİDEN GENÇLİĞİM (1999 / Yaşar Plak)
GARİBİN ÇİLESİ MEZARDA BİTER (1999 / Yaşar Plak)
SON AĞLAYIŞIM (1999 / Yaşar Plak)

OP
elis

elis

Daimi Üye
Tepki
4.883
Şarkıcı Bergen’i öldüren koca

Türkiye Halis Serbes'i, eşi şarkıcı Bergen'in yüzüne kezzap döktürüp yaktırmasıyla, hapisten çıktıktan sonra da öldürmesiyle tanıdı. Emlakçılık, tekstil işi yapan Halis Serbes, Bergen ile Adana'da gazinoda tanışmıştı. ‘‘Yanlış yaptı’’ diye eşinin yüzüne kezzap döktürüp yaktıran Serbes, daha sonra da öldürdü. Serbes halen Adana'da bir giyim mağazası işletiyor. Yaptığı hiçbir şeyden pişman olmadığını söylüyor; eşi için ‘‘Hak etti’’ deyimini kullanıyor. 1993'te yeniden evlenen Serbes'in dört çocuğu var.

<script src='http://img849.imageshack.us/shareable/?i=26oze.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript></noscript>

Lilav

Daimi Üye
Tepki
21.987
Bir cogunu simdi duydum ama yazik yani karisini öldürüyor ve 1 yil 3 ay ceza isteniyor onu bile yatmiyor 7 ay sonra serbest birakiliyor inanilir gibi degil:uzgun:

H

Hera

Misafir
Çok çok güzel buğulu bir sesi var hayranım ona öldü gitti ama hayranım Allah yattığı yerde rahat ettirsin çok çekmiş :dertli:

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
şarkılarını ve sesini çok begeniyorum,yazık oldu,nur içinde yatsın..

LiLi

Daimi Üye
Tepki
12.556
Ben dinlemedim hiç ama annemlerin dönemindeki ünü sayesinde ondan sık sık bahsederdi , çok çekmiş kadın . Türkiyede şiddete uğramış milyonlarca kadından biriymiş o da :uzgun:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar