Bebeğimin ismi konusunda sürekli tartışıyoruz

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
ya kızlar bilen bilir 24 haftalık hamileyim ve oğluşum olacak. eşim üsteğmen ve çok eski türk isimlerinden hoşlanıyor. oğlumuzun isminide kürşad koymak istiyor ilk baştan beri bu böyle bir türlü vazgeçiremedim ve ikinci bi isim koyma fikrimide kabul etmiyor. onu kırmak istemedim kabul ettim bu ismi ama her duyan tuhaf bi tepki veriyor. isim içime hiç sinmiyor. eşime defalarca söyledim bunu. bana tavır yapıyor artık ne koyarsan koy diyor. eşimdende uzağım diye kırmak üzmek istemiyorum. tamam kürşad olsun dedim en sonunda ama sırf o istiyor diye kürşad olacak. duyanların tepkisi beni çok etkiliyor

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Aslında Kürşat ismi kulağa gayet hoş geliyor birtanem.
Bizde aynı senin durumunda idik.Hatta beni açtığım konuya bir bak istersen Erkek bebek isimleri, değişik güzel isimler paylaşır mısınız? :sutarafa:
Doğana kadar Yağız Eymen olucak derken doğduktan sonra bebişin ismi Berat Utku oldu işte Allah'ın hikmeti,eskiler hep derdi yaaa..Bebek ismi gelir diye aynen o hesap oldu bizimki.

Sende bu isim konusunda pek sıkıntı yapma kendine..Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin inşallah.Önemli olan isminin anlamı birtanem.

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Bence güzel isim.
Baskalarinin düsüncesi önemli degil bence canim, sen nasil buluyorsun ismi?

Sahin dedigi gibi basta bir isme niyetleniyorsun ama sonra bambaska bir isim koyuluyor.
Bunlar güzel anilar olarak kalacak canim size.

OP
felisity

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
ya eşim takıntılı bu konuda kürşad olacak ama herkeskürşat der kürşat diyenlere sonundakinin t değil d olduğunu söyle diyor. ya tam anlamıyla deli ediyo bu konuda beni. bende yeni sim istemiyordum zaten ama kürşad kadar eski bi isimde düşünmemiştim hiç. tuhaf geliyo bana

OP
felisity

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
umarım dediğiniz gibi olur. aslındabaştan beri alıştım isme ama içime sinmedi bitürlü

OP
felisity

felisity

Daimi Üye
Tepki
1.778
ya bende çok alıştımaslında kuseyen ama kim duysa tuhaf bi tepki veriyor

ayser

Daimi Üye
Tepki
7.439
İnsanlar tepki verir feli bunu düşünme eşin oğluna nasıl istiyorsa öyle seslensin.
Şunuda söyleyim bizde karar verdiğimiz isimden doğduğu gün vazgeçtik seçtiğimiz isimle hiç alakası olmayan bir isim kondu.Adıyla gelir bebiş sen merak etme.:utan:

flamingo

Daimi Üye
Tepki
6.630
kim ne derse desin bence çocuga isim koymak annenin hakkı..Bütün zahmeti zorluğu anne çekiyo o kadarda annenin hakkı olsun..
Şu erkekleri anlamak çok zor bebeğimin cinsiyeti belli olduğunda eşimle tartışmıştık isim konusunda,bebek doğduğunda nüfüs cüzdanını çıkarınca benim ve kendi begendiği ismi koydu.Hiç kimse onun koydugu ismi begenmiyo herkes benim koyduğum isimle bebeğime sesleniyo,kendi ve ailesi hariç..:zopa:

Kardelen27

Daimi Üye
Tepki
3.758
ya kızlar bilen bilir 24 haftalık hamileyim ve oğluşum olacak. eşim üsteğmen ve çok eski türk isimlerinden hoşlanıyor. oğlumuzun isminide kürşad koymak istiyor ilk baştan beri bu böyle bir türlü vazgeçiremedim ve ikinci bi isim koyma fikrimide kabul etmiyor. onu kırmak istemedim kabul ettim bu ismi ama her duyan tuhaf bi tepki veriyor. isim içime hiç sinmiyor. eşime defalarca söyledim bunu. bana tavır yapıyor artık ne koyarsan koy diyor. eşimdende uzağım diye kırmak üzmek istemiyorum. tamam kürşad olsun dedim en sonunda ama sırf o istiyor diye kürşad olacak. duyanların tepkisi beni çok etkiliyor

canım öncelikle Allah tamamına erdirsin inşallah
bence babasının mesleğine yakışır bir isim( KÜRŞAD ) ne kadar asil ve güzel bir isim rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin inşallah

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar