Bebeğinizin sizi sevdiğini gösteren 7 işaret!

nk83

Admin + Sitenin Hikaye Yazarı
Admin
Tepki
83.515
1_2162011114836_27700.jpg

Bebeğinizin sizi sevdiğini gösteren 7 işaret!

1. Yeni doğan bebeğiniz gözlerinizin içine bakıyorsa

Dünyaya yeni yeni merhaba diyen bebeğiniz, anlamsız ifadelerle gözlerinizin içine bakıyor, çünkü yüzünüzü ezberleme çabaları içinde. Onun için ne kadar önemli olduğunuzu her geçen gün kavrayacak ve yakında vazgeçilmezi haline geleceksiniz.

2. Ortalıktan 1-2 dakika kaybolmanıza dahi tahammül edemiyorsa

Bebeğiniz 8 ila 12 aylık olduğunda, odadan dışarı çıktığınız anda yüzünü buruşturmaya ve etrafına bakınmaya başlıyor ve siz geldiğinizde bu ifadelerin yerini gülücükler alıyorsa bu, artık “Sensiz bir an bile geçiremem anne” anlamını taşıyordur.

3. Ufaklığınız zaman zaman öfke nöbetleri geçiriyorsa

Tüm bu çığlık nöbetleri sizi sevmekten vazgeçtiği anlamına gelmez. Bu o anlık durumdan ötürüdür ve öfkesi geçtiğinde size yine önceki ilgisini devam ettirecektir. Unutmayın ki, sizi çok sevmese bu kadar öfkelenemezdi…

4. Yere düştüğünde ya da kendini üzgün hissettiğinde size sarılmak ya da kucağınıza gelmek istiyorsa

1-2 yaş gurubu çocukları “Seni seviyorum” cümlesinin anlamını gerçekten anlamayabilirler ama hareketleri, kelimelerden çok şey ifade eder. Üzgün oldukları zamanlarda teselliyi sizde aramaları onun size olan gerçek sevgisini ifade eder.

5. Okul öncesi yaştaki çocuğunuz size hediye verme çabası içindeyse

Bahçeden toplanmış bir çiçek, parmak boyayla boyanmış bir şapka, parıltılı bir taş ya da başka küçücük bir hediye, onun size özel olduğunuzu söyleme şekli… Sizi mutlu görmek onu çok sevindirecektir…

6. Size yardım etmeye, kendini göstermeye çalışıyorsa

Evin içinde size yardım etmeye çalışıyor ve sizi etkilemek için fırsatlar kolluyorsa, tarafınızdan övülmeye ihtiyacı var demektir…

7. Yaptığı küçük yaramazlıkları görmenizden korkuyorsa

Çocuğunuz yaptığı küçük yaramazlıklardan söz ettiğinizde utanıp çekiniyorsa, bu size karşı olan yoğun sevgisi ve derin saygısından kaynaklanmaktadır…

ekolay

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar