Batık Sorunu için Ne Yapalım?

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Ergenlik döneminden itibaren istenmeyen tüylerimizden kurtulmak için çeşitli yöntemler deneriz. Ağda, jilet, tüy dökücü krem, epilasyon aleti istenmeyen tüylere karşı çözüm sunar.

Batık sorunu yaşıyorsanız öncelikle bir süre epilatör kullanımına ara vermelisiniz. Bu süreçte jilet ya da ağda yöntemlerini tercih etmek batık oranını azaltmaya yardımcı olacaktır.

Tüylerinizi aldıktan sonra teninizdeki ölü derileri gidermek için banyo esnasında gerçek liften yapılmış bir keseyle ovmalısınız. Teniniz hassasa çok fazla bastırmadan kese yapmaya özen gösterin.

Cildin en çok ihtiyaç duyduğu destek nemlendirmedir. Özellikle yaz mevsiminde güneşlenme sonrası kuruyan ya da kış boyunca kıyafetlerin altında kalıp güneş görmeyen cildinizi nemlendirmek için cilt tipinize uygun kremler tercih etmelisiniz.

Nemlendirme için bebe yağının güçlü etkisinden faydalanabilirsiniz. Banyodan çıktıktan sonra cildiniz hafif nemliyken bebe yağını sürüp masaj yaparak cildinize yedirin.

Batık Lekeleri için Bakım Maskesi

Batık nedeniyle cildinizde oluşan lekeleri yok etmek için yoğurt, karbonat içerikli doğal bakım maskesini uygulayabilirsiniz.

Malzemeler,

2 yemek kaşığı yoğurt

1 tatlı kaşığı karbonat

3 damla limon suyu

Hazırlanışı ve Uygulaması,

Tüm malzemeleri cam bir kâsede karıştırın.

Lekeli bölgeye masaj yaparak yedirin.

15 dakika bekledikten sonra ılık suyla durulayın.

Cilt tipinize uygun bir kremle nemlendirin.

Haftada 1 kez uygulayabilirsiniz.

Alıntıdır!

nurci

Daimi Üye
Tepki
516
Canım bu denenmiş bişey mi? Ebnim bacaklarımda lekelr oluştu batıkları sıkmaktan :gitme:

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Ben denemedim canım; ama limon ve karbonat iyi geliyor lekelere:dusun:

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
benim de denemem lazım epilasyon alrtini kışın baya bi süre kullanmadım jiletle aldım batıklarım baya azaldı ama tüğler 2 günde çıkıyo ve gürleşiyo onu napıcaz.)) şimdi epilasyon aletiyle aldım ama yine aynı batıklara devam başımın dertleri

OP
Arina

Arina

Daimi Üye
Tepki
50.485
Fazla olmamakla beraber batıkla benimde başım belada. :dusun: Bunun için fırça aldım, duşta sürekli bacaklarımı fırçalıyorum. Belki işe yarar:dertli:

buket

Aktif Üye
Tepki
179
bende sürekli ağda yaptırıyorum ve oluyor bendede :acep: doğal olarak en iyi yol kese sanırım

enise_

Daimi Üye
Tepki
1.923
topuk taşıda işe yarıyo diye duymuştum ama hiç denemedim
buda güzelmiş denicem teşekkürler canım:cikolata:

fozeksis

Yeni Üye
Tepki
0
bahsettigin ponza taşı.. SAKIN...!!! daha da tahriş eder ve leke içinde bırakırsın bacaklarını..

batıkların tek sebebi kuruyan ve ölü deri tabakasının , tüylerin çıkış kanallarını kapatması.. bunun sebebi de , "ölü deri tabakasını bilinçli şekilde almayışımız..!! ve banyo sonrası bacaklarımızı nemlendirici surmeyişimiz!!!
:2: şimdi yapacaklarımız; banyoda uzun bi süre (sıcağa yakın ve asla duş jeli ve sabun kullanmadan) su tutup ilk etapta bol su tutarak cildinimizi nemlendirmek... cilt iyice nemlenip yumuşayınca da, kabak lifi ile masajla bacaklarımızı keselemek... (İlk adım olarak sadece su..!!sabun veya duş jeli kullanmayın.. yani tam bir hamam mantığı... önce o ölü deri tabakasını yumuşatıp sonra da keseleyip o tabakadan kurtulmak...) ölü deri tabakası zamanla incelecegi, ve

sonraki aşamada ise normal banyo yapar yada duş alır gibi sabun yada jelinizi kullanabilirsiniz...

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar