Bebeğimin şampuan seçiminde yardımcı olurmusunuz?

selinyuksek

Yeni Üye
Tepki
1
Önümüzdeki ay kısmetse kızımı kucağıma alacam.. Tüm hazırlıklarımız tamam sayılır sadece şampuan konusunda kafamda belirmeyen konular var. Yeni doğmuş bebeklere özel şampuanlar var ilk günden itibaren kullanabilirsiniz diyorlar bunlardan kullanan varsa yorumlarınıza ihtiyacım var. Bebeğim için şampuanda dikkat etmem gereken özellikler nelerdir? Hastaneden eve geliş telaşında bununla uğraşmak istemiyorum. Tecrübeli anneler en iyisini bilir banada yardımcı olur diye düşünüyorum:)

esmeryarim

Daimi Üye
Tepki
3.148
öncelikle aramıza hoş geldiniz :utan:
rabbim sağlıcakla kucağınıza almanızı nasip etsin inşallah
ben ilk günden beri dalin şampuan kullanıyorum çocuklarıma halen daline devam ediyorum

Tepki
21
Konu çook önceden açılmış, yeni bir başlık açmak istemedim ama aynı dert bende de mevcut. Yakında anne olacağım:esmerhamis: Şimdiden çıkardığım ihtiyaç listesini tamamlamaya çalışıyorum. Özellikle bebek hijyeni çok hassas olunması gereken bir konu. Şampuan seçiminde sls, paraben vb. olamasına çok dikkat etmek lazım. Her şampuan temizlik işlevini sağlaması açısından içinde az çok kimyasal barındırabiliyor. Bu bilinçle en az zararı veren şampuanı tercih etmek istiyorum. 27 yaşındayım ve annem beni seneler önce dalinle yıkarmış. Bir sorun olmamış :) Şimdi ben bebeğimi neyle yıkamalıyım? Sizlerin tecrübesinden de yararlanmak isterim :)

Fistikzade

Daimi Üye
Tepki
339
bende her iki çocuğumda dalin kullandım,şampuan ve bebe yağımız dalindi

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar