Barbie pastamı nasıl mı yaptım buyrun arkadaşlar

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
Malzemeler 250 gr. sade lokum 1 su bardağı mısır nişastası 2 su bardağı pudraşekeri Çeşitli gıda boyası Yapılışı Lokum ve pudra şekeri karıştırılıp yoğurulur.Kıvam vermek için azar azar nişasta ilave edilir.Yumuşak bir hamur elde ettikten sonra istenilen renkte gıda boyası karıştırılır.böylede yapılıyor şeker hamuru bunuda paylaşayım istedim benim yaptığım ise şöyle

54946115.png

şeker hamurunu yaparken resimliyemediğimiçin netten alıntı yaptım resmini bu şekerleri bimden bulabiliriz arkadaşlar
YAPILIŞI:
Marshmallow şekerleri cam bir kaseye boşaltın.
Tencereye biraz su koyup, cam kaseyi üzerine oturtun.
Orta ateşte ara sıra karıştırarak marshmallow şekerleri eritin.
Burda dikkat edilmesi gereken; şekerlerin çok fazla erimemesi ve içlerine sıcak su kaçmaması.
Eriyen şekerlere su, tuz ve pudra şekerinin yarısını ekleyip, karıştırın.
Yoğurma kabının dibine bolca pudra şekeri dökün.
Eriyen şekerleri yoğurma kabına alın ve yoğurmaya başlayın.
Dikkat edin eliniz yanmasın.
Kalan pudra şekerinide ekleyip, hamuru iyice yoğurun.
Ele yapışmayan ama yumuşak kıvamlı bir hamur olcak.
Son olarak hamuru top haline getirin ve üzerine margarin sürün.
Streç film ile kapladığınız hamuru 1 gün yada daha fazla oda sıcaklığında bekletebilirsiniz. bende yukarıdaki gibi masmelow şekerlerinin küçük küçük kestim erimesi daha kolay oluyor pudra şekeri yalnız yukarıda verdiğimden fazla kullandım bir püf nokta daha kıvamı tam olarak tutturmak için mısır nişastasıda kullandım eğer daha farklı renkler isterseniz ozaman gıda boyasını kullanmanız gerek
gelelimdiğer malzemelere pandispanyası için malzemeler
6adet yumurta 6kaşık şeker 6 kaşık un 1paket kabartma tozu

yumurtayı ve şekeri mikserle iyice yumurtaların ve şekerin rengi beyazlaşasaya kadar çırpın daha sonra unu ve kabartma tozunu ekleyip tahta kaşıkla çırpın burası önemli un ekledikten sonra miksrele çırpınca kek kabarmıyor daha sonra yuvarlak bir kek kalıbını yağlayıp hamurumuzu boşaltalım benim kilitli ytuvarlak kek kalıbım vardı onunla yaptım tam ölçü oluyor daha sonra fırında 175 derecede 35 dakika pişirin sonra kekin soğuması için bir kenara alın
süsleme aşamasına gelince 1gün dinlendirdiğimiz hamuru merdane yardımıyla yuvarlak şekilde açın ve diğer taraftan soğuyan kekin ortadan değil üst kısmını kesin kekiniçini boşaltın
kreması için malzemeyi yazmayı da unutmadan yazayım 1litre süt 3 kaşık un 3 kaşık nişasta 1 adet yumurta 1buçuk subardağı şeker malzemelerin hepsini tencereye alalım önce mikserle çırpalımki pütür pütür olmasın kremamız krema koyulaştıktan sonra 25 gr margarini içine katıp pişen kremayı mikserle 10 dakika çırpın kremanız böylelikle harika bir kıvamda olacaktır arzuya göre kremanın içine damla çikolata veya dilediğiniz malzemeyi kata bilirsiniz dahda lezzetli olması için ben bu pastamda muz ve damla çikolata kullandım
içini boşalttığımız kekin içine kremayı boşaltın daha sonra kekin parçalarıyla kekimizi kapatalım açtığımız şeker hamurunu kekin üzerine kapatalım fazla gelen yerlerinin bıçak yardımıyla keselim daha sonra süslemek için değişik inciler boncuklar kullanarak süsleme yapalım bu tamamen sizin el becerinile olan süslemeler olacak tabii ben elimdeki inciler ve straz taşlarım vardı onlarla süsleme yaptım ve tabiki bebek kızmın barbie bebeğinin üst kısmını çıkardım ve onuda şeker hamuruyla birlikte model vererek tamamladım laf aramızda kızım hala bana bozuk çalıyo bebeğimi niye kırdın die bebeği tekrar eski haline getirdim ama hala artık sağlam değil kırıldı bir kere onun kalbi diyor en kısa zaman da bir bebek almam gerekiyo ona inanın saniye susmuyo
neyse canlarım ben pastayı böyle yaptım sıra sizlerde haydi bakalım mutfağa birşey daha bu pastayı yapmak için inanın tam bir sabır gerekiyo ben nerdeyse sabır taşına dönecektim çünkü süslemeleri yaparken:gulegule::gulegule::cak::cokkomik::cokkomik:

başta verdiğim tariflede güzel oluyo şeker hamuru benimkilerin doğum günüdede şeker hamurunu lokumla yaptım oda çok güzel oldu arkadaşlar:eek::eek::eek::eek::eek:

Ekli dosyalar

• 54946115[1].jpg
    54946115[1].jpg
    36,1 KB · Görüntüleme: 57

incitanemtuana

Daimi Üye
Tepki
28.175
ellerine saglik
cocuklar icin güzel bir alternatif
her ikiside
benim kizimin 3.cü yas günü pastasi barbieliydi
fakat seker hamurlu diil
renkli kremayla süslenmisti
harikaydi oda
paylasim icin tsklerrrrrrrrrr

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
canım harikasın ya

ne yalan söyleyim sılam başta hazır sandım

o kadar güzel olmuş

teşekkür edrim canım inan ben yaptım herşeyiyle eşim bile şaşırdı nasıl yaptın diye ben ilk olarak izmirde yiğenime yapmıştım bu pastadan ordada herkes hazır sanmıştı çocukların doğum günündede aynı şekilde inandırasaya kadar göbeğim çatladı arkadaşlar elinin marifetini biliyoduk ama bukadar da sabır varmıydı diye söylediler çünkü gerçektende sabır gerektiriyo bu pastayı yaparken :eek::eek::eek:

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
ellerine saglik
cocuklar icin güzel bir alternatif
her ikiside
benim kizimin 3.cü yas günü pastasi barbieliydi
fakat seker hamurlu diil
renkli kremayla süslenmisti
harikaydi oda
paylasim icin tsklerrrrrrrrrr

ben teşekkür edrim hayatım burda olsaydınız yiğenimin doğum günü pastasınıda yapardım canım:eek::eek:

Şahmaran.

Admin
Admin
Tepki
50.395
Ellerine sağlık sılam,kız çocuklarını sevindirecek inanılmaz bir görüntüye sahip pasta olmuş..
Ama ikincilik senin oldu bu tarifinle:eek:

Es_se

Daimi Üye
Tepki
22.495
bende ılk gordugumde hazır sanmıstım
cnm ya nekadar emek var bunda gercekten senı ayakta alkıslıyorum cok guzelll yaaaaa ben haytta yapamam boyle

RUKİYE

Daimi Üye
Tepki
1.143
bende hazır sanmıştım sıla yarışmada ondan vermek istememiştim oy ama hak etmişsin süper olmuş gönlümüzün 1. si oldun hamarat hatun

kedijik

Daimi Üye
Tepki
11.921
Sadece sunu soylıyım benden becerıklılerı severım ama bu kadarı da fazla :kizdim:

Sırf sızın gıbıler yuzunden aslında becerıksız sayılmayan ben :ayna: psikolojımı bozuyom kendı kendıme nıye ben yapamıyorum dıye:kizdim:

Hıc guzel olmamıs begenmedım hele goruntusuuuu berbaaatttttt-kizgin

Ama yıne de sunu hatırlatıyım ıcımdekı cocuk hala buyumedı ve dogum gunum kasım 11:buyrun:

:eek:pucuk: Elıne saglıkkkkkk:eek:pucuk:

OP
sıladayım

sıladayım

Daimi Üye
Tepki
27.374
hepinize teşekkür ederim birincilik veya ikincilik değilbenim için önemli olan önemli olan siz arkadaşlarımın beğenmesi zaten böyleliklede gönüllerin birincisi olunmuyormu-hmm-hmmben seviyorum mutfakta vakit geçirmeyi sevdiğim insanlar için birşeyler hazırlamak beni çok mutlu ediyor ve bu mutluluğumu da sizlerle paylaştım ilk defa ve sizler beni verdiğiniz derceyle ödüllendirdiniz hepinize çok teşekkür ediyorum canlarım ve sizleri seviyorum

42.jpg

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar