Ben doğurdum sonunda...

Tepki
55
06.11.2008 tarihinde bende doğum yaptım kızlar.

sabah bi dra gidelim dedik ve gittik. dr ultrasona soktu. bizim bebek sata göre 40+5, ultrasona göre 43+4 görünüyodu. neyse dr dedi zamanı geçiyo suni sancıyla alalım doğuma. açılmama baktılar. 2 cm di. ameliyat önlüğümü giydirdiler ve taktılar koluma serumu. ilk 1 saat hiçbirşey yoktu. herşey normal devam ediyordu. arada gelip serumu çoğaltıyorlardı. sonra yavaş yavaş sancıyı hissetemeye başladım.. 2 saat sonra sasncılar iyice sıklaştı. aman Allahım ne korkunç bir acıydı öyle. kendi sancın olsa o kadar hissedilmezmiş. ama suni sancı gerçekten adama kafayı yedirtecek gibi oluyo.. neyse ben sancı geldikçe dua ediyorum. bi an önce bitsin diye. sonra dr geldi açılmama baktı ve 8 cm. herşey çok çabuk ve kolay olmuştu. dr açılman çabuk oldu doğuma alıyoruz dedi. doğumhaneyi hazırlayın dedi ve gitti. o gidince nstdeki ışık sarı olduç. önceden söylemişlerdi zaten. sarı olunca haber verin diye. kayınvalidem haber vermeye giderken bi anda kırmızı oldu ve çok şiddetli şekilde makineden ses çıkmaya başladı. tam doğuma girecekken bebeğimin kalbi yavaşladı. aklım başımdan gitti. bir sürü hemşire ve ebe başıma toplandı. drum koşa koşa geldi ve doğumhaneye aldılar. fakat bebeğimin başı aşağıya inmemiş. iyice kalbi yavaşladığ için hemen birilerine telefon açtılar çok acele ekibi toplayın biz geliyoruz diye ve apar topar sezeryana aldılar. o sıralarda ne sasncıyı hissettim ne de bi acı. az kalsın oğlumu kaybediyordum.. neyse apar topar sezeryana girdik ve 45 dk sonra herşey bitmiş ve ben de ayıldım..

bebeğimi getirdiler kucağıma verdiler.. Allahım nasıl bir duygudur o. isteyen herkese tattırsın inşallah rabbim. anlatılamaz bir şey ya. hemen emzirmeye başladım. sonra aldılar yatağına koydular. bu arada gözümü açarken eşim yanımdaydı ve ben onu tanımamışım. sen kimsin ya demişim resmen.

işte bu da benim doğum hikayem. Rabbim kimseye aratmasın. herkese versin inşallah... çok güzel bir duygu.

Bahar

Yeni Üye
Tepki
12
onbirincay daha gelmediki canim
ozaman altincay oluyor

Allah hayirli evlat olmasini nasip etsin eminim guzeldir cani gonulden kutluyorum hayirl ugurlu olsun

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
:besik:Canım nasıl sevindim anlatamam,yazını okurken inan senim kadar heyecanlandım bir an kendi doğum hikayem geldi gözümün önüne.
Rabbim sağlıklı büyütmeyi nasip etsin,Allah analı babalı evlat büyütün inşallah.Vatanına,milletine,ailesine hayırlı bir evlat etsin inşallah.
EEEE ne zaman göreceğiz bebişimizin gül cemalini,biz teyzeleri çok merak ediyoruz ama yiğenimizi bir kaç resim eklersen merakımızı gidrir,uzaktanda olsa onu sevme fırsatına nail olmuş oluruz.Tekrar tebrik ediyorum canım bnim..
Rabbim anne olma hasreti ile yananlarıda nasip etsin bu duyguyu inşallah.:ask:.

Tepki
8.216
canım benım baya çekmişsin acısını ınsan unutuyor bebeğe bişey olacak dıye bende amnıyosentezde bu durumu yasadım ama sonunda bebişe kavuşmuşsun çok harıka bır haber ben dedım sonunda bebiş turuncunun içinde yasayacak herhalde:D allah analı babalı buyutmeyı hayırlı evlat olmayı nasıb etsın ınsallah mınığın fotosunuda beklıyoruz ona göre Allah bız bekleyenlere nasıb etsın ınsallah..

G

GuL_CiCeGi

Misafir
ALLAH anali babali büyütsün canım hayırlı evlat olmayı nasip etsin
ve dedigin gibi inş benim gibi olmayanlara nasip eder bende merakla yigenimizin resimlerini beklıyorum ona göre

OP
M
Tepki
55
onbirincay daha gelmediki canim
ozaman altincay oluyor

Allah hayirli evlat olmasini nasip etsin eminim guzeldir cani gonulden kutluyorum hayirl ugurlu olsun

kusura baklma haklısın 9. ay olacaktı... heyecandan işte... hepinize teşekkür ederim arkadaşlar..

chatlack

Daimi Üye
Tepki
807
Canım benim gözün aydın diyim ilk önce hem acıyı hem sevinci bir arada yaşıyorsun.Ama şükür ki bebeğin kollarında.........
Allahım bebeğine sağlık sıhhat ve sizlerle birlikte uzun ömürler versin.
Darısı allahın izniyle önce hayal'in sonra benim başıma..........:cicek:Geçmiş olsun

sufu*

Üye
Tepki
51
canım senin adına çok sevindim.Allah analı babalı büyütmek nasip etsin.çok çok güzel bir ömrü olsun inşallah.

melekçik

Yeni Üye
Tepki
9
allah analı babalı biyitmeyi nasip etsin canım benim bebeğim yok istiyoruz ancak okuduğumda bende heycanlandım allah size ailenizle beraber uzun ve huzurlu yıllar nasip etsin

sementha

Daimi Üye
Tepki
3.398
allah analı babalı büyütmek nasip etsin canım...gözlerim doldu okurken doğumum geldi aklıma ve acılarım benide suni sancıya almışlardı ve sabah 6dan öğleden sonra 3e kadar hala doğum olmamıştı ve ben mahvolmuştum..sonunda bebeği ve anneyi kaybediyoruz şeklinde bir açıklama duydum dekanlarına ve acil sectio ya alıyoruz dendiğinide hatırlıyorum...sezeryanla saat 4tte 4 kilo bir oğlişim olmuştu...

niha55

Daimi Üye
Tepki
1.156
Canım allah analı babalı büyütmek nasip etsin hayırlı bir evlat olur inşallah kutlarım seni.

OP
M
Tepki
55
turuncu anlat kıs gecelerı uyuyormu? kaç kılo doğdu? boyu kaç?

uyuyor Allaha şükür. hiç eziyeti yok. inşallah böyle devam eder. 4 kilo 51 cm doğdu.. darısı senin başına canım benim... az kalmış seninde iyice heyecanlanmışsındır herhalde artık... inşallah sağsalim hayılısıyla kucağına alırsın...

OP
M
Tepki
55
benim eşiim izin vermiyo teyzeleri fotoğraf koymamıza.. ama çok tatlı ya... mucize gibi bişey... bir değil binlerce şükür rabbime...

Allahım kimseye yokluğunu tattırmasın.. isteyen herkese sağlıklı bi çocuk nasip etsin inşallah...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar