Bebeğim zayıf

p@g

Daimi Üye
Tepki
1.122
Canım kilolu olması çok mu önemli, önemli olan sağlıklı olması.Doktoruna danışabilirsin.

OP
gülen

gülen

Üye
Tepki
28
doktorumda zayıf olduğunu söylüyo
bide çok fazla yemediği için ne yapacağımı bilmez durumdayım dikkate alıp cvp yazdığn için tşkkr ederim:)

Çikolata

Daimi Üye
Tepki
5.378
bebeğinizin sadece anne sütüne ihtiyacı var d vitamini vs zaten dr vermiştir zaten ek gıdalardanda meyve sebze pürelerine başlayabilirsiniz ben 2 yıl emzirdim ilk aylarda ayda 1kg aldı sadece anne sütüyle bebeğiniz iştahsız bellki ama en doğru cevabı doktorunuz verecektir

PoRTaKaL

Daimi Üye
Tepki
498
Kesinlikle 2 yaşına kadar emzirmelisin onun dışında 7.aydan sonra yagsız tuzsuz çorba pürelerini ve meyve pürelerini de kendin hazırlayabilirsin. Önemli olan bebegin kilolu yada zayıf olması degildir ki önemli olan saglıklı olmasıdır. Bu konuyla ilgili doktorunla görüşebilirsin en dogru cevabı o sana verecektir.

Şekerpare

Daimi Üye
Tepki
20.501
Tatlım toplu bebek sağlıklı bebek değildir.Zayıf olsun ama sağlıklı olsun bana göre.Birbuçuk yaşında oğlum var.Hiçbir zaman kilolu bir bebek olmadı.Hatta daha fazla kilo alması için doktorumuz mama bile verdi ama yok aynı kilo alımları devam etti.Sakın böyle şeyleri kafana takma.Sağlıklı olsun yeterki :huhuu: Bebeklik dönemlerimde bende çok zayıfmışım ve ailem ne yaptıysa bana kilo aldıramamışlar.Aşırı hareketliymişim oğlum gibi.Gör bak şimdi 2-3 kilo fazlalığım var diye geziniyorum ortalarda.Oda büyüyecek annesi :ask: Zayıf olsun ama sağlıklı olsun.Üzme tatlı canını

OP
gülen

gülen

Üye
Tepki
28
:acep: ane sütü artı kaşık maması versem sadece die düşünüyorum ama işe yaramazmı
aslında sağlığı yerinde ama iştee...

elasu

Daimi Üye
Tepki
3.393
Canım sağlıklı olduğunu söylüyorsun ozaman kilo aldırmaya çalışma bence bazı çocukların yapısı zayıf oluyor ne kadar yedirirsen yedir yine kilo almazlar.
Ha eğer doymuyor diyorsanda ek gıda ver çorba,sebze meyve püresi gibi
zaten emziriyorsunda bence mamaya gerek yok ek gıdayla tamamlarsın

OP
gülen

gülen

Üye
Tepki
28
emziriyorum kendim çorba yapıyorum hergün meyvesini yoğurdunu kahvaltısını weriyorum zaten bide ek olarak mamamı wersem diye düşünüyorum ama sanırım haklısınız çok şükür sağlığı yerinde:lilav:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar