Bakanlık'tan sigara paketlerine itiraz

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
Bakanlık'tan sigara paketlerine itiraz
"Yatakta oturan çift fotoğrafı Türkiye gerçeklerine uygun değil"

532295_detay.jpg

Sağlık Bakanlığı, sigaranın zararlarını anlatmak için paketlerin üzerine konulan resimlere itiraz etti, 'yatakta ayrı oturan çift' resminin, ''Türkiye gerçeklerine uygun olmadığını'' belirtti.

Sağlık Bakanlığı’nca Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu’na (TAPDK) yazılan yazıda resimlerin caydırıcı olmadığı ileri sürüldü.

Bir itiraz noktasını da yatakta oturan çift oluşturdu. Sağlık Bakanlığı, sigaranın iktidarsızlığa neden olabileceğine işaret eden “yatakta ayrı oturan çift” resminin, “Türkiye gerçeklerine uygun olmadığını” belirterek, yarı çıplak evli bir çiftin bu şekilde gösterilemeyeceğini savundu.

Söz konusu resimde, yatakta birbirinden ayrı oturan, erkeğin üst kısmının çıplak olduğu, ayrı yönlere bakan bir çift gösteriliyor ve sigaranın iktidarsızlığa yol açabileceği vurgulanıyor.

Bakanlığın, evli olduğu düşünülen bir çiftin bu şekilde gösterilmesinin sakınca yaratacağı görüşünde olduğu öğrenildi. İtiraz dikkate alınırsa, sigara paketlerinde değişikliğe gidilebilecek.

Bakanlığın TAPDK ile bir diğer uyuşmazlığını da dolaylı sigara reklamının yasaklanması oluşturuyor. Bakanlık, sigaranın, market gibi yerlerle bar kafe gibi alanlarda dışarıdan görünmeyecek şekilde satılması gerektiğini savunuyor. Bu düzenlemeler için yönetmelik çıkarılması gerekiyor.

Kaynak: Habertürk

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
ya tamam da o zaman tv de gösterilenlere de bi baksınlar abartmışlar bence..

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
bunlar en azından birbirine sırtını dönmüş en basiti bihterle behlülün neler yaptığına tüm türkiye şahit be:))

OP
sadiye

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
tamam abartmislar ama sadece yazida yeterli bence resme gerek yok. :hhhhhh:

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
doğru da sadiyecim görmek insanın beynine daha çok yer ediyo sadece bu resim değil başka resimlerde var maksat insanları korkutmam şu tarz resimler var şu an paketlerde

feKydSJEPF_.jpg

ilk_nur

Daimi Üye
Tepki
37.064
ilk gördüğümde ıyy dedim alıyorum içinden sigarayı resimleri alta gelecek şek,lde koyuyorum paketi masanın üzerine aynen devam ama rahatsız ediyo yani resimlerde bırakmaya vesile olacağını sanmam

OP
sadiye

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
bencede findigim icecegim diyen icer. bize okulda göstermislerdi neler neler ama bende 6 sene kadar sigara ictim. esim icmiyor diye biraktim. iyikide birakmisim. maalesef herkes tehlikesini bilerek iciyor. :gitme:

OP
sadiye

sadiye

Admin
Admin
Tepki
56.321
maalesef canim. beyinde bitirmedigin sürece birakamazsin. kendimden biliyorum. basta azaltacagim dedim olmadi. sonra bir gün paketimi cöpe attim ve artik icmiyorum dedim o zamandir da icmiyorum

tatlıpozan

Daimi Üye
Tepki
3.215
Ben tv de görmüştüm.
Türk erkeklrine sigara öldürür demişler içmeye devam etmiş.Ama sigara cinsel gücü azaltır demişler bir çoğu bırakmış.Türk erkekleri için cinsellik ölümden bile önemli.Bence yararlı olucaktır.

Dumansız hava sahası istiyoruuuuuuuuuuzzz:hhhhhh::hhhhhh::hhhhhh:

Şu anda bu konu'yu okuyan kullanıcılar